Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

    Колеги,помогнете!Почна да ми стърже заден десен лагер от известно време.Поинтересувах се и като ми казаха цена за нов лагер 750лв ми изпопадаха пломбите!Един друг колега пък сложил някакво менте за 160лв ,след което му изтекло маслото от дифа.И аз купих цял заден мост с ресьорите и главините който изглежда много нов за да го сменя целия за 600лв. Но като попрочетох във форума май пак хапнах дръвчето! На моя стария отдясно долу си пише 5.13 докаго на новия същото място пише 1827 ,другите надписи са 16НА 065-021 , С16НА 004-014 , и130493 80-18-01/или0L/ МОГА ЛИ ДА ГИ ЗАМЕНЯ или да вадя само лагера?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

  • #2
    От: Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

    Лозан!!!
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

      Абе и аз гледам с насмешка на цялата работа,но все пак кажете има ли изход от комичната ситуация?

      Коментар


      • #4
        От: Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

        Нещо много са те излъгали за лагерите. Аз на същия 5.13 преди 2 години смених 3 от лагерите за около 300 лв. Лагерите бяха Koyo същите като тези в моста.
        А за да си сигурен за дифа отвори капака и брой зъбите на короната и на пиниона, ако са еднакви сменяй целия мост. Недей да вадиш лагера защото има огромна вероятност като го сложиш на другия мост пак да стърже.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Добра идея.А по отношение на цените аз съм си теле---докато има телета ще има и касапи!

          А знаеш ли колко са зъбите на короната и пиньона ,че да не отварям и стария диф /за 5.13/
          Последно редактирано от CarTest™; 26-11-10, 15:42.

          Коментар


          • #6
            От: Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

            Първоначално публикуван от valmerad Преглед на мнение
            Абе и аз гледам с насмешка на цялата работа,но все пак кажете има ли изход от комичната ситуация?
            Не виждам къде е комичното-звънни на Лозан 0898780604.Ако си от София направо върви при него.Относно до диференциалите (същите,пасващи,корони,пиньони,захващане) повечето сме теоретици.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

              Първоначално публикуван от valmerad Преглед на мнение
              Добра идея.А по отношение на цените аз съм си теле---докато има телета ще има и касапи!

              А знаеш ли колко са зъбите на короната и пиньона ,че да не отварям и стария диф /за 5.13/
              Oтваряй и брой, защото тия табелки са преходни, спокойно може италианеца да е сложил каквато има а вътре да е 4.88
              брой зъбите на стария и на новия и тогава слагай.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

                Първоначално публикуван от valmerad Преглед на мнение
                Добра идея.А по отношение на цените аз съм си теле---докато има телета ще има и касапи!

                А знаеш ли колко са зъбите на короната и пиньона ,че да не отварям и стария диф /за 5.13/
                41 на короната и 8 на пиньона, но наистина послушай фанатик и отвори и брой.

                Коментар


                • #9
                  От: Диференциал за фронтера 2.0 спорт бензин

                  Колеги благодаря ви!Смених целия диф и нещата се оправиха!Оказа се че след като отворих капака на дифа ,на короната си пише 41х8 което и вие ми бяхте казали,и ми падна камък от сърцето.А иначе жабарите сигурно са имали някакви изисквания какво да пише на дифа и затова имаше тези странни цифри там където трябваше да е5,13 !А първо се опитах да извадя полуоската с лагера,но неискам да ви казвам в какво пиключение се вкарах!Първо скъсах два болта от 4-те които държат полуоската.След това се почна едно биене с обратен 20кг чук и гадната полуоска не помръдна!до бре че в крайна сметка двата дифа се оказаха еднакви та ги замених.Сега ми артиса моя стар диф с един прецакан десен лагер,така че ако на някои му трябва нещо да свирка тел 0889627746-Валентин.Благодаря оше веднъж!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X