Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Температури, прегряване

    Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
    Май и при мен се очертава заигравка с температурата. Досега държеше 80градуса, а на баир качваше до 90градуса след което пак ги сваляше на 80. Сега обаче малко се затопли и сложих врътката на парното на студено. И на баир стелката подмина 90 градуса...може би стигна средата между 90 и 100 градуса. После пак си ги свали до 80. Сега пак захладня и си карам с включено парно та проблеми няма. Ще видим до кога...
    Не виждам защо се притесняваш! Имай предвид, че термостата почва да отваря чак над 75 гр. и е напълно отворен на 90! Тоест при малко зор е нормално да подмине 90те, особено и при наличието на автоматика... ако имаше къде веднага бих си боцнал един радиатор за автомата....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Температури, прегряване

      Ами това поведение ме свари малко неподготвен явно. Все пак колата я имам от зимата и досега не се беше случвало.
      Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
      Opel Frontera V6

      Коментар


      • От: Температури, прегряване

        Средата на 90 и 100 е 95, което не е проблем - следи я да не почне да подминава 100 и нагре!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Температури, прегряване

          Това си е нормално поведение, колега, не се филмирай ненужно.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Температури, прегряване

            Аз вчера си закарах радиатора на препоръчан от форума мастор.Човека го отвори ,шомполира ,каза ,че преградката си е там ,но малко се е изкривила и й няма уплътнението.За малко повече от 2 часа беше готов.Изчаках да си го взема и гас към нас ,въпреки снеговалежа монтирах ,налях антифриза ,но нещо неможах да обезвъздуша маи като хората.Стъмни се и го оставих за дов след работа да тествам има ли ефект и дали проблема ми е бил в радиатора
            Nissan Terrano 2.7tdi

            Коментар


            • От: Температури, прегряване

              Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
              ... налях антифриза ,но нещо неможах да обезвъздуша маи като хората.Стъмни се и го оставих за дов след работа да тествам има ли ефект и дали проблема ми е бил в радиатора


              Обезвъздушаването става автоматично, само следи разширителния съд докато позагрее и отвори пълния кръг, после като изстине напълно пак поглеждаш дали атифриза ти е до средата на разширителния съд, доливаш при нужда и това е.

              Коментар


              • От: Температури, прегряване

                Мерси колега ,така и правя ,но загря до средата отворил си е термостата и пак радиатора е хладък ,затова мислеш ,че нещо куца ,днес долях още 200мл до средата и ще видя как е. А само за инфо като карате и сте на 90 градиса абсолютно целия радиатор ли ви е хладък ?
                Nissan Terrano 2.7tdi

                Коментар


                • От: Температури, прегряване

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Не виждам защо се притесняваш! Имай предвид, че термостата почва да отваря чак над 75 гр. и е напълно отворен на 90! Тоест при малко зор е нормално да подмине 90те, особено и при наличието на автоматика... ако имаше къде веднага бих си боцнал един радиатор за автомата....
                  Къде пък намери такъв термостат на Фронтера?
                  според набитите цифри върху самия термостат "Термостата започва да отваря на 92 и е напълно отворен на 107"
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Температури, прегряване

                    Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                    Мерси колега ,така и правя ,но загря до средата отворил си е термостата и пак радиатора е хладък ,затова мислеш ,че нещо куца ,днес долях още 200мл до средата и ще видя как е. А само за инфо като карате и сте на 90 градиса абсолютно целия радиатор ли ви е хладък ?
                    Аз с новия радиатор и с ремонтираната глава, новата виско муфа, и новата водна помпа, заграваше по следния начин:
                    Първо стопля много тръбата след термостата ( като той почне да отваря )
                    след това почва горната дясна част на казанчето ( като стоиш пред колата )
                    след това температурата пак пада и термостата затваря
                    като позагрее така 2-3 пъти започва да топли само в дясно но надолу по самия радиатор
                    след като покарам 20-30 минути по задръстванията и виждам как стрелката стига средата малко пада пак стига средата пак пада и т.н.
                    започва да е много топъл в дясно радиатора и леко хладък в ляво
                    в зверските жеги и яко газ на 1-ва бавна почва яко да пари целия радиатор.
                    но най-доброто което направих е да изхвърля виско муфата и да сложа датчик от лада и огромен вентилатор от Волво.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Температури, прегряване

