Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Температури, прегряване

    Аз пък съм противоположния случай. Вече 3-ма майстори ми казват, че радиаторът ми е за смяна, защото в ниската част вече нямам охлаждащи ламели. Имам резервен радиатор, но първият от 3-мата не ми го смени под предлог че било "още рано".
    Интересното е, че температурата се заковава на една идея под средата - това и при най-върлия баир в най-лютата жега.
    Иначе имам готовност за смяна

    П.П. Виското ми е интересно. Може би то прави магията...
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #77
      От: Температури, прегряване

      Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
      Благодаря колега.Силно се надявах да е обезвъздушаването ,но колко по чета........нещата отиват към алуминиево казанче На тая моита Фронтера ма няма нещо да не е за смяна .....
      Пробвай да направиш хубава промивка на радиатора и виж дали ще е по-добре преди да правиш ново казанче. Колкото до това че нямало част която да не се сменя, аз като я купих съм вложил пари колкото цялата фронтера за период от година и нещо за да е както трябва, няма как това да се избегне, важи си за всяко МПС закупена на незнайни километри и експлоатация...

      Коментар


      • #78
        От: Температури, прегряване

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Аз пък съм противоположния случай. Вече 3-ма майстори ми казват, че радиаторът ми е за смяна, защото в ниската част вече нямам охлаждащи ламели. Имам резервен радиатор, но първият от 3-мата не ми го смени под предлог че било "още рано".
        Интересното е, че температурата се заковава на една идея под средата - това и при най-върлия баир в най-лютата жега.
        Иначе имам готовност за смяна

        П.П. Виското ми е интересно. Може би то прави магията...
        Във виското ти има вудо силикон made in bulgaristan[emoji85] [emoji86] [emoji87]
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • #79
          От: Температури, прегряване

          Здравейте колеги бях позабравил за моя проблем пък и от изчетеното не съм сигурен дали е проблем или нормално поне за Фронтерата.Още преди да я купя прочетох че си греят колите и може би и затова несе стреснах чак толкова първия път но не е приятно постояно да си втренчен в прибора на таблото.Даже бях решил да я женя малко след като я купих поради тази причина.Колата при мен нормално загрява до 85 градуса незнам дали трябва де е толкова нямам книжка и държи толкова няма значение дали съм в задръстване това зимата парното долу горе бива.Но лятото смачкам ли малко газта над 90-100км особено ако качвам байр и стрелката на температурата качва за норматив до 100 градуса и не намаляли скороста трудно пада да не кажа изобщо и постояно съм на тръни.

          Коментар


          • #80
            От: Температури, прегряване

            Ето показанието на стрелката след като смених термостата.Със стария стоеше малко по - на долу,а с този новия е така.Отваря си нормално и всичко е ок.Нямам промяна на положението при каране и на бавни.При спускане обаче маалко тепературата пада Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150204_162901.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5640999
            C20Nе '94 KБ

            https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

            Коментар


            • #81
              От: Температури, прегряване

              При мен температурата като достигне работна температура, ми е постоянно в средата но 1мм под средната чертичка, ако карам дълго време на баир или в жегите по задръстванията тогава ми се вдига съвсем леко като при теб с 1 мм над средната чертичка както е на снимката ти, общо взето си в норми, като дойдат жегите тогава виж какво ще е положението.

              Коментар


              • #82
                От: Температури, прегряване

                Вчера като се прибирах паркирах пред вкъщи угасих ,отворих капака и пак опипах радиатора макар ,че вече бях сиг ,че ще правя казанче и за моя изненада радиатора вечр целия хладък с изкл на долен ляе ъгъл там беше лет.?!? Та а сега ?Пак се вкарах в мислил ,явно нещо неможе да се обезвъздуши като хората.Вгледах се на капачката на преливника нали уж там трябва да е с термоклапа?Видя ми се мн износено и нефункц възможно ли е да е от това ?
                Nissan Terrano 2.7tdi

