Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизъм за люк.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механизъм за люк.

    Здравейте колеги, поредния повод да се обърна към вас е следния. Като взех Фронтерата ми направи впечатление че на самия механизъм на люка едното краче е счупено, но не му обърнах внимание. Да ама като се затопли времето ми се иска да го ползвам този люк ама не става работата,има едно копче плъзгач със стрелка на него и нямам идея как се действа с него. Не искам да го напъвам за да не счупя още нещо и като завали да прокапе.Модела на фронтерата е 94г. дългата база 2,3 Т.Д Моля някой колега ако има идея от къде мога да поръчам нека да пише! щото тук в Пазарджик по моргите няма,или ако пък има за продване такъв механизъм! Благодаря предварително.

  • #2
    От: Механизъм за люк.

    Този червен плъзгач е за да отвориш на две тази "лапа" за отварянето люка и по този начин да можеш да го откачиш и махнеш от колата. От пантите излиза свободно. Така че не се притеснявай за смянанта на люка, защото става за секунди. Само трябва да си намериш такъв от някъде. Така е при късата база, надявам се и при дългата да е същият люка и мисля, че е така. Обади се на Лозан и ако има да ти прати.

    Коментар


    • #3
      От: Механизъм за люк.

      Същия е. В мазето имам един люк, но механизмът нещо е заял и не съм сигурен дали е здрав. След 2 дни ще имам време да го отворя и да видя дали става. Ако не намериш, пиши на лично.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Механизъм за люк.

        Благодаря ви за отзивчивостта колеги.
        Днес намерих абсолютно същия механизъм и то за 15лв.
        А това че люка се сваля на цяло направо ме изкефи.

        Коментар


        • #5
          От: Механизъм за люк.

          Все пак не си играй много с червения плъзгач със стрелката, че лесно се чупи. Аз точно така се убедих
          :)

          Коментар


          • #6
            От: Механизъм за люк.

            днес видях,че люка ми прокапа, цялата пасажерска седалка е мокра. уплатненията са здрави и меки, няма боклуци, нищо нерео на пръв поглед. капе между самото стъкло на люка и гумата под него. има ли възможност за засилване натиска на стъклото към гумата, некъв реулаж.

            Коментар


            • #7
              От: Механизъм за люк.

              на никой ли не му тече люка???

              Коментар


              • #8
                От: Механизъм за люк.

                Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                на никой ли не му тече люка???
                Моя 6 години не е капнал грам. Що не пробваш да свалиш люка и да минеш с пръст под ръба на гумата да я поомачкаш малко ако трябва понагрей я със сешоар по внимателно, намажи я с нещо за гума, някакъв импрегнант за обувки или глицерин или крем за ръце и го монтирай пак. Така ще си сигурен че не се е скъсала някъде.... не се сещам за друго.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Механизъм за люк.

                  Хи, относно лубриката , който може да използваш има силиконова паста na Glidex. Ползвам това при моите канистери и съм доволен важното е , че не се измива и запазва гумата еластична /при мен държи към 540 литра налягане/ . Във форумите за акваристика се споменава и вазелинова паста, но тя все пак май има негативен ефект към гумата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Механизъм за люк.

                    гумата е здрава и еластична, не е пргъната никъде и досега за 7-8м не беше капал. отварях люка, няма прегънато никъде, просто имам чувството, че стъклото не натиска достатачно върху гумата. ще пробвам да намажа, дано да гони водата. видях, че има некви болчета на самите закопчалки, но явно не са за натягане.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Механизъм за люк.

                      Моя люк също прокапа между стъклото и уплътнението.Първо нанесох върху гумата един слой силикон и затворих стъклото с цел да залепне.Отначало спря теча–то по–точно капеше,но след известно време пак прокапа.Изглежда,че като изсъхна силикона и от вибрациите се отлепи и пропусна пак,че и по–силно.Тогава махнах силикона,почистих добре гумата и в процепа под гумата натиках една пвц лайсна по цялото протежение,дебела около2–3мм.По този начин уплътнението се повдигна и като затворя стъклото,то притиска гумата по–плътно и спря да капе.Вече 5–6месеца няма грам теч.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Механизъм за люк.

                        Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                        гумата е здрава и еластична, не е пргъната никъде и досега за 7-8м не беше капал. отварях люка, няма прегънато никъде, просто имам чувството, че стъклото не натиска достатачно върху гумата. ще пробвам да намажа, дано да гони водата. видях, че има некви болчета на самите закопчалки, но явно не са за натягане.
                        Първо пробвай да измиеш със сапун гуменото уплътнение, после огледай внимателно закопчалката на люка. Има едни нитове, които се разхлопват и тя не оказва достатъчно натиск като е затворена. Моя се каня от 5 години да го стегна, ама му намерих цаката. Просто не избутвам ключалката в крайно задно положение, а стои вертикално и така много рядко прокапва.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Механизъм за люк.

                          Имах миналата година същия проблем, реших го много просто, под ръба на гумата където има канал, процеп, пъхате по цялата дължина от дебелия, кръгъл бял ластик , има го в магазините за 1 лев, той е еластичен и повдигна уплътнението, и до ден днешен никакви проблеми, изпитано е . Поствам Ви снимки да видите:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:уплътнение.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5444195
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tynykkrygyllastik-120227-115515.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5444196

                          Коментар


                          • #14
                            От: Механизъм за люк.

                            проблема идва от това,че черната ивица която е на самото стъкло като боя е изтрита на места и от тези места подлизва. удачен е варианта с подлагане под гумата, ще приложа и него, най-важното е , че метода е изпитан и работи.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X