Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Температури, прегряване

    Извинявам се на всички за многото въпроси,снимките и "атаките" ми.Благодаря на всички ви все пак за бързите и точни отговори.
    Ще пиша чак след като оправя всичко ,да споделя какъв е проблема при мен.Поздрави Бъдете здрави!
    Nissan Terrano 2.7tdi

    Коментар


    • От: Температури, прегряване

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      На моята и на всички други 3.2 - отваря м/у 75-78 и е напълно отворен на 90 гр.
      Благодаря за уточнението! Но това аз го разбирам, че при изправна охлаждаща система не би трябвало да качва над 90 градуса. Точно защото е с японски двг очаквах поведение като при Субару да речем. А там мръдне ли стрелката, значи има проблем и трябва да се търси причината. Иначе си стои като закована независимо от натоварването.

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      според набитите цифри върху самия термостат "Термостата започва да отваря на 92 и е напълно отворен на 107"
      Иначе на ОФА 2.0 работеше точно така. Държеше 90 градуса, а при товар качваше на 100. Мойта май беше с ел. перка обаче и тогава включваше като си охлаждаше до 90, но там знаех, че е нормално.
      Последно редактирано от bobeck; 07-03-15, 08:06. Причина: допълнение
      Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
      Opel Frontera V6

      Коментар


      • От: Температури, прегряване

        Колеги да споделя и аз ,след ревизия на радиатора (при майстора на Житница) вече нещата си доидоха на мястото.При първи тестове пак загрявале ,но на другата сутрин антифриза беше спаднал (явно вече е обезвъздушила) ,долях около 500мл и вече карам спокоино с показателиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2550.jpg
Прегледи:1
Размер:30.9 КБ
ID:5647296
        Друго нещо което свършихне да разредя антифриза с 40% преварена вода.
        Благодаря на всички за помоща и съветите!
        Nissan Terrano 2.7tdi

        Коментар


        • От: Температури, прегряване

          и аз искам да се вклуча в дискусията защото и аз днес се загледах в стрелката на температурата!Значи термостата ми отваря малко над 90градуса след това колата работи на място около 10мин за да видя кога ще вклучи перката!Тя включи на горната черта около 100 градуса! и след проверка на маркучите се оказа че този който идва от радиатора към казанчето е хладен и също маркучите който влизат в дросела!Това е някакво запушване предполагам! Опела е 2.2 16в 1997г.Прилагам снимките да искажете мнение!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12233.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5656394така включи перкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:122333.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5656395тук изключва!

          Коментар


          • От: Температури, прегряване

            Първоначално публикуван от kaloqn_kk_1 Преглед на мнение
            и аз искам да се вклуча в дискусията защото и аз днес се загледах в стрелката на температурата!Значи термостата ми отваря малко над 90градуса след това колата работи на място около 10мин за да видя кога ще вклучи перката!Тя включи на горната черта около 100 градуса! и след проверка на маркучите се оказа че този който идва от радиатора към казанчето е хладен и също маркучите който влизат в дросела!Това е някакво запушване предполагам! Опела е 2.2 16в 1997г.Прилагам снимките да искажете мнение![ATTACH=CONFIG]795066[/ATTACH]така включи перката[ATTACH=CONFIG]795067[/ATTACH]тук изключва!

            Аз съм с същата и показанията и работата ти на перките са ти нормални!Все пак на нашите перката включва по паказания на датчика на 98 градуса!
            Или аз нещо не съм рзбрал притесненията ти!!
            За мен всичко ти е нормално!!
            Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
            LZ1NES

            Коментар


            • От: Температури, прегряване

              Днес като я покарах малко извън града след като беше загряла то средата и падна малко под средата и така си стои!! Преди малко зачистих маркучетата на дросела и премина водата и горния маркуч на радиатора също е свободен!!

