Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсано жило за километража...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсано жило за километража...

    Добър вечер колеги, днес както си карам изведнъж спря да ми отчита скоростомера, още преди си имаше проблем като ми подскачаше стрелката постоянно, та свалих таблото и видях че основното квадратно щифче което върти самия скоростомер се беше отскъснал напълно и забелязах че е било правено опит да се запои но не за дълго и самото жило леко усукано. Разбрах от ваш колега че правели жила към княжево всякакви, но преди това да попитам вярно ли е че самото жило било цели 2 метра и нещо, това ми се вижда малко чудно при положение че скоростната кутия е толкова близо от таблото? Има ли някакъв чалъм при сваленето на жилото също и при слагането му, ще се радвам да ме светнете да няма неприятни изненади?
    Мерси колеги!
    ОФА 94 2.0i къса база спорт

  • #2
    От: Скъсано жило за километража...

    Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
    ..Разбрах от ваш колега че правели жила към княжево всякакви, но преди това да попитам вярно ли е че самото жило било цели 2 метра и нещо, това ми се вижда малко чудно при положение че скоростната кутия е толкова близо от таблото? Има ли някакъв чалъм при сваленето на жилото също и при слагането му, ще се радвам да ме светнете да няма неприятни изненади?
    Мерси колеги!
    ОФА 94 2.0i къса база спорт
    Kолега, вярно е че е толкова дъго!Незнам да ли е 2м и кусор но си е бая дългичко!Сменявал съм си го на старата фронтерка (като твойта).Далго е защото от лявата страна на коша(където влиза към таблото) минава до дясната срана на коша от там надолу до СК.Вижда ти се малко но повярвай ми толкова е!
    По принцип няма толкова изненади колкото е тегаво изваждането( и слагането на новото) жилото на тех. тапа м/у коша и купето други проблеми няма!По коша лесно се прави защото върви по метални скобички който се отварят на ръка и така се затварят!Аз мойто жило го бях плащал близо 120 или 180 лв. ново от магазин.Но по добре отиди найстина в Княжево!Там ми бяха правили жилата за ръчната и излизаха в пъти по-евтини!
    Надявам се да съм ти помогнал!Ако имаш още въпроси питай!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #3
      От: Скъсано жило за километража...

      Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
      Kолега, вярно е че е толкова дъго!Незнам да ли е 2м и кусор но си е бая дългичко!Сменявал съм си го на старата фронтерка (като твойта).Далго е защото от лявата страна на коша(където влиза към таблото) минава до дясната срана на коша от там надолу до СК.Вижда ти се малко но повярвай ми толкова е!
      По принцип няма толкова изненади колкото е тегаво изваждането( и слагането на новото) жилото на тех. тапа м/у коша и купето други проблеми няма!По коша лесно се прави защото върви по метални скобички който се отварят на ръка и така се затварят!Аз мойто жило го бях плащал близо 120 или 180 лв. ново от магазин.Но по добре отиди найстина в Княжево!Там ми бяха правили жилата за ръчната и излизаха в пъти по-евтини!
      Надявам се да съм ти помогнал!Ако имаш още въпроси питай!
      Много благодаря за съвета колега, то като се замисля 2 метра и кусур не са много когато минава като казваш отстрани през целия кош до ск, на предишната ми кола вактрата, жилото директно излизаше в права линия от таблото до ск и затова се чудех, ще пиша когато намеря време и сменя жилото

      Коментар


      • #4
        От: Скъсано жило за километража...

        Колега на централния пазар във кв.Княжево се намират момчетата който правят жилата веднага след пазара посока Перник в дясно .
        Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

        Коментар


        • #5
          От: Скъсано жило за километража...

          Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
          Колега на централния пазар във кв.Княжево се намират момчетата който правят жилата веднага след пазара посока Перник в дясно .
          Мерси колега за уточнението, а случайно да знаеш дали освен самото жило дали имат и слагат пвц корпуса който се защипва към самия километраж че ми е счупен на парчета? Защото ако го нямат ще трябва дя купувам оригинално от булвария за скромната цена от 160 лв ?

          Коментар


          • #6
            От: Скъсано жило за километража...

            Щипка едва ли ще ти намерят. Намери си жило от някоя морга или се обади на Лозан.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Скъсано жило за километража...

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              ...или се обади на Лозан.
              Колега, преди време се обаждах на Лозан да питам нещо и го питах къде се намира сервиза му, но не можах да разбера точно, ако не може тук би ли ми обяснил на майла ми къде да намеря сервиза на Лозан, ето и майла ми: pavelvasilev@abv.bg

              Коментар


              • #8
                От: Скъсано жило за километража...

                И на мен ми предстои същата процедура след 2-3 дни, защото тъкмо тази пластмасова щипка, която влиза отзад в таблото направо се откъсна и ми остана в ръцете. Много неприятна история. Успех!
                :)

                Коментар


                • #9
                  От: Скъсано жило за километража...

                  Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                  Колега, преди време се обаждах на Лозан да питам нещо и го питах къде се намира сервиза му, но не можах да разбера точно, ако не може тук би ли ми обяснил на майла ми къде да намеря сервиза на Лозан, ето и майла ми: pavelvasilev@abv.bg
                  Колега сервиза е горе долу тук където е червеното кръгче!
                  Дано да съм ти помогнал!
                  Прикачени файлове
                  Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                  LZ1NES

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скъсано жило за километража...

                    моето стана с присаждане от пасат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скъсано жило за километража...

                      Много лесно и удобно става смяната, щом аз се оправих
                      За половин час работа.
                      Нямах с какво да снимам, но ако някой иска да пита нещо по въпроса мога да споделя мнение.
                      :)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скъсано жило за километража...

                        Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                        Колега сервиза е горе долу тук където е червеното кръгче!
                        Дано да съм ти помогнал!
                        Абе, не е там, а точно след S-образния завой на Момина клисура, ама карай.... Тва, което си отбелязал, е магазина за безалкохолни и бира ...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скъсано жило за километража...

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Абе, не е там, а точно след S-образния завой на Момина клисура, ама карай.... Тва, което си отбелязал, е магазина за безалкохолни и бира ...

                          За това написах "горе-долу"! А и моите спомени са предимно от това магазинчедокато се правеше моита джипка!
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скъсано жило за километража...

                            Днес най-после намерих и смених жилото за километража, оригинално GM 135лв ужас, за половин час работа и всичко тръгна гладко
                            Приятен ден!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скъсано жило за километража...

                              Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                              Днес най-после намерих и смених жилото за километража, оригинално GM 135лв ужас, за половин час работа и всичко тръгна гладко
                              Приятен ден!
                              Е не е зле, като имаш предвид че дебитомер струва 804 лв. помпа за съединител 528 лв. накладки предни 85 лв. задни 183 лв. мисля, че тънко си минал за оригинална част.
                              имам още много "оригинални" цени ако ще ти олекне
                              и най-оригиналната корона и пинион за 4000 лв.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X