Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Мерси колега. Конкретното ми питане е:
    По нанадолнище като ръгнеш принудително 1-ва с 40-50 км/ч, оборотите на мотора колко остават? без да даваш газ. При мен удрят 800. На други джипки автомат си седят 2000-3000 зависи от мотора.
    Мисля, че разбрах къде е драмата но все пак ще съм благодарен ако направиш един опит и ми кажеш как е при теб.
    Така както вече написах моята я търкалям вече 3 години от който последната доста ОФроуд и това със спускането съм го пробвал много пъти. При моята на 1 и 2 скорост положение на лоста колата спира със моторна спирачка и оборотите се вдигат по скалата на оборотомера в зъвисимост от това колко се засилва. На 3-та скорост обаче кутията след определена скорост на спускане изключва сама и колата си се спуска все едно е на свободна. Тогава оборотите си падат на 800 и там си стоят. Това включване на свободна на мойта много ме дразни като цяло защото повечето пъти ми се налага да спускам на 3-та а не на 2-ра примерно.
    Надявам се да съм бил полезен поне малко.
    Не бях влизал в раздела на Опел от 2 години защото аз като си взех моята и тук се пишеше само за Фронтера А и никво инфо нямаше за Б. Сега от скоро гледам са се променили нещата и вече има доста повече колеги с Б.
    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

    Коментар


    • #62
      От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

      Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
      Така както вече написах моята я търкалям вече 3 години от който последната доста ОФроуд и това със спускането съм го пробвал много пъти. При моята на 1 и 2 скорост положение на лоста колата спира със моторна спирачка и оборотите се вдигат по скалата на оборотомера в зъвисимост от това колко се засилва. На 3-та скорост обаче кутията след определена скорост на спускане изключва сама и колата си се спуска все едно е на свободна. Тогава оборотите си падат на 800 и там си стоят. Това включване на свободна на мойта много ме дразни като цяло защото повечето пъти ми се налага да спускам на 3-та а не на 2-ра примерно.
      Надявам се да съм бил полезен поне малко.
      Не бях влизал в раздела на Опел от 2 години защото аз като си взех моята и тук се пишеше само за Фронтера А и никво инфо нямаше за Б. Сега от скоро гледам са се променили нещата и вече има доста повече колеги с Б.
      Мерси колега. Значи имам проблем някъде. Моята на 1,2,3-та все си слизат оборотите на 800. Иначе си върви сменя си скорости и т.н.
      no signature no problems

      Коментар


      • #63
        От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Китайски е пак.
        Ти с какъв мотор и скорости си?
        X22SE, бензиновия, с ръчни скорости.
        Четеца или ще почне да цъка без да спира или казва, че нещо не се разбура с ECU-то и това е. Ъпдейтвах му и firmware ама същата работа.
        Може би трябваше направо да си купя оригинален ...

        Коментар


        • #64
          От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Благодаря, може би ще ти звънна, но ме интересува баш с тоя мотор, имам подозрения, че заради турбото прави подобен номер. Ти с бензиновия ли си?
          Да с 3.1 V6 съм... И на всичи скорости (1, 2, 3) ме спира при спускане.

          Коментар


          • #65
            От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

            Божко,направи и една фотосесия да я видиме.

            Коментар


            • #66
              От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

              Първоначално публикуван от divailo Преглед на мнение
              Да с 3.1 V6 съм... И на всичи скорости (1, 2, 3) ме спира при спускане.
              Колега данеби да е 3.2 V6 ... и мойта, твойта, и всяка има моторна спирачка, това какво показва оборотомера е без значение, грешката си е в него. Двигателя си има моторна спирачка, която действа спрямо предавките, колкото е по-малка предавката, толко е по-силна моторната спрачка. Няма варянт да включите на по-ниска предавка и да се вдигнат оборите, след което да се изключи сама от скорост и да застане оборотомера на 800 оборота, и да се движите "по инерция", т'ва=самоубийство!
              Последно редактирано от E34PSH; 08-01-11, 10:21.