              Коментар


              • От: Температури, прегряване

                Сваляй малките маркучи и виж, какво е положението По принцип при загрял мотор и отворил термостат трябва да са доста топли и да пускат антифризец А иначе показанията при които включва перката са общо взето нормални.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Температури, прегряване

                  Здравейте колеги карам ОФВ ДБ 2,2дти още преди да я купя от всичко изчетено тук бях наясно че лятото греят но това неме притесни чак толкова може би защото и предишния ми опел перката я чувах доста често.Но сега взе даме притеснява и окото ми несе отделя от таблото особено кача ли се на магистралата за София то общо взето само тогава загрявапо задръствания,сфетофари в гората на бавни повече от това не вдига.Демек толкова ми загрява по принцип незнам да ли е нормално
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150720_164647.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5675107

                  обаче настъпя ли е по магистралата особено ако е горещо да не говорим ако има и голямо нагорнище за норматив отива до 100
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150720_163238.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5675106
                  перката си включва повече не вдига но постояно съм на тръни и не олабя ли газта трудно я сваля.Незнам колко е нормална тази работа но съм на предела да се разделяме пък други проблеми да чукам на дърво до сега не ми е създавала.Кажете как мога да реше проблема ако е решим изобщо.Благодаря предварително

                  Коментар


                  • От: Температури, прегряване

                    И мен ме притесняваше,че стрелката отива към 100градуса и си сложих едно ключе вътре в купето за принудително пускане на перките.Сега ми е много спокойно!

                    Коментар


                    • От: Температури, прегряване

                      Абе друго си е със 130-140 да си и "олабиш" перката
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • От: Температури, прегряване

                        С тия виско боклуци ми писна,набавих две перки едната си работи горе долу ,но не е за тежки терени, въпреки че имам и допълнителен вентилатор пред радиатора на ток и допълнителен ключ,другата и избих лагера и дадох на познат да ми направи на негово място втулка със същото сечение на лагера и премахване на виско амбриажа,перката стана много лека и температурата закова.Вчера се качвах почти до връх "Тодорини кукли"над Берковица ,но от към Лакатник от вила до х."Пробойница",доста тежък терен, 4 човека ,температурата мърда в порядъка на 1мм.нагоре и почти веднага връща,ел.вентилатор не съм включвал,на места се катерех по големите камъни като влечуго с джипа ,но охлаждането беше като заковано!Това го постигах с включване преди на ел .перката,а сега ще е за супер изключителни случаи.Това Фронтитата са големи железа,за кой ли път пак се убедих,даже и с блокирано виско!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01975.jpg
Прегледи:4
Размер:217.6 КБ
ID:5675149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01907.jpg
Прегледи:3
Размер:130.0 КБ
ID:5675150
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Температури, прегряване

                          Първоначално публикуван от Гларуса Преглед на мнение
                          Здравейте колеги карам ОФВ ДБ 2,2дти още преди да я купя от всичко изчетено тук бях наясно че лятото греят но това неме притесни чак толкова може би защото и предишния ми опел перката я чувах доста често.Но сега взе даме притеснява и окото ми несе отделя от таблото особено кача ли се на магистралата за София то общо взето само тогава загрявапо задръствания,сфетофари в гората на бавни повече от това не вдига.Демек толкова ми загрява по принцип незнам да ли е нормално


                          обаче настъпя ли е по магистралата особено ако е горещо да не говорим ако има и голямо нагорнище за норматив отива до 100

                          перката си включва повече не вдига но постояно съм на тръни и не олабя ли газта трудно я сваля.Незнам колко е нормална тази работа но съм на предела да се разделяме пък други проблеми да чукам на дърво до сега не ми е създавала.Кажете как мога да реше проблема ако е решим изобщо.Благодаря предварително
                          Ич да не ти дреме, никакво "олабване" щом не вдига над 100 всичко е наред, тия печки са си така. Ако само за това ще се разделяте са ти много слаби ангелите
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • От: Температури, прегряване

                            Здравейте колеги , имам ОФА КБ 2.0 от близо месец и съм за момента много доволен .Прави ми впечатление сутрин като отивам на работа ,че за разстояние от 10км. колата не загрява - стрелката стои на първата черта. Когато колата стои на място запалена за повече от 30 мин. стрелката отива след третата черта .Колата е напълно обслужена ,сменени са всички течности ,филтри ,ремъци ,водна помпа ,виско муфа .Смятам да сменя термостата ,но ме притеснява това ,че колата загрява като стои на място.Може ли причината да е липсата на дифузьор на перката за охлаждане ?
                            Последно редактирано от basho777; 14-08-15, 07:05.

                            Коментар


                            • От: Температури, прегряване

                              Според мен когато караш все пак има насрещен въздух,който все пак охлажда радиатора!

                              Коментар


                              • От: Температури, прегряване

                                Първо смени термостата, после мисли другото, ако не се оправи.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X