Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонти по предницата на Фронтера Б 99-04г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонти по предницата на Фронтера Б 99-04г

    Историята тръгва от скъсан вътрешен маншон на предното каре карето .... за съжаление първите снимки са правени с телефона и качеството им и трагично ,но може да помогне на някой .... И така и така не намерих тема ,която да има конкретни обяснения как ставя подмяната аз ще попиша малко .

    Започваме с вдигане на колата на крик и УКРЕПВАНЕ на стойки или трупчета(безопасността преди всичко) .
    За смяната на маншоните е желателно да се извадят и 2 та шарнира - става и само с долния ,но е доста голяма теснотия и е по-неудобно)

    Откача се спирачният апарат - аз лично го откачих от болтовете ,по които плава я накладките си останаха на диска съссупорта на спирачката .... (не е добре апарата да виси на спирачният маркуч ,защото си е тежък една тел би свършила чудна работа.

    Развиват се шесте болта на главината Внимание трябва много як шестограм с китайски ментета нестава ..... с болтовете пада и защитната капачка и после фланеца се изнизва от шлиците на полуоската (на старите модели май този фланец е хъб със заключване ) след ,което във вътрешния край на шлицит е си вижда зегерка ,която се вади чрез разпъване и след нея има тънка шайба.... Полуоската вече е свободна

    Откача се накрайника на рейката , датчика на АБСа също (държи се на един 6тограм и влиза дъста плътно в шенкела )- вади се с издърпване, откачат се 2 та шарнира (с чука нестава ползват се скоби) шенкела диска лагера и всичко останало тежи доста като откачите шарнирите внимавайте не е за сам човек .....

    Вече всичко нужно е разглобено и започва мръсната част старите маншони се режат и махат .... ако ще слагате оригинални трябва да се откачат и каретата (всички казват с издърпване - не съм наясно) аз сложих някъкви силиконово-пориуретанови , които се вкарват през каретата - ДА МИНАВАТ вез да се скъсат и аз останах изумен .... слага се новата грес (старата се почиства колкото може по-добре) слагат се скобите и това е ...

    Семеринга на главината ако не е здрав се сменя ако е зрав само се почиства


    като време ако имате подходящи условия може да ви отнеме около 2 часа ..... на мен ми отне 1 следовед за разглабяне и 20 минути за събиране ...... не е сложно но трябват читави инструменти

    Имам още снимки за прикачване, но ще ги добавя по-късно ...

    Дано темата да е отполза на някой
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Ремонти по предницата на Фронтера Б 99-04г

    Браво,колега,добре си се справил!Ама ако не бяха тези модерните маншони,щеше да се наложи да изкараш цялата полуоска!Е,то не беше останало кой знае колко за разглобяване...

    Коментар


    • #3
      От: Ремонти по предницата на Фронтера Б 99-04г

      За съжаление тези маншони са колкото удобни, толкова и скапани. След година-две най-много се пукат и това ако не се кара в гора, иначе първия трънак им разказва играта.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X