              Коментар


              • #67
                От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                Първоначално публикуван от E34PSH Преглед на мнение
                Колега данеби да е 3.2 V6 ... и мойта, твойта, и всяка има моторна спирачка, това какво показва оборотомера е без значение, грешката си е в него. Двигателя си има моторна спирачка, която действа спрямо предавките, колкото е по-малка предавката, толко е по-силна моторната спрачка. Няма варянт да включите на по-ниска предавка и да се вдигнат оборите, след което да се изключи сама от скорост и да застане оборотомера на 800 оборота, и да се движите "по инерция", т'ва=самоубийство!
                не разбирам какво се опитваш да кажеш? Какво значи няма вариант като точно това се случва. Нали точно това е проблема който се опитвам да отстраня. + това говорим за автоматична кутия с електронно управление, и мога много лесно да ти покажа как за 2 секунди и ти няма да имаш моторна спирачка без значение на какви обороти си и на коя скорост
                no signature no problems

                Коментар


                • #68
                  От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                  Днес прегледахме на колегата джипката.Като най-сериозен проблем се очертава веригата на балансиращите валове, която е за смяна.Имаше тривиалните проблеми с вакуумите, освен тях и прецакан клапан за разтоварване на турбото.Помпа за сега с дребни забележки(по механиката-авансатор задържащ на моменти), но нищо сериозно.Вървежа на колата сега вече е ОК, впрочем нека колегата сам сподели....
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #69
                    От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Днес прегледахме на колегата джипката.Като най-сериозен проблем се очертава веригата на балансиращите валове, която е за смяна
                    Едно приятелече със същата фронтера не смени тази верига и тя се скъса и счупи биела. Така че fanatic, не се бави много с това.
                    Последно редактирано от fanatic; 09-01-11, 12:45.

                    Коментар


                    • #70
                      От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                      Искам да благодаря на колегата Кики, че се занимава с моите проблеми в съботния ден почти 4 часа на студа. Изключително съм благодарен за професионалната му намеса и многократните проби с които установихме не един проблем.
                      Както вече по-горе написа чека ми светил заради повишаващото налягане в смукателния колектор заради неразтоварващото турбо. Голяма играчка падна с тия скапани вакуми. Оказа, се че вакума който управлява турбото е позаминал и не може да дръпне достатъчно регулатора и турбото пренадува. След смяната на маркучите и изолирането на разваления вакум колата направо полудя, не съм очаквал че с това купе и само 116 коня може да върви така. Също така вече 4х4 се включва и изключва буквално за половин секунда а не както преди с 10-на примигвания...
                      Неприятното е тази верига за която изобщо не съм предполагал. Всички дизели ми звучат еднакво но Кики веднага долови че чука много повече отколкото било трябвало. Ще се сменя това е ясно.
                      Още веднъж бих препоръчал на всеки който има проблеми с дизеловата си кола да се обръща към Кики. Закачи скенер директно на самата помпа отделно на това и на самата кола, видяхме и някаква грешка в комуникацията от която ми избяга АБС-а, след изчистването се появи но по-късно през деня отново го нямаше. Намитисва ми на нещо свързано с поставянето на алармата но ще видим....
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #71
                        От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                        Включи оп-кома и виж в живи данни дали стойностите от 4-те сензора на колелата са еднакви(км/ч).Ако са ОК и няма записани грешки, пробвай от меню "актуатори" да стартираш ел.двигателя на АБС блока.Според мен е хлабава букса някъде по АБС блока в моторния отсек, провери ги
                        Фронтерката е екстра
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #72
                          От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Включи оп-кома и виж в живи данни дали стойностите от 4-те сензора на колелата са еднакви(км/ч).Ако са ОК и няма записани грешки, пробвай от меню "актуатори" да стартираш ел.двигателя на АБС блока.Според мен е хлабава букса някъде по АБС блока в моторния отсек, провери ги
                          Фронтерката е екстра
                          Мерси ще пробвам... но ми се струва че моя оп-ком не четеше АБС-а, или поне не съм го намерил. Най-вероятно наистина е букса защото ту се появява ту изчезва.

                          П.С. има начин веригата на баланс валовете да се нитва на място. Имам човек който има специален инструмент и каза че няма верига на света която да не може да се разнитва и да се нитва наново. Така, че има светлина в тунела и по-тоя проблем.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #73
                            От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            ...... има начин веригата на баланс валовете да се нитва на място. ....
                            Аз само не разбрах каква е идеята с нитването на място ? Имаш предвид скъсана верига , или при смяната с нова ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #74
                              От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Аз само не разбрах каква е идеята с нитването на място ? Имаш предвид скъсана верига , или при смяната с нова ?
                              За да се смени тази верига трябвало да се извади коляновия вал, сещаш се какво значи това. Не ми се дават 2к лева заради една верига. Заради това ще пробваме занитване на място.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #75
                                От: ОФБ - ДБ - 2.2dti limited АТ.

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Като най-сериозен проблем се очертава веригата на балансиращите валове, която е за смяна.
                                Какъв е звука на двигателя,метален ли е като,че ли има хлабава скоба на ауспуха ли? Моята на стодено като я запаля работи двигателя супер и типично за DTI , но като загрее се появява този метален звук , все едно има хлабава скоба на ауспуха. Имам съмнение за обтегач на долната верига.
                                Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                                Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X