Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

    Продават ли се някъде тези уплътнения или могат ли да се заменят с подобни от друг автомобил?
    Прикачени файлове
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

    Доколкото знам,вариантите са два-поръчка при официален вносител(обикновенно не държат такива екзотични части на склад) и купуване на втора употреба от морга(стига моргаджията да се навие да ги продаде отделно).Въобще с подобни части работата е малко трудна.Поздрави.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

      А някой ще ме светне ли как се свалят най-безболезнено тези уплътнения, че да не питам и аз после от къде се купуват.

      Коментар


      • #4
        До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

        Благодаря, за тези варианти и аз съм мислил, но по моргите всички уплътнения са в същото състояние като моите(неизвестно защо им е изгнила стоманената пластина вътре в гумата , която ги държи изпънати). Повече ме интересува дали някой е пробвал да "насади" от друго возило. Свалят се много лесно с дърпане нагоре и лека помощ с отвертка, като се внимава да не се изкривят (много ).
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

          Колеги а някой опитвал ли е да подмени стоманените пластини. Защото просто няма никаде.

          Коментар


          • #6
            До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

            Къде са тия пластини? Ванга вече не е сред живите, пък и не би писала в този форум!
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Къде са тия пластини? Ванга вече не е сред живите, пък и не би писала в този форум!
              Ако погледнеш снимката ще се сетиш гумата не ръждясва а това което е под нея
              Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

              Коментар


              • #8
                До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

                Благодаря, за тези варианти и аз съм мислил, но по моргите всички уплътнения са в същото състояние като моите(неизвестно защо им е изгнила стоманената пластина вътре в гумата , която ги държи изпънати).
                Известно е защо . До тях прониква вода , а те не са изработени от неръждавейка , а от покрита с кадмий тенекия - излиза им по-евтино. С течение на времето корозират - това е и при други автомобили . Проблема за съжаление е че са профилирани и много трудно пасват от друго возило без да пропускат после - и аз съм мислил по въпроса , но без положителен резултат
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

                  Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
                  Ако погледнеш снимката ще се сетиш гумата не ръждясва а това което е под нея
                  Аааа... бъбреци бъбреци
                  мен не ми е ръждясало и за това не знам какво има отдолу.
                  Предполагам, че всеки тенекеджия може да изработи такива пластини.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Аааа... бъбреци бъбреци
                    мен не ми е ръждясало и за това не знам какво има отдолу.
                    Предполагам, че всеки тенекеджия може да изработи такива пластини.
                    То и да ги изработи,после как ще ги покрие с гума,щото пластините и гумата практически са един детаил.Май,само смяна с нов е оправията.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

                      Аз смених тия, които бяха най-зле със стари, но по-читави от моите. Иначе бая оглеждах от какво може да се присади и мисля, че не е проблем, само дето все не намирам време да се позанимая сериозно. Трябва да са от двуврата кола, защото Фронтеровите са бая дълги. От Кадет и от Клио мисля, че стават с малко творчество...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Гумени улътнения за страничните стъкла на Фронтера А д.б.

                        А аз си мисля че ако идеш до Горубляне в ТКЗС-то и се помолиш на пичовете от моргата срещу някой лев ще се сдобиеш с чудесни стари здрави лаисни
                        Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X