Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

    Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
    ....Понякога се забавлявам като си връткам колата с ръчната(на сняг,лед)...
    Абе напоследък доста често срещам този израз .

    Вече съм човек на възраст, ама не мога да си обясня защо ви трябва да дърпате ръчната , за да завъртите на 360 градуса кола със задвижващ заден мост ?! Аз си я връткам само с газ и играчка с волана ... сигурно щото съм стромоден А и как ше се върти , като ръчната е на задните колелета ?!

    До Нешко : Никой не е казал , че автоматите са лоши (с изключение на Скрапа) . Докато не се строшат , вършат си работа . Че и мързелива
    Зависи за какво ги използваш . Това дето го говори Сиско за откопчаването на заледения път е частен случай и ше се случи един път на хиляда . Бошлаф работа . Все пак , нека да не откриваме за пореден път топлата вода Във Форума има изписано доста по въпроса .
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 22-02-12, 21:02.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

      Нека се пишат...да се предават на поколенията,иначе как ща научат,няма да се ровят се в архивите.

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Абе напоследък доста често срещам този израз .

        Вече съм човек на възраст, ама не мога да си обясня защо ви трябва да дърпате ръчната , за да завъртите на 360 градуса кола със задвижващ заден мост ?! Аз си я връткам само с газ и играчка с волана ... сигурно щото съм стромоден А и как ше се върти , като ръчната е на задните колелета ?!

        До Нешко : Никой не е казал , че автоматите са лоши (с изключение на Скрапа) . Докато не се строшат , вършат си работа . Че и мързелива
        Зависи за какво ги използваш . Това дето го говори Сиско за откопчаването на заледения път е частен случай и ше се случи един път на хиляда . Бошлаф работа . Все пак , нека да не откриваме за пореден път топлата вода Във Форума има изписано доста по въпроса .
        Всеки може да си врътка колата както и на колкото си градуса иска и можеСамо,че в темата не става въпрос за това.Просто исках да "илюстрирам" как при блокирали задни колела,хъбовете не ми се разкопчават.П.П.И не защитавам автоматите.Ако(като)се счупят,ще си взема ръчни.Айде живи и здрави

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

          темата е стара, да я повдигна малко.
          лесна ли е смяната на автомати с ръчни и как горе доло става. некви цени на комплект ръчни хъбове ако мове. а няма ли начин автоматите да се закопчеят постоянно и да караш цяла зима така? проблем ли е ако карая на сух асвалт зимата с вклучени автоматични или ръчни хъбове-има ли последствия за тчх и друго по колата освен по-високия разход?

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

            Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
            темата е стара, да я повдигна малко.
            лесна ли е смяната на автомати с ръчни и как горе доло става. некви цени на комплект ръчни хъбове ако мове. а няма ли начин автоматите да се закопчеят постоянно и да караш цяла зима така? проблем ли е ако карая на сух асвалт зимата с вклучени автоматични или ръчни хъбове-има ли последствия за тчх и друго по колата освен по-високия разход?
            Ще ти отговоря:
            Явор-vromos продава ръчни хъбове. Виж цената+ доставка до ?Свищов? + 5лв. за нова клавиатура.
            За всичко останало- Не, не може!
            Защо- четеш!
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

              Колега, аз съм точно така вече 2 години.Не бих сложил дори и механични,ако ще да са ми подарък,а камоли да дам 350 лв. По една втулка на хъба и от автоматичен става постоянно зацепен към полувала. Включваш и изключваш само от малкия лост.Малко по-шумен е джипа,защото се върти всичко отпред + раздатката и на газ разхода е с литър отгоре.

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                Не би трябвало да има шумове,нито от преден диф нито от раздатка, поне при моя е така!Единственото,което се чува е "тупането"при заключването на хъбовете и "жуженето"при не отключването на хъб.А за разхода и при мен се вдигна с два ,три литра,но мисля че това се дължи на работата на място докато загрее.
                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                  При мен определено има разлика в шума като карам на 4H или 4L. Чуват се раздатката и/или предният диференциал. И двете са със сменени масла и си работят безгрижно. Просто се чуват.
                  Някой ден ще си сложа ръчни хъбове и зимата така или иначе ще чувам допълнителния шум постоянно.