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Аз с новия радиатор и с ремонтираната глава, новата виско муфа, и новата водна помпа, заграваше по следния начин:
                      Първо стопля много тръбата след термостата ( като той почне да отваря )
                      след това почва горната дясна част на казанчето ( като стоиш пред колата )
                      след това температурата пак пада и термостата затваря
                      като позагрее така 2-3 пъти започва да топли само в дясно но надолу по самия радиатор
                      след като покарам 20-30 минути по задръстванията и виждам как стрелката стига средата малко пада пак стига средата пак пада и т.н.
                      започва да е много топъл в дясно радиатора и леко хладък в ляво
                      в зверските жеги и яко газ на 1-ва бавна почва яко да пари целия радиатор.
                      но най-доброто което направих е да изхвърля виско муфата и да сложа датчик от лада и огромен вентилатор от Волво.
                      Мерси много колега!И при мен започва по същия начин ,но не съм я карал толкова много явно за да загрея целия радиатор.Иначе вискомуфата ми е чисто нова и ми се иска да върши работа поне известно време ,посше ще мисля и аз за ел перка. Интересно си остава за мен ,че при загрята само дясна страна на радиатора (така е и при мен) стрелката е над средата при мен ,а пред виското не е толкова топло и тя не се включва.
                      Въпрос за мен кога и по какви обстоятелства трябва да се вкл виското.
                      Другото което е при мен ,че след ревизиран радиатор нещата си отиват към гарнитура ,ако след обезвъздушаването непомогне
                      Nissan Terrano 2.7tdi

                      Коментар


                      • От: Температури, прегряване

                        Ии още нещо.Някъде тук четох ,че за обезвъздушаване е хубаво някъде с двг нагоре и парното на 6.Инт ме клапата за въздуха там да върти само вътре или да вкарва и въздух отвън ли трябва да е ?
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • От: Температури, прегряване

                          Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                          .....а пред виското не е толкова топло и тя не се включва.
                          Въпрос за мен кога и по какви обстоятелства трябва да се вкл виското.
                          .....
                          Абре юнак , вземи се разрови най-накрая и виж какъв е принципа на действие на виско муфата !
                          Охлаждаща перка с виско муфа не "включва" и "изключва" от раз като тези с електромотор или електромагнитен съединител .

                          ПС. ... и още нещо : ако стрелката на температурата ти стои на едно деление над средното ( както снимката , която беше постнал не помня точно в коя от темите , с които ни атакуваш ) , това все още не е повод да ореваваш орталЪка.

                          Покарай щайгата на дълъг път първо и виж какво е поведението на стрелката . Ако се разхождаш само до Врачеш или до широкото преди магистралата при пеперудите , няма как да разбереш , щото двигателя за това време не смогва да влезе в нормален температурен режим .

                          Обърни внимание също така как се държи при дълго изкачване на баир и дълго пускане. Примерно : качи Арабаконак и се пусни обратно. Тъкмо и сняг сигурно има сега .
                          Ако влиза в червения сектор , или играе нагоре-надолу сякаш я движи полтъргайст - това вече е друго .
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-03-15, 17:05.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Температури, прегряване

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Къде пък намери такъв термостат на Фронтера?
                            според набитите цифри върху самия термостат "Термостата започва да отваря на 92 и е напълно отворен на 107"
                            На моята и на всички други 3.2 - отваря м/у 75-78 и е напълно отворен на 90 гр.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Температури, прегряване

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              На моята и на всички други 3.2 - отваря м/у 75-78 и е напълно отворен на 90 гр.
                              Те за това тия мотори са по-здрави винаги съм твърдял че 100 градуса е много за всеки мотор
                              аз за това принудително си правя всички двигатели да не вдигат над 90 градуса....
                              но колегата все пак е с C20NE....
                              Последно редактирано от fanatic; 06-03-15, 22:12.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Температури, прегряване

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Те за това тия мотори са по-здрави винаги съм твърдял че 100 градуса е много за всеки мотор
                                аз за това принудително си правя всички двигатели да не вдигат над 90 градуса....
                                но колегата все пак е с C20NE....
                                Прав си за всичко, ама аз отговарях на един колега, който е като с моя дигател
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X