Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Владо... съгласен съм
    Само че за отклонение в рамките на половин-един сантиметър, а най-вероятно милиметър-два, изобщо не си струва да вкарваме синуси и котангенси в сметките. Все пак тук си говорим за коли. Не трябва да го превръщаме в математически симпозиум.
    Отклонението е едно 10 сантиметра - така , на око . Може и малко повече да е , мързи ме сега да ходя за ролетка. Така че баш за тези ресьори има малка разлика от дългата база . Затова обърнах внимание на този факт.
    Но пък от друга страна , дали 15 или 20 см. обеци .... то зависи и от това дали и колко са омекнали ресорите . Иначе за останалото е изписано достатъчно в раздела
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      ...В геометрията има едни прости отношения между катети към хипотенузата , прилежащи и срещулежащи ъгли ...
      Това е в тригонометрията, за протокола

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Това е в тригонометрията, за протокола
        Естествено Ама отде да знам кой на колко ракиЙ е учил навремето , та гледам да съм на достъпен език .

        То иначе ако требе да сме съвсем прецизни (ако и да сме в хафтомобилен форум) и ако следиш последните постове , тогава сме принудени да нагазим в теорията на механизмите и машините един вид : обецата на ресора извършва ротация , а задното ухо на ресора - малко по-сложно движение . При това пренебрегваме еластичната деформация в тампоните . И за да се сметне баш с колко ше се повдигне задницата , ше требе да развъртим механизма , щото и ресора пък е вид пружина ... и става една ...
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Е, да не се развърта чак - в 24 положения е достатъчно.

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Отклонението е едно 10 сантиметра - така , на око . Може и малко повече да е , мързи ме сега да ходя за ролетка. Така че баш за тези ресьори има малка разлика от дългата база . Затова обърнах внимание на този факт.
            Но пък от друга страна , дали 15 или 20 см. обеци .... то зависи и от това дали и колко са омекнали ресорите . Иначе за останалото е изписано достатъчно в раздела
            Виждам, че се заяждаш (добронамерено).
            Ако обичаш, обясни това отклонение с 10 см.
            Аз написах: При смяна на обиците от 10 см, на 20 см задницата се повдига с 5 см (половината на 10 см - колкото е промяната.
            Къде по-точно идват тези 10 см цитирани от теб? Задницата се повдига не с 5 см, а с колко?

            П.П. Ще станем математически симпозиум
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Виждам, че се заяждаш (добронамерено).
              Ако обичаш, обясни това отклонение с 10 см.
              Аз написах: При смяна на обиците от 10 см, на 20 см задницата се повдига с 5 см (половината на 10 см - колкото е промяната.
              Къде по-точно идват тези 10 см цитирани от теб? Задницата се повдига не с 5 см, а с колко?

              П.П. Ще станем математически симпозиум
              ..а даже не се и заяждам , просто лаф да става

              На късата база централния отвор на ресорите (там където лежи задния мост ) не е в средата , а отместен с десетина сантИма напред . Демек : разстоянието от задното ухо на основния лист до моста е по- дълго с десетина сантИма от това до предното ухо. Следователно : еднаквото удължаване на обецата с да речем 10 см. , при КБ и ДБ не води до еднакъв лифт от 5 см. . Конкретно , аз постигнах 5 см. лифт с 15 сантиметрови обеци .
              Естествено , това при еднаква якост на умора на ресорите . Затова намекнах , че разликите идват допълнитeлно И от този фактор
              Всъщност , аз сложих нови листове от УАЗ , но пък там влязох в един друг филм (свързан с качеството на прословутите съвецки стомани ) , за който не ми се говори .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Постигнал си 5 см лифт с 5 см разлика в обиците? Това трябва да го видя.
                Може да организираме тест с барбекю
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Постигнал си 5 см лифт с 5 см разлика в обиците? Това трябва да го видя.
                  Може да организираме тест с барбекю
                  Единствения начин това да се случи е ако моста е закачен на обиците[emoji12]
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Е аз пет пъти правя намек , ама или не се изразявам грамотно , или четете през ред сигурно - 5 за 4

                    Ако ресорите са омекнали като на дедо ми оная работа - и 25 см. обеци ше са малко за 5 см. лифт .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Е аз пет пъти правя намек , ама или не се изразявам грамотно , или четете през ред сигурно - 5 за 4

                      Ако ресорите са омекнали като на дедо ми оная работа - и 25 см. обеци ше са малко за 5 см. лифт .
                      Лифт се прави така:
                      Мериш "преди" - сменяш каквото си намислил - мериш "след"
                      В този сценариЙ не виждам къде смяташ умората на ресорите - тя е точно толкова колкото "преди" и "след".

