Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    При ресорите е достатъчен ход на амортисьора е 10 см нагоре и 10 см надолу. Те не могат да се сгънат/разгънат повече. Така че общо взето всякакъв амортисьор за около 2 тона кола/камион с 20 см ход и "правилната" дължина е ОК.
    Според мен при покой амортисьорът трябва да е на средата: +/- 10 см
    До вчера при мен това значеше: 35-55 см - среда: 45 см
    От днес: 40-60 см - среда: 50 см

    За по-голям ход ресорите не вършат работа.
    Алекс,що не четеш,а се мъчиш да откриваш Америка?Не помня в тази или съседната тема съм описал и показал точните задни амове за наште кошници.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Описал си, да!
      Къси са ми.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Къси са ми.
        Абе ти колко ход извади,та ти окъсяха?

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Илийка незабравяй че твоята е на пружини отзад захватите са други.
          Николай Георгиев 0+
          тел.0887357722

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
            Илийка незабравяй че твоята е на пружини отзад захватите са други.
            Не е ли ухо-ухо?

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Ходът остава непроменен: 20 см
              Но за мен (с ресорите) е важно да е +10/-10 см, не +5/-15 см
              Затова обръщам особено внимание на дължината на самия амортисьор.
              Иначе - да. С теб сме говорили и не съм забравил какво си ми казал.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Не е ли ухо-ухо?
                Ухо ухо ама захватите на шасито и моста са други , на ресорната единия седи напред другия назад и са хванати ниско под моста.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Ходът остава непроменен: 20 см
                  Но за мен (с ресорите) е важно да е +10/-10 см, не +5/-15 см
                  Затова обръщам особено внимание на дължината на самия амортисьор.
                  Иначе - да. С теб сме говорили и не съм забравил какво си ми казал.
                  Не е ли малко 20 см. ход ? Няма ли нещо с по голям работен диапазон, че с тези гуми ясно че няма само по асфалт да се кара
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Трудно ще докараш по-голям ход на Фронтера с ресори.
                    Трябва да правиш извращения с ресорни пакети с по-голяма дъга.
                    По-добре да минеш на пружини или нещо друго.
                    Ресори и по-големи ходове са взаимно изключващи се понятия.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Ресори и по-големи ходове са взаимно изключващи се понятия.
                      Има пинизи и за листовите ресьори за по-големи ходове, но те пък водят до нестабилност на асфалт. Примерно Г-образни обеци, които се застопоряват за шасито при асфалт и се освобождават за офф за по-голям ход.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RockSplitter017.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5563597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11111111111.jpg
Прегледи:1
Размер:339.2 КБ
ID:5563598
                      Или "подвижни" обеци или както там се наричат като тези ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:20.3 КБ
ID:5563594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:17.5 КБ
ID:5563593
                      Има варианти, ако човек наистина го "апе кучето"
                      Последно редактирано от sony bono; 13-02-14, 15:10.

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Здравеите!Свалил съм ресорите и правя нови уши по-дълги.Закупих тампони уж оригинални за фронтера -2.50лв парчето ,взех 12броя.Та въпроса ми е отзад на ушите нали са общо 8бр тампони ,а отпед където ресорите се захващат за купетп същите тампони ли са и за предпочитане ли е да ги сменя или да не ги пипам.Ако може и малко доп инфо за наъягане на торсионите.Благодаря предварително за Фронтера къса база "94 год 2.0и питам.Като приключа ще споделя снимки как е станало.))
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Аз смених ресорите на моята фронтера,и при мен отпред е цяла втулка със тръбичка вътре.Не с като задните на две парчета,щом си ги свалил погледни ги и те ще си покажат дали са за смяна.При мен не бяха разбити нито на старите ,нито на тези които сложих.Торсионите се натягат като се броят оборотите на болта,колкото оборота от ляво тлкова и от дясно,но не трябва да се прекалява.Мисля че ако вдигнеш предницата да увисне колелото ще ги натегнеш по лесно.

