Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за модели Фронтера дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Въпрос за модели Фронтера дизел

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Аз поне за пъри път чувам за БМВ дизел на фронтерата, 2.3 дизел си е опелски, 2.5 е ВМ който е много калпав, 2.8 мисля че е на изусу.
    Изинявай fanatic, аз понеже се разделих с RANGE ROVER-a по финансови причини, сега мислех да взема точно Фронтера 2.5 дизел. Какво ще рече ВМ и защо е калпав?
    RANGE ROVER

    Коментар


    • #17
      Re: Въпрос за модели Фронтера дизел

      Ами почети по форума аз много за този мотор не знам освен че е VM Motori италиански и се поставя щатно на Алфа ромео знам че е с 4 глави които пукат много често може би заради неправилна експлоатация. Потърси из форума има писано много и намери форума на Алфа там по-подробно можеш да видиш за този мотор, иначе друго по Фронтерата като проблеми няма, дифа е много по-здрав от тези на 2.0 които са проблемни и друго не се сещам.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        До: Re: Въпрос за модели Фронтера дизел

        Първоначално публикуван от ksp84 Преглед на мнение
        на мойта фронтера е 2,5 тдс, от алфа ромео vm41b
        Такъв е и моят 2.5 ТДС.Много пъргав и мощен.Знам че е с отделна глава на всеки цилиндър и скъп за потдръжка,но аз не мисля да го чупя.Избрах дизела,защото при труден терен е незаменим помощник на задкормилното устройство.Чух че причина за чупенето им било увличането да се карат като бензинови поради пъргавостта и мощността си,което е логично.Все пак дизела си иска глезене от страна на работна температура и обороти.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #19
          До: Re: Въпрос за модели Фронтера дизел

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Ами почети по форума аз много за този мотор не знам освен че е VM Motori италиански и се поставя щатно на Алфа ромео знам че е с 4 глави които пукат много често може би заради неправилна експлоатация. Потърси из форума има писано много и намери форума на Алфа там по-подробно можеш да видиш за този мотор, иначе друго по Фронтерата като проблеми няма, дифа е много по-здрав от тези на 2.0 които са проблемни и друго не се сещам.
          Друг проблем при ТУРБОТО е грешката на колеги да го задръстват и чупят след слагане на масла с молибденова добавка.Молибдена го задръства за 2000 км.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X