Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

    На мен ми намирисва на ЕКУ на помпата на колега зафирата се държеше почти по същия начин иска сервиз и четене на компа иначе е гадаене.
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

    Коментар


    • #17
      От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
      Явно ще се тегли, но изниква друг казус: Може ли да се изтегли с колесар? Казаха ми, че ако задните колела се въртят (както е при колесара) може да се прецака раздатката. Някой може ли да каже дали е така със сигурност, за да не рискувам, защото е паркирана в тясна улица и с репатрак ми се струва невъзможно да се изкара.
      Колега не се излагай, колата си се дърпа без проблем, включваш на 4-та или на 5-та за да имаш вакум, и си имаш и серво и спирачки. Така съм се дърпал не един път и то много километри. Колесар ще ти излезе през носа.
      Преполагам си се сетил да изключиш акумулатора за 30 минути. Ако е грешка по запалването ще запали и ще работи известно време. Ако колата проработи може да се видим да ти прочета грешките, поне да знаеш какво да гледаш. Може да е датчик на колянов вал, но много е вероятно да е имобилайзера действително.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

        Колега нема да се плашиш!100% имобилайзер, редовен дефект!Лягаш под кормилото и има една сива кутя.В нея влиза сноп кабели, разглобяваш кутията и там е платката на имобилайзера(при Фронтера Б няма как да го шутираш, вързани са с ЕКУ-то), откачаш буксата с кабелите от платката, почистваш платката и буксата и пробвай да запалиш, има голяма вероятност да успееш!
        Ако не стане платката на микроскоп за да се види кое се е скапало и евентуално да се презапои.Често един от чиповете на платката дава дефект, подмяната става само в Опел за около 300лв.
        П.С.За колегите да знаят, чипа в ключа е точно за имобилайзера(фабричният) на Опел и батерията не я боли к'во става с чипчето(ампула).
        Ако има нещо питай колега, на линия съм да помогна.Сблъсквал съм се с проблема...
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #19
          От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Колега не се излагай, колата си се дърпа без проблем, включваш на 4-та или на 5-та за да имаш вакум, и си имаш и серво и спирачки. Така съм се дърпал не един път и то много километри. Колесар ще ти излезе през носа.
          Преполагам си се сетил да изключиш акумулатора за 30 минути. Ако е грешка по запалването ще запали и ще работи известно време. Ако колата проработи може да се видим да ти прочета грешките, поне да знаеш какво да гледаш. Може да е датчик на колянов вал, но много е вероятно да е имобилайзера действително.
          Тегленето си става и без да е на 4 или 5-та щом предницата е във въздуха.Акумулатора е достатъчно да се откачи и за 2 минути за да има същият ефект, но в случая няма да помогне.Датчика на колянов вал при X22DTH като се скапе симптомите са тотално различни.
          На 99.999999% съм сигурен, че имобилайзера е дал фира.
          Поздрави!
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #20
            От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

            Защо толкова се коментира дърпането-нали е ръчка колата? Връзваш и дърпаш.Буташ на някаква скорост над 3 та за да имаш волан и спирачки и да не тормозиш дърпащия и толкова.А относно диагностицирането-спомни си в обратен ред къде се бъзикало последно по колата-дали ти дали някой майстор.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #21
              От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

              Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
              Защо толкова се коментира дърпането-нали е ръчка колата? Връзваш и дърпаш.Буташ на някаква скорост над 3 та за да имаш волан и спирачки и да не тормозиш дърпащия и толкова.А относно диагностицирането-спомни си в обратен ред къде се бъзикало последно по колата-дали ти дали някой майстор.
              С вързане, бутане и ала бала няма да запали заради имобилайзера! Другото което е, че без да работи матора няма кой да прави вакум, следователно вакумният дисконектор няма да е отворил и ще върти и предния диф...ала бала....
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #22
                От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                И аз като се замисля, това бързото мигане е само когато не си хареса нещо по имобилайзера, за около 150-200 лв я премахват тая безполезна екстра.
                Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                Коментар


                • #23
                  От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                  Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                  С вързане, бутане и ала бала няма да запали заради имобилайзера! Другото което е, че без да работи матора няма кой да прави вакум, следователно вакумният дисконектор няма да е отворил и ще върти и предния диф...ала бала....
                  Вакумният дисконектор когато се върти мотора не изключва ли?Задължително трябва да е запален ДВГ ли?Не иронизирай -питам!Моята не е такава.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                    Добре, че имам приятели!
                    Качихме я на репатрак и в момента пътува към следващата дестинация. Утре ще й направят диагностика и ще чакам диагнозата. Ако се окаже, че е имобилайзера направо ще искам да го изолират. Не ми се рискува на някоя екскурзия из страната да остана където не искам.
                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Преполагам си се сетил да изключиш акумулатора за 30 минути. Ако е грешка по запалването ще запали и ще работи известно време. Ако колата проработи може да се видим да ти прочета грешките, поне да знаеш какво да гледаш. Може да е датчик на колянов вал, но много е вероятно да е имобилайзера действително.
                    Не съм се сетил... Нямам опит с ел.повреди и не знаех какво да правя, затова пуснах темата. Благодаря на всички за съветите, човек се учи докато е жив, а дори само от тази тема научих важни неща за които признавам си нямах и идея.
                    Всичко вече е уредено, остава само да чакам резултат. Като имам информация за причините ще пиша.
                    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                      Колега
                      Има и още един възможен вариант- има реле което контролира подаването на гориво.Ако не е имобилайзерът - потърсете това реле.Не се знае от кой храст ще изкочи заек.
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                        Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                        Вакумният дисконектор когато се върти мотора не изключва ли?Задължително трябва да е запален ДВГ ли?Не иронизирай -питам!Моята не е такава.
                        Не съм искал да прозвучи иронично, ако е така съжалявам. Пробвали сме да дърпаме колата като нямаше ток 1-2 пъти и звуците които идваха областта около дисконектора хич не ми харесваха...беше едно чагъртане и такива готини неща, но това може да се случва само когато няма ток.Тъй като съм я пускал и по енерция само на контакт и тогава тоя звук го е нямало.По добре някой малко по запознат с работата му да се изкаже.
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                          Имобилайзера спечели... не разпознава ключовете, информацията е била частично изтрита. Сега била ОК. Утре ще си я прибера
                          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                            Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                            Имобилайзера спечели... не разпознава ключовете, информацията е била частично изтрита. Сега била ОК. Утре ще си я прибера
                            Ей ... браво, малкия дявол! Айде карай си я ... спокойно и безаварийно!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                              Радвам се че проблема е открит!А някои може ли да ми каже неможели този имобилайзер да се махне???Защото отдавна ми е в мерника за премахване!Знам че е сварзан с компа но все пак!?
                              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                              LZ1NES

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нужда от ел.помощ за Фронтера Б 2,2 дти

                                Може да се премахне, но човека ми обясни, че лампата на чек-а ще си мига вечно и не се знае при получаване на грешка дали ще светне постоянно и дали въобще ще я индикира по някакъв начин. Мигането естествено може да се премахне чрез махане на крушката, но дали е удачно...
                                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X