                  Първоначално публикуван от belov89 Преглед на мнение
                  Колега, аз съм точно така вече 2 години.Не бих сложил дори и механични,ако ще да са ми подарък,а камоли да дам 350 лв. По една втулка на хъба и от автоматичен става постоянно зацепен към полувала. Включваш и изключваш само от малкия лост.Малко по-шумен е джипа,защото се върти всичко отпред + раздатката и на газ разхода е с литър отгоре.
                  Всеки има правото да си съсипва колата както му е угодно.
                  Много по-добре е да си вземеш ръчни хъбове. 200-250 кинта са и да продадеш автоматичните за 100-150 кинта.
                  А щом втулка можеш да сложиш във хъба, значи за смяна пари няма да даваш на майстор.

                  П.П. По тая логика и блокажът на задния диференциал "Вежен" е много яка работа.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                    Моите пет стотинки по темата (пък може и да са десет)
                    При зор започнаха да прещракват автоматичните хъбовете. Свалих, почистих, няма счупено и износено. След редица измервания, ми направи впечатление, че при включено положение много малко влизат зъбите на хъба във външната гривна и тогава ми светна, че преди време си натягах гайките на предните главини (може би оборот направих). Та... хъба реално опира в контрата на гайката на главината и при натягане на гайката потъва с нея и съответно излиза (при включено положение) от зъбите на външната гривна. Та за това реших да подложа между гайката и хъба нещо като шайба 1.5 мм, не може повече, защото двата зъба на хъба ще излязат от оста на главината (който е свалял хъб знае за кои два зъба пиша) а и зегерката няма да може да се сложи, и махнах от шайбите преди зегерката.
                    Ако нещата се подобрят и се окаже, че това е бил проблема, истинският начин за оправянето му е престъргване на външната гривна на хъба (поне с 2 мм)
                    Ще проведа редица изпитания и ще пиша за резултата
                    Последно редактирано от Niki 76; 05-01-17, 14:19.
                    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                      Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                      Моите пет стотинки по темата (пък може и да са десет)
                      При зор започнаха да прещракват автоматичните хъбовете. Свалих, почистих, няма счупено и износено. След редица измервания, ми направи впечатление, че при включено положение много малко влизат зъбите на хъба във външната гривна и тогава ми светна, че преди време си натягах гайките на предните главини (може би оборот направих). Та... хъба реално опира в контрата на гайката на главината и при натягане на гайката потъва с нея и съответно излиза (при включено положение) от зъбите на външната гривна. Та за това реших да подложа между гайката и хъба нещо като шайба 1.5 мм, не може повече, защото двата зъба на хъба ще излязат от оста на главината (който е свалял хъб знае за кои два зъба пиша) а и зегерката няма да може да се сложи, и махнах от шайбите преди зегерката.
                      Ако нещата се подобрят и се окаже, че това е бил проблема, истинският начин за оправянето му е престъргване на външната гривна на хъба (поне с 2 мм)
                      Ще проведа редица изпитания и ще пиша за резултата
                      Ще следя с интерес темата, че и аз останах от малкото упорити ползватели на автоматичните хъбове Какви ли не магарийки не съм правил, но при по-сериозно натоварване започват да изпускат...
                      А с упражнението с пристъргването на външната гривна трябва да се внимава, защото хъба може да зацепи по-яко ама да не може да се откачи като изключиш 4х4
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                        Предното си работи, но на този сняг не вижда зор за да тествам за "прещракване"
                        Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                          И аз съм за автоматите вече 6 години.Подложил съм шайби зад автоматите.Много рядко се чува някой да изтърве,при яко затъване .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                            Както казва колегата Anto1 с подложките прещраванията вече са рядкост . Преминавам на фаза две - престъргване на външният корпус. Но колкото се престърже, толкова трябва да се добави от страната на капачката (фланци). Най-лесно ще стане да се отреже от друг корпус (този с вътрешните зъби).
                            Ако някои има непотребен такъв...?
                            Последно редактирано от Niki 76; 19-02-17, 13:33.
                            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                              Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                              Както казва колегата Anto1 с подложките прещраванията вече са рядкост . Преминавам на фаза две - престъргване на външният корпус. Но колкото се престърже, толкова трябва да се добави от страната на капачката (фланци). Най-лесно ще стане да се отреже от друг корпус (този с вътрешните зъби).
                              Ако някои има непотребен такъв...?
                              Не бих престъргал, а бих си карал с подложките, както си и карам. Ако за същите подложки съм разбрал-м/у законтрянето на лагера и хъба.
                              ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                              Grand Cherokee 2.7
                              GSM 0888148630

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                                Най лесно и без проблемно става като обърнеш пружината,зацепваш го за постоянно,малко повече железа се въртят както е написано по нагоре в темата и най много да се увеличи разхода 0,500 л на сто километра ,3-та година го карам така няма проблем.
                                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X