Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от Wladi Преглед на мнение
    Сега и ако кажеш от къде си ги купил
    Крепежни елементи!

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Първоначално публикуван от Wladi Преглед на мнение
      Сега и ако кажеш от къде си ги купил
      Не казваш откъде си, та направо някой колега да те прати на адрес.
      Гледай да са поцинковани/галванизирани/кадмирани, а не необработени/черни/ против корозия.
      Твърдост 10 или 12 е предостатъчна.
      Ако си намериш на "Вюрт" няма да е лошо, не че няма и други читави болтове.

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Ами София!!!
        Вчера измерих височината на равно! 87-отзад и 84-отпред
        като слагам новите 5см тампони старите да ги махам ли или направо върху тях.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Здр.Вчера си смених гумите на фронтерата (Б ,2.8 ТДИ )с Малатестта и се наложи да отрежа малко от предната броня,закачаше.След това ми хрумна да я повдигна малко и тогава започнаха проблемите.Разгледах във форума и не ми стана ясно нищо.Моля за помощ!Искам да повдигна купето от шасито като сложа тампоните от долу на шасито,по средата демек между купето с шасито.Скъсах двете шпилки отзад и се отказах.Моля за съвет,ще стане ли това което съм замислил и трябва ли да удължавам маркучи тръбички и подобни ......

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от Bullet83 Преглед на мнение
            Здр.Вчера си смених гумите на фронтерата (Б ,2.8 ТДИ )с Малатестта и се наложи да отрежа малко от предната броня,закачаше.След това ми хрумна да я повдигна малко и тогава започнаха проблемите.Разгледах във форума и не ми стана ясно нищо.Моля за помощ!Искам да повдигна купето от шасито като сложа тампоните от долу на шасито,по средата демек между купето с шасито.Скъсах двете шпилки отзад и се отказах.Моля за съвет,ще стане ли това което съм замислил и трябва ли да удължавам маркучи тръбички и подобни ......
            Прочети пак, явно си го направил по бързата процедура между редовете. Ако не ти се чете по-добре не си пипай фронтерата.
            no signature no problems

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Колега здр., благодаря за бързия коментар и затова прочетох целя материал.Захванах се здраво за работа но пак до никъде!Но няма да се откажа ,значи отидох и по майстори но се оказа че в Дупница никои не е вдигал Фронтера,а и не намерих майстор ,които изобщо да може да ми помогне.Ако можещ помогни ми ти със по подробна информация,снимки,а и откъде да се сдобия с тези подложки дето са по назад във форума.Ще сам ти благодарен.Ако пък не кажи майстор при които да отида,и горе-долу колко ще ми струва това удоволствие.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от Bullet83 Преглед на мнение
                Колега здр., благодаря за бързия коментар и затова прочетох целя материал.Захванах се здраво за работа но пак до никъде!Но няма да се откажа ,значи отидох и по майстори но се оказа че в Дупница никои не е вдигал Фронтера,а и не намерих майстор ,които изобщо да може да ми помогне.Ако можещ помогни ми ти със по подробна информация,снимки,а и откъде да се сдобия с тези подложки дето са по назад във форума.Ще сам ти благодарен.Ако пък не кажи майстор при които да отида,и горе-долу колко ще ми струва това удоволствие.
                Не ти трябва майстор, щом си скъсал шпилката значи ще се справиш
                Носиш чертежа на стругар, късаш и останалите шпилки и ги заменяш с високоякосни болтове по-дълги от оригиналните с токова колкото си направиш втулки. Хващаш един крик и 2 дървени подпори и си ти. До 5 см. подложки не ти трябва да правиш нищо друго по-колата в смисъл да удължаваш маркучета или нещо друго.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Може да почнат да опират лостовете за скоростите и раздатката в маншона и да не може да включва всички скорости. Лекува се с малко изправяне на лостовете, но трябва да се демонтират и да се натиснат гърбиците на преса. Трябва да се внимава и с маркучите и перката на радиатора. Що не закараш колата направо на Лозан да ти я направи, ми откриваш топлата вода?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата


                    Здр.,Колеги,от днес вече джипката е на тампони ),имах малко проблеми с тръбичките на спирачните цилиндърчета и перката,но това са бели ядове.Проблем ли ще е това, че вместо 10 от тампоните аз сложих само 8,в смисъл че 2 от задните под багажника се скъсаха много лошо и не можах да извадя втулките поради външни фактори , и малко мръднаха лостовете за скоростите, но влизат. Сега започва да ме човърка нещо от вътре , трябва още височина ). За торсьоните и амортисьорите - ясно, но какво да правя с пружините ? Моля за помощ !!! Не искам фланци ! По възможност искам да ги сменя с по-дълги, по възможност втора ръка. От какво ще станат или от къде да ги намеря ? Най-важното е цената !!! Предварително благодаря. За снимки по-нататък, защото направо главата ми пуши ) и всяка вечер като седна на компа, чак тогава се сещам.

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от Bullet83 Преглед на мнение

                      За торсьоните и амортисьорите - ясно, но какво да правя с пружините ? Моля за помощ .
                      Колега,ами всичко има написано и снимки има-прочети и виж .

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Пружините са ти най-малкият проблем.Правят се по поръчка в село Крън до Казанлък.Излизат значително по-евтино от колкото купешки от лифт кит.Сигурен съм че има доста колеги които са правили там и все някой ще ти даде координати.Аз за сега съм на ресьори и затова и не съм правил лично и нямам телефон на фирмата.
                        BMW X6

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Ок,мерси за информацията все пак за това си мисля че е форума,а колегата нека да намери същата по назад,ако си мисли че не сам го прегледал целия!Така сега по същество:значи след повдигането с около 5 см.ми се струва че възникна някакъв проблем!Моля за инфо!Преди да започна самото повдигане,оставих джипа с малко гориво чат пат просветваше лампата.Днес като му смених скъсаната тръбичка от вчера и отидох да го тествам имах проблеми със запалването .Палеше от 4,5 пат.Има ли някаква зависимост и какво може да е станало!

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00399.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5315815Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00400.jpg
Прегледи:1
Размер:222.1 КБ
ID:5315816Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00401.jpg
Прегледи:3
Размер:130.1 КБ
ID:5315817


                            Днес "камиончето" ми порасна с ето тези 5 см

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00402.JPG
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5315873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00403.JPG
Прегледи:3
Размер:121.3 КБ
ID:5315874


                              А днес наместихме и бронята...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0089.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5315875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:64.8 КБ
ID:5315876

                              ....заради вчерашното лудуване

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Здравейте,
                                Едно бързо питане към хората които са си направили лифт със подложките на Иво "Скорпиона", та питането ми е колко дебели подложки сложихте и какво повдигане постигнахте!
                                Защото поръчах и вече са при мен 7см гуми, та се чудя какво да очаквам.В момента до ръба на калниците е 87см. До тук разбрах че не мога да ги натикам над пружините само със спускане на моста. Не слиза толкова че да се смъкнат пружините, трябва да ги вържа предварително във сгънато положение. Та утре пак ще се мъча да ги попревържа със тел.
                                Последно редактирано от EXALIBUR; 06-11-11, 19:20. Причина: допълване
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X