Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

    Сипвал съм добавки само на ДВГ-та и то не мои,незнам за диференциалите и скоростните кутии дали имат ефект,или само доброто масло е достатъчно!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

  • #2
    От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

    Колега,ако имаш шум в дифа слагай руската добавка Ресурс. Но ако нямаш шумове не виждам смисъл.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

      В никакъв случай няма да навреди добавка в трансмисията , дори да нямаш шумове с превантивна цел е полезно да се сипе
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

        На Фруктиерата скоростната кутия и без това е капризна на масла и чувствителна към вискозитет заради специфичния си начин на мазане. Разделът е пълен с коментари по въпроса. Само някой боклук в маслото и липсва. Особено от тези "намаляващи шума" - т.е. увеличаващи вискозитета и/или отлагащи налепи (ако не знаете как добавките за масла намаляват шума - ето така го правят, а детайлът, дето останал с недостатъчен приток на смазка или охлаждане - кучета го яли).

        За диференциалите на ОФ също не съм чувал добри думи, но не съм борил такъв проблем самостоятелно и не мога да кажа нещо аргументирано.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

          При сипано правилно масло и качествена добавка от опит твърдя че е по добре с такава , относно вискозитета на 3 литра моторно масло 200-300 мл добавка трудно биха повлияли съществено
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

            Правилното масло си има добавките, поставени от завода - в правилното количество и баланс. Колкото до вискозитета, това дали маслото е 10W30, 10W40 или 10W50, пак там, в завода се постига с добавка в количество под 1%. Та 10% могат да го направят и на грес, и на вода.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

              Аз сипах 10в50 пълна синтетика за мотоциклети което има добавка за скорости. Преди това бях с 10в40 Лики Моли(полу синтетика) не намирам разлика , времето ще покаже.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                Е точно Лики Моли има с добавка в сервиза дето бачках,бивши колеги ми го препоръчват,но съм с резерви, затова пуснах темата,сега карам с шведско Мидланд пак колега механик с автосервиз ми го даде,имам му доверие бивш рали пилот е пък и работихме малко заедно!За Ликито се вижда че има добавка, на другата смяна може и да го пробвам!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                  Е ти на колко км. го сменяш то другата смяна е след 50000 което си е поне 2 години каране.
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                    Синтетика, полусинтетика сменям макс на 15 000.То и ангренажните ремъци преди 20 години се сменяваха на 80 000,ама времената се менят за жалост и качеството. Не се предоверявам даже на доказани консумативи!Сменям ли масло на мотора,след 5000 сменям и другите.Практика ,Колега!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                      За СК съм на същото мнение като Ясен, експериментите са позволени но излизат скъпо, пък и Лозан няма безброй СК
                      За мостовете съм за добавка. Аз карах с една руска за 50-на лв. и наистина намали шума около 50 000 км. после смених лагерите и шума изчезна
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        За СК съм на същото мнение като Ясен, експериментите са позволени но излизат скъпо, пък и Лозан няма безброй СК
                        За мостовете съм за добавка. Аз карах с една руска за 50-на лв. и наистина намали шума около 50 000 км. после смених лагерите и шума изчезна
                        Тия руските добавки верно са върха!Преди години карах ГРАНАДА 2.1 дизел с военна руска добавка ресурс/точно ги беха пуснали на пазара от М комлект33/почна да пали посред зима ,но въпреки това разглобих мотора и кво да видя на 1 цилиндър компресионните сегменти на сол,добавката напластила плака на масления и колата си пали.Става въпрос обаче за леки профилактични добавки ,нямащи нищо общо с наслоявания и запълвания на износване!
                        Последно редактирано от fanatic; 06-05-12, 08:08.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                          По мое мнение да сменяш масло на скоростите на 15000 е безмислено ,но ти си знаеш.
                          Николай Георгиев 0+
                          тел.0887357722

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                            При пробег под 50 000 км. да се сменява масло в трансмисията наистина е безмислено , хвърляш масло в което има още ресурс,отделен въпрос е ако имаш средства в излишък
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за трансмисионни добавки за" ФРОНТЕРА"

                              Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                              При пробег под 50 000 км. да се сменява масло в трансмисията наистина е безмислено , хвърляш масло в което има още ресурс,отделен въпрос е ако имаш средства в излишък
                              то па страшен разход, 2 литра масло по 9 лв.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X