Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпускателен колектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изпускателен колектор

    Здравейте и аз както повечето собственици на ОФА 2,2 16в се сбъсках с проблема спукан изпускателен колектор .
    Свалих го завариха ми го ,челосаха го на фреза нова гарнитура и дойде време за монтажа .
    Въпроса ми е с колко нютон метра трябва да стегна гайките на шпилките на въпросния колектор .
    Рових доста в старите теми но не намерих нищо ,благодаря ви предварително .

  • #2
    От: Изпускателен колектор

    Първоначално публикуван от Barona Преглед на мнение
    Здравейте и аз както повечето собственици на ОФА 2,2 16в се сбъсках с проблема спукан изпускателен колектор .
    Свалих го завариха ми го ,челосаха го на фреза нова гарнитура и дойде време за монтажа .
    Въпроса ми е с колко нютон метра трябва да стегна гайките на шпилките на въпросния колектор .
    Рових доста в старите теми но не намерих нищо ,благодаря ви предварително .

    Много се задълбочаваш . На практика стягаш " до скъсване" и връщаш на една шеста .

    Всъщност , ако говорим като технически грамотни хора - съществуват таблици за натягане , в зависимост от диаметъра и стъпката на резбата . Ако не ме лъже паметта , в подраздел "Технологии..." преди доста време май имаше поствано нещо по въпроса . Опитай с търсачката . Ако не намериш - кажи какъв е диаметъра на шпилките (макар че подозирам , но за да сме сигурни ) и ще ти дам утре конкретните стойности . ... макар че повечето майстори го правят по първия ми абзац ... с последици обаче .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Изпускателен колектор

      Първоначално публикуван от Barona Преглед на мнение
      Здравейте и аз както повечето собственици на ОФА 2,2 16в се сбъсках с проблема спукан изпускателен колектор .
      Свалих го завариха ми го ,челосаха го на фреза нова гарнитура и дойде време за монтажа .
      Въпроса ми е с колко нютон метра трябва да стегна гайките на шпилките на въпросния колектор .
      .
      Колега привет,

      И аз имам същия проблем. Къде ти го завариха?

      Благодарим.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #4
        От: Изпускателен колектор

        22Nm
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Изпускателен колектор

          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
          22Nm
          точно така пише в книжката
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Изпускателен колектор

            Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
            Колега привет,

            И аз имам същия проблем. Къде ти го завариха?

            Благодарим.
            Обади се на Владо ТС. Мисля, че производствената му база ти е сравнително близо.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Изпускателен колектор

              Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
              Колега привет,

              И аз имам същия проблем. Къде ти го завариха?

              Благодарим.
              Ами в софия кв. Надежда при една жена заварчик "Светла " сигурно доста народ я познава в форума 55 кинта ми струва заваряването и още 15 за челосване ме ръснаха .Ако искаш координати колега пиши на лична да не го изтълкуват като реклама .
              22нм точно на толкова прикарах гайките .Благодаря на всички отзовали се колеги , ако не се отнасяше за прилежаща повърхност вообще нямаше да питам ,но все пак нека да сме точни пък да става каквото ште .

              Коментар


              • #8
                От: Изпускателен колектор

                Първоначално публикуван от Barona Преглед на мнение
                Ами в софия кв. Надежда при една жена заварчик "Светла " сигурно доста народ я познава в форума 55 кинта ми струва заваряването и още 15 за челосване ме ръснаха.
                Ихаа, много смело се наема тази жена да заварява чугун и то на изпускателен колектор на двигател на толкова години и километри. Браво!
                Но за мен това са пари на вятъра. Никога не бих правил подобно нещо при това да плащам за това. Може би и защото познавам Лозан, което не е малко.
                Не злонамеря в никакъв случай, дано да ти изкара дълто време и да не се спука пак.
                Апропо, тази жена даде ли ти някаква гаранция за заварката?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X