Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Прочетох цялата тема снощи,но явно късният час си е казал думата.Благодаря!
    Мисля направо да подходя към седем сантиметровите.

    Коментар


    • От: До: Как да си повдигна фронтерата

      колеги как да ги извадя тези обици

      Коментар


      • От: До: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от stani71 Преглед на мнение
        колеги как да ги извадя тези обици
        Кои по-точто ? ... и откъде да ги вадиш ? Да не си глътнал някоя на приятелката ? Всъщност , никак не е смешно.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          А бе то обиците са ясни. Но при така зададен въпрос скоро няма да получи смислен отговор. Просто не е ясно каква е целта на заниманието.
          Ето как се махат обиците:
          1. Отхлабваш болтовете и гайките докато колата е все още на земята, че иначе после ще е трудно.
          2. Вдигаш с крик за шасито, за да увисне моста. Под крика се подлагат разни неща за височина - бордюри, тротоарни плочки, греди и т.н.
          3. Доразвиваш отхлабените болтове и гайки и обицата се освобождава.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            ....или вкарваш крик между шасито и ресьора към обецата.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Някой може ли да ми каже точно какво включва lift kit-а? Моята е къса база 2.2 DTI 2004g.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
                Някой може ли да ми каже точно какво включва lift kit-а? Моята е къса база 2.2 DTI 2004g.
                То тази питанка е малко, като "какво ще ми донесе дядо Коледа?" Може да включва един демпфер, може и да включва 100 части. Зависи как и колко искаш да я вдигаш.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
                  Някой може ли да ми каже точно какво включва lift kit-а? Моята е къса база 2.2 DTI 2004g.
                  кой точно lift kit? Ето един от по-пълните: http://www.calmini.com/detail.php?b=3&m=43&t=1&p=770&n=
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Моята е "повдигната" с подложки на пружините - 5см. и от торсионите... някой може ли да ми даде съвет какви амортисьори да си взема, които да имат достатъчно голям ход? Оригиналните нещо не им стига

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Наскоро сменях предни амове, колеги ми препоръчаха Мonroe adventure 4х4 жълти, много съм доволен от тях и взимам завоите с по-голяма скорост от преди, много по-стабилна е фронти на пътя, имат различни дължини по твой вкус и нужди

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        А ти каква дължина избра?

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          не се концентрирайте само в/у дължината, а и върху хода! Дължината може и да я напаснеш с удължаване на "ухото", но хода не можеш да го компенсираш!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Колеги, някой със Фронтера Б дълга база, с гуми 245/70/16 и не-вдигната кола, може ли да премери и да ми даде височината си от земята до предния, и съответно до задния си калник?
                            Искам да сравня с моята, за да видя сегашното положение нормално ли е. Търсих във форума, и в гугъл, и продължавам да търся стандартни височини, не намирам за сега?

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Моята е къса но е със същия размер гуми и преди лифта беше 82 см отпред до раздувката на калника и 84 см отзад. Дано да съм бил полезен

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                не се концентрирайте само в/у дължината, а и върху хода! Дължината може и да я напаснеш с удължаване на "ухото", но хода не можеш да го компенсираш!
                                При ресорите е достатъчен ход на амортисьора е 10 см нагоре и 10 см надолу. Те не могат да се сгънат/разгънат повече. Така че общо взето всякакъв амортисьор за около 2 тона кола/камион с 20 см ход и "правилната" дължина е ОК.
                                Според мен при покой амортисьорът трябва да е на средата: +/- 10 см
                                До вчера при мен това значеше: 35-55 см - среда: 45 см
                                От днес: 40-60 см - среда: 50 см

                                За по-голям ход ресорите не вършат работа.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X