Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може би лагер или?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може би лагер или?

    Здравейте колеги, интересува ме следното: Значи при скорост над 50 км/ч чувам звук като от ромолене на лагер. Направих си експерименти и установих, че при тази скорост като завия на ляво ромоленито изчезва, като върна на дясно пак започва да се чува. Също така ми направи впечатление още един звук, който прилича на "търкане на ламаринка", възможно ли е да е диф? ОФА 95 г. C20NE.

  • #2
    От: Може би лагер или?

    На мен ми "намирисва" на лагер от ляво...
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #3
      От: Може би лагер или?

      А на мен на лагер отдясно . "Ламаринката" може да е от накладки, карета на кардана, гърнета и каквото се сетиш, но диф - едва ли.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Може би лагер или?

        Ослушай я много внимателно и ако не си сигурен от къде идва шума изчакай да усили, защото би могло да е и преден лагер на главина, и аз мисля че не е в дифа проблема
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Може би лагер или?

          Имах същия проблем преди един месец, само че при мен ромоленето почваше над 80 км.
          Оправи се с два лагера 32008 и 32009 и семерина 75/58/10 за 38 лева и още 30 лева за майстор.
          В SKF има готов комплект за Фронтера / два лагера + семерина / на цена 90 лева.
          Успех и не се бави с ремонта, че при мен след двуседмично ромолене при разглобяването лагерите излязоха в насипно състояние.

          ПП Като вдигнеш колелото на крик и го завъртиш на ръка, не може да сбъркаш шума, ако е лагер.

          Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

          Коментар


          • #6
            От: Може би лагер или?

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            А на мен на лагер отдясно . "Ламаринката" може да е от накладки, карета на кардана, гърнета и каквото се сетиш, но диф - едва ли.
            +1Десен лагер. При ляв завой се натоварва и спира шума.

            Коментар


            • #7
              От: Може би лагер или?

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              +1Десен лагер. При ляв завой се натоварва и спира шума.
              Зависи, дали е външният или вътрештият лагер на гравината, ако е предната.
              А ако проблемът е отзад, при задната главина, при ляв завой ще се намалява шума на лагера отляво, защото натоварването върху него намалява, а при десен завой ще се усилва и това е достътъчен показател за проблем в лагер на главина.

              Коментар


              • #8
                От: Може би лагер или?

                Благодаря за съветите колеги! Явно е лагер, като определя със сигурност къде е ще го сменим. Още веднъж благодаря!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X