Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скрит проблем при Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скрит проблем при Фронтера

    Здравейте колеги. От няколко месеца притежавам ОФА КБ 1995г. 2.0 бензин. Купих я от автокъща във Варна. Като цяло съм много доволен от джипката с изключение на големият разход на гориво - 17/100 градско и 12-13 извънградско на газ. Газовото е обикновено не е инжекцион.
    Проблемът е следният - забелязах че тръбата, която вкарва въздух в кутията на въздушният филтър е прерязана. Липсва частта която би трябвало да влиза в калника. Интересното в случая е, че на тръбата е поставена метална шайба която да намалява сечението на тръбата и съответно да намалява въздушният дебит. Когато махна тази шайба двигателят пали, но при натискане на газта се дави и гасне, и това само като работи на газ, на бензин няма разлика. Ако закрия отвора на тръбата за момент докато форсирам, на високи обороти си работи без проблем.
    Явно става въпрос за тарикатско маскиране на проблем. Някой има ли идея каква може да е причината за тази груба интервенция и как може да се отстрани първоначалният проблем?
    Прилагам снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110228.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5942605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110226.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5942606

  • #2
    От: Скрит проблем при Фронтера

    Не е скрит проблем колега, така създава вакуум и успява да засмуче газ от изпарителя.
    Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

    Коментар


    • #3
      От: Скрит проблем при Фронтера

      Това означава ли че всички Фронтери с газово, са с така прекроен въздуховод? И при високи обороти няма ли да е недостатъчна въздушната струя?

      Коментар


      • #4
        От: Скрит проблем при Фронтера

        Първоначално публикуван от all_drive Преглед на мнение
        Това означава ли че всички Фронтери с газово, са с така прекроен въздуховод? И при високи обороти няма ли да е недостатъчна въздушната струя?
        Не, само при твоята е така. Некадърен монтаж му викам аз. Или по-точно некадърни майстори.
        Последно редактирано от fanatic; 02-10-11, 20:24.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Скрит проблем при Фронтера

          Виж сега нема да се пуашиш, а ще трябва да се преправя монтажа на газовото.
          И настройките, и всички шитни дето са из...ни по колата ти!
          Като гледам си градски, огледай се из темите в раздела за общи приказки и ще видиш че заформяме една среща на Варненската група.
          Ела и ще видим какво може да се направи за теб, пък ти ще почерпиш
          А колкото до разхода тя и мойта гори толкоз, ама върви!
          Поздрави!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #6
            От: Скрит проблем при Фронтера

            че 12 газ , за мен си е нормално . На мен , на времето мойта 2.4 е падала на 12 газ , само на дълго, при каране до 90 км/час .

            Коментар


            • #7
              От: Скрит проблем при Фронтера

              Ясно, благодаря за информацията колеги! А определено ще потърся групата на варненските фронтераджии

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X