                      П.П. Ако смениш ресорни листове "след" влизаш във филм - описал съм го - при мен беше височината на амортисьорите, но при всеки е различно.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Прощавайте ама съм вкарал............Изчетох всичко....Не се реших сам да правя обеци.......Отидох при Майстор(с главно М ) и га захващам от далеч.......и той вика "Ще видим колко ще трябва да одължим, за да постигнем ефект,защото.....може да са много омекнали..." В крайна сметка от изчетеното пише, че 20см обеци повдигат с 5 см,ама при мен се получи друго.....
                        C20Nе '94 KБ

                        https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Лифт се прави така:
                          Мериш "преди" - сменяш каквото си намислил - мериш "след"
                          В този сценариЙ не виждам къде смяташ умората на ресорите - тя е точно толкова колкото "преди" и "след".

                          П.П. Ако смениш ресорни листове "след" влизаш във филм - описал съм го - при мен беше височината на амортисьорите, но при всеки е различно.
                          Ясно. Сега като прочетох , разбрах къде не се разбираме .

                          Значи , Първо : "Лифт" означава "повдигане" . В този смисъл има толкова изписано баш в нарочния за тази цел форум , че направо можем да обобщим : Лифт се прави всякак .

                          Това , за което ти казваш в конкретния случай е важно за "заяждането" , затова да уточним :

                          Говорим за удължаване на обеците , с което целим да повдигнем задницата .

                          Е , в този аспект аз продължавам да твърдя следното : ако монтираме обеци с една и съща дължина (при еднакви други условия) , то при ДБ лифта ще е по- голям , отколкото при КБ. С колко баш мога и да го пресметна , но не е толкова важно .

                          Друг е въпросът , че ( както писах по- горе и явно не съм се изразил разбираемо ) обеците не са единствен фактор при манипулациите . Върху лифта оказва влияние примерно от умората на ресорите (сори че се повтарям) , така че в моя случай , когато си сменях обеците с 15- сантиметрови , използвах случая да шпренгвам (макар че мразя тази технология , ако и да съм я правил няколко пъти през годините върху разни камиони ) основните листове и допълних ресорите до 7 листа всеки с листове от УАЗ-ка . По този начин от 84 см. , задницата отиде на 90 см. Първоначално . После в следващите 2-3 години нещата се промениха , но не са обект на този разговор .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            ...
                            Е , в този аспект аз продължавам да твърдя следното : ако монтираме обеци с една и съща дължина (при еднакви други условия) , то при ДБ лифта ще е по- голям , отколкото при КБ. С колко баш мога и да го пресметна , но не е толкова важно .
                            ...
                            Разлика ще има, щом мостът при едните е точно на средата, а при другите не съвсем в средата. При повдигане с еднакъв размер обици (например от 10 на 20 см) въпросната разлика ще е математическа - пренебрежимо малка: 1-2-3 мм.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Разлика ще има, щом мостът при едните е точно на средата, а при другите не съвсем в средата. При повдигане с еднакъв размер обици (например от 10 на 20 см) въпросната разлика ще е математическа - пренебрежимо малка: 1-2-3 мм.
                              Е, щом казваш ....
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Добре де ся що влизате в безумни спорове?Виждате аз как постигнах желаната височината ... първо едни, после други и накрая трети обици и изчистих въпросителните ... с колко та с колко сантиметра да са въпросните железца!?Шина има навсякъде, варианти за заготовката колкото и както му е кеф на човек ... какво толкова!?
                                Бъдете здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X