                Коментар


                • #83
                  От: Температури, прегряване

                  Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                  Вчера като се прибирах паркирах пред вкъщи угасих ,отворих капака и пак опипах радиатора макар ,че вече бях сиг ,че ще правя казанче и за моя изненада радиатора вечр целия хладък с изкл на долен ляе ъгъл там беше лет.?!? Та а сега ?Пак се вкарах в мислил ,явно нещо неможе да се обезвъздуши като хората.Вгледах се на капачката на преливника нали уж там трябва да е с термоклапа?Видя ми се мн износено и нефункц възможно ли е да е от това ?
                  Купи си нова. В опел оригинална е 8 лв. Но тази фронтера се обезвъздушава сама и до сега не съм чул някой да е имал драми с това. Залагам на радиатор. Какво стана с термостата?
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #84
                    От: Температури, прегряване

                    Термостат купих нов вкл с корпуса някакъв немски непомня марка (25лв.)пасна перфектно сложих го и сега по бързо загрява ,отваря и всико наред дотук ,при надуване на парното и продължително каране ,температурата играе...качва се малко нагоре ,после пада малко и все едни такива драми.Радиатора 1път ми е хладък наместа ,наместа лед!Инт е ,че пред вискомуфата която е нова е хладко или студено и тя незацепва да работи ,а при проба със сешоар зацепва...Ще звъня на маистора от тази тема за алум казанче защото по моя краи всеки вика Ново..........
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • #85
                      От: Температури, прегряване

                      Пробва ли да направиш една хубава промивка на радиатора, ще видиш що гняс ще излезе преди да потече бистра водица, преди окончателно да правиш казанче или нов ?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Температури, прегряване

                        Промивах ,ама маи не е като хората(без да го свалям) ,немислех ,че е проблем ,но тия дена ще го свалям и ще видим дали ще има ефект, макар ,че сваляне промиване пак качване тест.......а и в тоя студ..нз.....подготвям се психически за казанче.....
                        Последно редактирано от dilov4eto; 11-02-15, 10:56.
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • #87
                          От: Температури, прегряване

                          Досега нищо не свърших ,в неделя обмислям да сваля радиатора и яки промивки пък ще видим ,отникъде нетече и изглежда нов ,но ако тая преградка вътре ебавс работата ,то така и така като се отваря маи направо и ново алум. казанче да избегна и др проблеми с пластмасите в бъдеще.Ако има нещо по специфично по свалянето на радиатора споделете ,все си мисля ,че няма да е кои знае какво.До скоро и Бъдете здрави!
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • #88
                            От: Температури, прегряване

                            Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                            Досега нищо не свърших ,в неделя обмислям да сваля радиатора и яки промивки пък ще видим ,отникъде нетече и изглежда нов ,но ако тая преградка вътре ебавс работата ,то така и така като се отваря маи направо и ново алум. казанче да избегна и др проблеми с пластмасите в бъдеще.Ако има нещо по специфично по свалянето на радиатора споделете ,все си мисля ,че няма да е кои знае какво.До скоро и Бъдете здрави!
                            елементарна операция за 5 минути. Хубаво развии скобите и отлепи тръбата от гърловината с тънка отверка преди да сецаш с всичка сила че гърловините се чупят и после със сигурност си за ново казанче
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #89
                              От: Температури, прегряване

                              Вчера го свалих ,промих ,за мое учудване нямаше почти гняс....накрая сипах вряла вода опипах и целия е топъл ,а на външен вид е като нов(тия дена снимките).Качих обратно ефект никакъв ,вече цялата система ми е концентрат антифриз и промит радиатор.Загледах капачката на преливника - черна без никакви клапи или подобни.Както бях писал преди бях поръчал уж оригинална жълта с термоклапа.Надписи на немски и англ. ,слоих я и сега ще видим.Ако пак грее маи е за гарнитура ми се струва....
                              Nissan Terrano 2.7tdi

                              Коментар


                              • #90
                                От: Температури, прегряване

                                Като пробвате със сушоар вискомуфата как точно процедирате? Щото от едното стопляне не очаквайте да се втвърди. Стоплянето помага на силикона да стане по-течен, и вследствие на центробежната сила се получава “втвърдяването“.

                                А гарнитура недей да пипаш, ако няма миризма на изгорели газове в антифриза.

                                И си разреди малко антифриза, кое поражда нуждата от концентрат?
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X