Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кофти гуми или ефект от работещ LSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кофти гуми или ефект от работещ LSD

    Малко от скоро имам 4х4, а пък и до сега съм карал предимно коли с предно предаване. Затова чуденката ми може да ви се стори малко глупава, но според мен е по-добре да попитам и евентуално да стана за смях, от колкото да взема решение на база незнание и да се окаже, че съм се набутал, а проблемът е останал неразрешен.
    Фронтерата я купих с едно всесезонни гуми General Grabber HTS 235/75/15, които лятото (Юни месец) ми направиха впечатление, че скърцат при спиране и завои - абе като зимни гуми. Гумите имат вид: 4-6 мм протектор, ситни ламели като за сняг, на пипане са меки - не са се опекли. Успокоих се аз, че за зимата съм добре обут... и това мое спокойствие ме държеше до този уикенд, когато се качихме на вилата: Искърското дефиле и от Своге има едни 9 км асфалтов път - планински, еднолентов, с много завои и усойни места. До сега там съм се качвал с Опел Тигра с предно предаване и смислени зимни гуми. Никога не ми е правила танци независимо от зимните условия: прясно навалял сняг, утъпкан сняг, опесъчен или поръсен със сгур, заледен и т.н.
    Тази събота с Фронтерата беше различно, имаше няколко усойни места: не толкова сняг, колкото бяло от слана и може би заледено. Понеже е пътя е баир, подавам постоянно газ. На няколко пъти на завой (те усойните места са завои) с умерено подаване на газ, задницата придобиваше собствено мнение и се налагаше да я укротявам с волана.
    Ето и моите разсъждения по въпроса:
    Най-вероятно тези гуми не стават за нищо - зимни джапанки няма. И трябва да се оборудвам с истински зимни гуми.
    Сетих се, обаче, че като съм правил тестове на LSD - като завъртя кардана и двете гуми въртят едновременно напред. Та започнах да се съмнявам. Да не би това поведение да е нормално да кола с LSD на задния мост и колата просто да губи стабилност на задницата заради LSD, който при подаване на газ се опитва да върти и двете гуми с еднаква скорост?

    Иначе почти съм решил да купувам за зимния сезон MICHELIN 235/75R15 109T LATITUDE ALPIN EL GRNX - все пак сигурността и оцеляването на мен и семейството ми са по-важни от непредвидените разходи. Но също така се замислих: Да не се окаже, че и с новите гуми ще имам абсолютно същия проблем - т.е. това да не е проблем на гумите, а ефект от LSD?
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

    В случай че си карал само на задна без 4х4, напълно нормално е задницата да ти играе особено на заледен път и то със газ по завоите, при предно предаване е друго, щу му свикнеш на задното.... А относно ЛСД-то то ти работи и е нормално това поведение. Там при завои се усеща как сработва ЛСД-то понякога се чува като прищракване. Колкото до гумите, принципно е хубаво да имаш добри гуми но е въпрос на възможности, иначе ако караш разумно и бавно... Джипа ще ти е по-стабилен при 4х4 но не трябва на сух асфалт, само при сняг,кал предполагам го знаеш.

    Коментар


    • #3
      От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

      Колегата ти е казал за задното.
      Преди време, имах служебно Волво 740. Едно от последните със задно предаване, Зимата без две торби /по 50кг/ цимент в багажника, беше доста трудно да се кара.

      Коментар


      • #4
        От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

        Аз не разбрах как си карал по хлъзгавия път-само на задно ли, или с включен преден мост?

        В събота и на мен ми се случи същото-на каране по завои по надолнище(по-гадно е от катеренето) поради заскрежен асфалт витарата започна да върти гъза. За поднасянето допринесоха и гумите-кайманите са супер гуми, ама за кал. За заскрежен асфалт са си силно непрепоръчителни... Но след като включих на 4х4, всичко си дойде на мястото.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

          Не искам да те разтройвам но твоята Фронтера няма LSD , ако имаше то отдавна щеше да е на моята ХАХАХА. Иначе е напълно нормално да ти играе задницата особедно с повече газ. Нещата за съжаление седят така джип само на задно обикновенно е по зле зимата от кола , най малко заради теглото, другото лошо е че когато тръгне задницата се овладява по трудно.
          Николай Георгиев 0+
          тел.0887357722

          Коментар


          • #6
            От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

            @Кольо:
            Само на задно. Фронтерата е part-time - без среден диференциал - и ако на хлъзгав (заледен) асфалт включа и предния мост, само ще влоша нещата.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              @Кольо:
              Само на задно. Фронтерата е part-time - без среден диференциал - и ако на хлъзгав (заледен) асфалт включа и предния мост, само ще влоша нещата.
              Да бе да! Защо мислиш така? Тя и моята няма.