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Благодаря!Днес много вали ,но утре най късно ще я сглобя и ще кажа какво съм нашравил.А колега от какво друго стават ресори за нашите Фронтери ,или си сложил +още 1бр лист? Инче торсионите ще ги навиеам съобразяваики се по височината на задницата ,но оптималното натягане колко е?около 5-6 пълни оборота ?!
                            Nissan Terrano 2.7tdi

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                              .... Инче торсионите ще ги навиеам съобразяваики се по височината на задницата ,но оптималното натягане колко е?около 5-6 пълни оборота ?!.....
                              Ами то си го пише в настоящата тема , но се иска и алко четене :

                              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                              .....Щях да забравя-при един пълен оборот на болта на торсиона, предницата се повдига точно с 10мм.тъй,че ако някой навива много да внимава просто не е нужно да се натягат хард, а пък Фронтерата видимо се повдигна и мисля,че 5см въобще не е малко......
                              .... а на този въпрос :

                              Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                              ..... от какво друго стават ресори за нашите Фронтери .....
                              ...отговорът е : от ОФА КБ

                              Що се отнася до подлагането на допълнителен лист , пак си го пише :

                              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                              ...става каруца с листи по добре по дълги обеци...
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 24-01-15, 09:42.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Аз пък съм го написал в съседната тема, защото тогава идеята ми изобщо не включваше повдигане:
                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Интересно... кардан с гресьорка... Ще ми е интересно да видя такова чудо. Ако не на живо, поне на снимка.

                                Иначе по темата: От днес съм с по 3 листа на ресорите. До сега бяха по 2 и имаше по един скъсан лист, заради което беше провиснала брутално, особено като напълних багажника с камъни (12 квадрата гнайс) да ги карам на вилата. В момента Фронтерата отзад е като щъркел, а амортисьорите са изпънати почти до край, което отново никак не ми харесва. Майсторът обеща да слегне с едни 5 см само да я покарам малко - 2-3 дена. Ако това не стане, ще трябва да удължавам захващането на амортисьорите... и да повдигам предницата...
                                И после:
                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Ми то Ники я е вдигал преди да стигне до мен с цел повече да хваща окото. Отзад е сложил 20 см обици, ама има болт и по средата - на 10 см, както са стандартните обици. Понеже аз тогава зверски я товарех и реших да си сложа допълнителен лист на ресорите. И тя се вдигна още повече - с още 5 см, ама само задницата. И стана зле. Задните амортисьори окъсяха. Возията стана ужасна. Кабината се люлееше, като на задната седалка усещането е било в пъти по-зле.
                                Вариантите бяха два:
                                - или да смъкна задницата на средния болт на обиците и всичко да си дойде отново на мястото - леко вдигната, но не от обиците, а от допълнителния лист.
                                - или да вдигам още предницата, да купувам нови задни амортисьори (или да правя магарии - каквото съм замислил сега с моите), да купувам фланци, за да компенсирам високия център на тежестта и да регулирам фаровете, че предницата най-вероятно нямаше да догони задницата по вдигане.
                                Отгоре на всичко жена ми започна да изпитва затруднения при качване - тя се возеше отзад с малкия.
                                Та затова избрах тогава първия вариант.
                                Ето че дойде време за втория вариант. Пак ще се вдига.

                                За впечатления е рано да се говори. За градско си върви добре. Не я чувствам мудна (засега). Две неща ми направиха впечатление:
                                - минаването през дупките е много по-комфортно
                                - на места, където преди карах на 4-та, сега карам на 3-та - иначе много се засилва колата Все пак разликата да минеш от 29" (зимните ми гуми) на 33" е доста сериозна.
                                Накратко: Със слагане на допълнителен ресорен лист се постига 5 см лифт на задницата. Возията на за задната седалка става по-твърда, но пък за сметка на това държи на яко товарене.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X