Обява

Свий
Няма добавени обяви.

suzuki samurai sj410 или opel frontera 2.0 къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • suzuki samurai sj410 или opel frontera 2.0 къса база

    Здравей те, от скоро съм се запалил да си взимам джипка която ще се използва предимно за развлечение през почивните дни. Занимавам се и с внос на автомобили и ми изпапднаха две запазени джипки на изгодна цене и се чуда м/у тях - suzuki samurai sj410 85г и opel frontera 2.0 115кс 93г къса база с климатик.
    Моля помагайте в избора ми със съвети и факти като + и - на двата модела.

  • #2
    От: suzuki samurai sj410 или opel frontera 2.0 къса база

    Първоначално публикуван от martines78 Преглед на мнение
    Здравей те, от скоро съм се запалил да си взимам джипка която ще се използва предимно за развлечение през почивните дни. Занимавам се и с внос на автомобили и ми изпапднаха две запазени джипки на изгодна цене и се чуда м/у тях - suzuki samurai sj410 85г и opel frontera 2.0 115кс 93г къса база с климатик.
    Моля помагайте в избора ми със съвети и факти като + и - на двата модела.
    Никаква база за сравнение, не са в нито един сегмент идентични.
    Самураят е по-корав/цели мостове и ресьори и отпред/, примерно и после урологът е едни пари напред.А като е да има избор на стари коли - по-читавата.
    Фронтерата не е такава съчка, каквато я "хвалят".

    Коментар


    • #3
      От: suzuki samurai sj410 или opel frontera 2.0 къса база

      Не е като да не са правени такива сравнения, ама .... На кратко, зависи доколко ще са "културни" съботно-неделните развлечения. Ако искаш да скачаш в кални дерета, вземи Самурая. Не, че Фронтерата не можеш да я метнеш в калта, ама повече ще боли на джоба. Самурая е по-дървен, но е доста по лек и с 2 цели моста, което го прави по-проходим, а и по-лесно (и евтино) се тунингова. Но ако планираш разходки със семейството по по-леки пътища, директно го забрави. Няма друга такава друсачка с толкова постно оборудване. Даже и УАЗ е по-комфортен.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: suzuki samurai sj410 или opel frontera 2.0 къса база

        Мога да споделя съвсем пресни впечатления-отпреди десетина дни.Пробвах един самурай с идеята ако ми допадне,да го ползвам при преходи през всякакви хендеци,дупки и храсталаци,безмилостно./Фронтерата още я щадя при определени маршрути/Накратко-на сравнително добър път,докато отида до гората,получих особеното чувство че пак съм в казармата-теснотия отвсякъде/воланът ми беше почти между краката,при максимално дръпната седалка/,подрусване и подхвърляне при всяка неравност.В гората обаче самураят се държа съвсем прилично-прекарах го навсякъде,откъдето въобще можеше да се мине-безпроблемно.Моето мнение-не бих заменил Фронтерата си за Самурай.Другото ти го казаха колегите.
        ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

        Коментар


        • #5
          От: suzuki samurai sj410 или opel frontera 2.0 къса база

          Здравей.Колегите са прави.Имам самураи невероятно проходима машина+твърд блокаж на задния мост, всичко опростено но......За друсането,друса качествено и е тесничък.Ако ще ходиш на леки разходки или до реката мисли за друго,апък акоси му фен го взимаи.
          Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X