Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
    Ами предните моите не са съвсем разбити но от ръждата втулките им са унищожени, иначе гумата е добре... може и стругар да ми облече гумата в нова втулка питах го каза че става... остават задните в понеделник тръгвам по магазините за руски части ако не успея ще ида в казанлък да изработят. последно да правя ли втори дупки на 170мм и тея на 190 да останат ако е прекалено вадя болта сменям го и кеф..или ще наруша здравината на обецата? аз я направих от 11мм стомана.
    Недей да правиш втори дупки. Ще отслабиш обицата. ето разгледай добре тази тема, много лесен вариант е да използваш дебели болтове и втулка от безшевна тръба. Купуваш каквито тампони намериш и по техния вътрешен отвор си купуваш тръба за втулка и си готов. https://forum.offroad-bulgaria.com/s...A+%EB%E8%F4%F2

    33" ще вкараш без никакви грижи с 10 см. лифт на окачването и 5 см. боди лифт. Или обратното. Аз с 2" окачване и 1.25" боди също мога да завра 33" с рязане на бронята.
    А 31" влизат без да правиш лифт на нищо.
    no signature no problems

    Коментар


    • До: Как да си повдигна фронтерата

      Това са частите по окачването които поемат най-големите натоварвания.
      Не че не може да стане - може.Но за какво говорим тук?
      75лв за двете големи втулки на ресьорите и 64лв за 8-те втулки на обеците - 140лв общо и цялата ви задница става като нова с оригиналните втулки - по точно такива от Исузо.Правил съм придобряния.Не ги отричам,но това което забелязвам в практиката е че колкото по-близко си до заводското - толкова по-добре.
      Какво бих направил аз?
      Целта е да се повдигне задницата и респективно и предницата после.
      Бих направил обеци около 5-7см по-дълги на които да се ползват оригиналните втулки.А после с торсионите и метърът е ясно.
      BMW X6

      Коментар


      • До: Как да си повдигна фронтерата

        Моите големите втулки също на са мръднали,но къде намери исузови за 8лв/бр?Когато сменях моите на обеците,ги платих 28лв/бр.
        8 бройки-те това е болка...
        Ако е по-голяма верига за части,пиши едно ЛС да не ги рекламираме.
        5см удължена обеца е напълно достатъчна,аз съм така май трета година.Иначе ще почнем да се питаме и за амортисьори,планки на горните носачи,пренатягане на торсиони-общо взето излишни филми.

        Коментар


        • До: Как да си повдигна фронтерата

          предните са по 35 лв броя - 2 броя оригинални от Исузо
          задните 8 броя по 8 лв от исузо
          магазин самурай - Габрово
          също съм съгласен че 5-7 см са максимума с минимум инвестиция и риск
          аз карам там някъде от около 2 години май станаха с 31-ци
          Последно редактирано от Вещер; 07-03-10, 18:49.
          BMW X6

          Коментар


          • До: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
            предните са по 35 лв броя - 2 броя оригинални от Исузо
            задните 8 броя по 8 лв от исузо
            магазин самурай - Габрово
            също съм съгласен че 5-7 см са максимума с минимум инвестиция и риск
            аз карам там някъде от около 2 години май станаха с 31-ци
            Като я докарам пак до смяна,не вярвам да има проблем за един наложен платеж до Русе,с 8 втулки в пратката.
            А за гумите-и аз я тръшкам моята с 31'.
            Гати и разликите-моите ги купих по две в плик,целия описан със сини надписи "Исузо" и един холограмен стикер "GM",лепнат отгоре.

            Коментар


            • До: Как да си повдигна фронтерата

              Аз съм готов , използвах волгови тампони на 0.72лв за ресора стругаря ми ги направи и заспаха...отзад преправих обеците станаха на 150мм от отврор до отвор, а предните втулки им сменихме само желязните части че бяха "угнили" и така фронтерката навири дупе, сега е с 6-7см по висока не съм мерил от веждата то земята,че сняг навсякаде и чакам да се стопи за да повдигна и отпред, а дъмп стоперите ги увеличихме с 5см с помощта на подложки от транспортна лента+дълги болтове...
              S10 & Frontera