              Коментар


              • #8
                От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                @Кольо:
                Само на задно. Фронтерата е part-time - без среден диференциал - и ако на хлъзгав (заледен) асфалт включа и предния мост, само ще влоша нещата.
                Изтрий си поста докато не са го прочели много хора...( и ако на хлъзгав (заледен) асфалт включа и предния мост, само ще влоша нещата.)
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                  На хлъзгаво ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА 4Н !!! И дори не целият участък да е хлъзгав и да е вредно пак се кара на 4Н !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    @Кольо:
                    Само на задно. Фронтерата е part-time - без среден диференциал - и ако на хлъзгав (заледен) асфалт включа и предния мост, само ще влоша нещата.
                    Ти ако на хлъзгаво и заледено не използваш 4х4 по-добре си карай тиграта, по-безопасно ще е за семейството ти.
                    Ако често ще пътуваш по такъв маршрут зимата задължително си купи зимни гуми и си карай на 4х4 там. Иначе е опасно.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      @Кольо:
                      Само на задно. Фронтерата е part-time - без среден диференциал - и ако на хлъзгав (заледен) асфалт включа и предния мост, само ще влоша нещата.
                      Я пак помисли !!!!!А кога според теб се зацепва и предния мост, на сухо ли ???
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                        Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                        ... твоята Фронтера няма LSD
                        Странно, доколкото знам най-лесно да провериш дали имаш LSD е като вдигнеш задницата и при неутрална скорост като завъртиш едното колело, и се завърти и другото колело в същата посока, значи има LSD, колегата го е пробвал...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                          Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                          Странно, доколкото знам най-лесно да провериш дали имаш LSD е като вдигнеш задницата и при неутрална скорост като завъртиш едното колело, и се завърти и другото колело в същата посока, значи има LSD, колегата го е пробвал...
                          Аз съм правил 2 теста при вдигнати и 2-те задни колела:
                          На скорост: Като завъртя едното колело, другото се върти обратно - като обикновен диференциал.
                          На освободена скорост (на скорост няма как да завъртя кардана): Като завъртя кардана и двете колела въртят в една и съща посока. Като се опитам с другата ръка да спра едното колело (за да върти само другото) не се получва - или не мога да спра гумата или не мога да завъртя кардана.
                          С Ники проведохме дълъг и напоителен разговор на тема LSD и друго и решихме, че в някакъв светъл момент ще тестваме кой прав и кой седнал
                          Само да си взема утре-други ден Фронтерата от бокса и ще проверя: Ще вдигна едното задно колело на крик и ще пробвам да тръгна. Ако не успея, значи наистина нямам LSD.
                          @ drjanton: Предният мост зацепва като бутна малкия лост напред (2H -> 4H) и мина 1/2-1 метър, колкото да зацепят хъбовете - сухо/мокро/снежно/ледено - няма значение.
                          @ fanatic: До сега каквото и да съм чел за двойното предаване при part-time, е че при сняг/лед не помага, а само може да влоши нещата (съжалявам - за момента съм само/предимно теоретик). Затова и не съм пробвал. До вилата ходим почти всеки уикенд. Зимата не прави изключение. Даже по Нова година изкарваме едни 2-3-4 седмици там. Иначе с Тиграта стигам абсолютно безопасно на 250 метра от вилата - до там е асфалт и се чисти и опесъчава редовно (по-добре е от София). Но носенето на багаж за тези 250 метра не ме устройва. Това е и основната причина да си взема високопроходима кола.
                          Е, оказа се, че с високопроходимата кола имам проблем, на друго място - на асфалта. Както и да е - най-вероятно ще си купя набелязаните зимни гуми и ще видя как се държи на обработен зимен планински път с влючен 4х4, а в краен случай ще си ходя с Тиграта и ще нося като камила
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                            Повярвай ми на чист лед е по-добре с 4 водещи колела отколкото с 2. Влошава завиването но като играеш с газта е в пъти по-добре, за сняг няма какво да говорим с 4х4 и зимни гуми си като булдозер.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кофти гуми или ефект от работещ LSD

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Е, оказа се, че с високопроходимата кола имам проблем, на друго място - на асфалта. Както и да е - най-вероятно ще си купя набелязаните зимни гуми и ще видя как се държи на обработен зимен планински път с влючен 4х4, а в краен случай ще си ходя с Тиграта и ще нося като камила
                              Ако наистина го мислиш това че Тиграта има шанс да е по добра от Фронтерата зимно време с включено двойно, значи напразно си си дал парите за Жип!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X