              Коментар


              • До: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
                Аз съм готов , използвах волгови тампони на 0.72лв за ресора стругаря ми ги направи и заспаха...отзад преправих обеците станаха на 150мм от отврор до отвор, а предните втулки им сменихме само желязните части че бяха "угнили" и така фронтерката навири дупе, сега е с 6-7см по висока не съм мерил от веждата то земята,че сняг навсякаде и чакам да се стопи за да повдигна и отпред, а дъмп стоперите ги увеличихме с 5см с помощта на подложки от транспортна лента+дълги болтове...
                Браво. Чакаме снимките.
                no signature no problems

                Коментар


                • До: Как да си повдигна фронтерата

                  здравейте колеги и аз мисля да повдигам кампото ми значи озад ще одалжа с 5 см планките отпред ще натегна малко тросионите а амуртесиорите стават ли си оригиналните и ако не стават какви трябва да взема. гледам 4е някои беше писал че е сложил волгови те сащите ли са. за задните нз дали ще одаржат то нали е товарно а предните дали стават че те и без това са изпуснали и трябва да купувам нови

                  Коментар


                  • До: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от vidiniq Преглед на мнение
                    здравейте колеги и аз мисля да повдигам кампото ми значи озад ще одалжа с 5 см планките отпред ще натегна малко тросионите а амуртесиорите стават ли си оригиналните и ако не стават какви трябва да взема. гледам 4е някои беше писал че е сложил волгови те сащите ли са. за задните нз дали ще одаржат то нали е товарно а предните дали стават че те и без това са изпуснали и трябва да купувам нови
                    "Амуртесиорите" до 5 см. лифт е безпроблемно да си останат оригинални. Волговите тампони , за които става дума тук са за ресьорите. Но Кампото си е товарно животно и ако го ползваш като такова , то тогава е препоръчително да си търсиш оригинални тампони (ако старите са разбити де) , защото гумата при руснаците и японците е с различно качество и характеристики .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: До: Как да си повдигна фронтерата

                      Интересна тема,но не разбрах някой деиствително правил ли е лифт на ОФБ.
                      Ако има такъв ,моля нека сподели впечетленията си.
                      Аз в момента съм с гуми 245/70/16 ,бих искал да опитам 245/75/16...

                      Коментар


                      • От: До: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                        Интересна тема,но не разбрах някой деиствително правил ли е лифт на ОФБ.
                        Ако има такъв ,моля нека сподели впечетленията си.
                        Аз в момента съм с гуми 245/70/16 ,бих искал да опитам 245/75/16...
                        Знам няколко.
                        Моята е с лифт и бодилифт.Имам и фланци 38мм. държи се перфектно,както на пътя,така и извън него,с 31-ци МТ.
                        П.П.Гледам,че си от Габрово,ако имаш път към Севлиево се обади да я погледнеш.
                        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • От: До: Как да си повдигна фронтерата

                          Ъхъ
                          Правили сме лифт.
                          Около 6 см над заводската височина.Ти си от Габрово - аз също.Телефона ми се вижда.Ако искаш чукни да се видим и да поприказваме.А фронтерата на Мишев е много добре направена.Това е бившата машина на Марин от Стара Загора.Смея да кажа че е може би най-добре направената Фронтера в България
                          BMW X6

                          Коментар


                          • От: До: Как да си повдигна фронтерата

                            Здравейте колеги.
                            Радвам се ,че се отзовахте и Ви благодаря за поканите за среща...,ще се възползвам в най-скоро време!
                            Вечерно време съм в Габрово ,а през деня в Севлиево(Работя във "Видима").
                            Наистина бих искал да се видя с "Фронтераджии" от региона ,а Вие и двамата сте със значителен опит,но с колегата Мишев ,как да се свържа??

                            Коментар


                            • От: До: Как да си повдигна фронтерата

                              Пост номер 226 от същата страница.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: До: Как да си повдигна фронтерата

                                Благодаря Fanatic .Предполагам,че имаш предвид това -"А 31" влизат без да правиш лифт на нищо." от пост 226.
                                Но в пост 125 колега с подобна Фронтера Б 2.2 DTH пише ,че при размер на гумите 245/75/16, предните опират в калобраните?!?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X