Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разход на газ ?

    Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
    Входа на см. колектор е Ф 66-67 външно, съответно и въздуховода ми е толкова но вътрешно. Това е за X20SE. И моята кихалка като тяло е 70 мм, но самата клапичка няма как да я закрепя ако сложа по-голям дифузор, защото няма място за крепителните болтчета. Поради тази причина правя ново тяло. Ако клапата е с по-малък диаметър от дифузора/както при мен/ се обезмислят всички изчисления, защото тя дроселира въздуха последна. Ще снимам като съм готов да се види. Пък каквото стане. Обмислям вариант за проба и с щуцер вместо дифузор / като при карбураторите/, заради по-голямата скорост на потока в центъра на възд. поток.
    Какво стана, нагласи ли дифузьора, и кихалката? Смъкна ли разхода?
    На моя 136 кс. мотор ми пасна идеално 40 мм. дифузьор с 21 отвора по 2мм. без кихалка.
    Разход извън градско 13 л. при 120-130 по магистралата и 100-110 по двулентовия път. Натоварена до горе с багаж и колелата отзад. Доволен съм и от върветено.
    При теб как е сега?

    Коментар


    • От: Разход на газ ?

      Стругаря много ме забави, че ходи на почивка но вече частите са готови. Остана за мен да пробия отворите на смесителя и на тялото, но сега аз съм много зает и не съм се занимавал с газовата. Ето малко снимки:
      Прикачени файлове
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • От: Разход на газ ?

        Евалата, точно така трябва да изглежда плочката.

        Коментар


        • От: Разход на газ ?

          Този уикенд успях да си замеря разхода на газ на извънградско: 14.5/100 при скорост 70-90 км/ч (рядко 100-110)
          Става дума за ОФА ДБ 2.4i с обикновена газова - с плочка.
          Не съм сменял въздушен филтър. Купих я скоро и не знам кога е сменян преди.
          Гумите са 235/75/15 General Grabber HTC (ако това има значение)
          Според вас това добре/зле ли е?

          П.П. аз се надявах на разход около 11/100. Да не би да съм прекален оптимист?
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Разход на газ ?

            Смени филтъра и сигурно ще трябва малко да се пипне тройника, това на ход ще го разбереш.С гуми 235 е множко, 11/11,5/12 с тази скорост - по-бива.
            Не че не зависи и откъде си заредил газ.

            п.п.Ако не си пипал/сменял по запалителната система/кабели, свещи най вече/, също може да ти вдигне разхода.
            Последно редактирано от maxxx; 04-07-11, 20:08.

            Коментар


            • От: Разход на газ ?

              Филтъра го разглобих - изглежда като нов, та ме досвидя да го сменя. Поотупах го хубаво в калника и бая облаци прах изпадаха .
              Лошото е, че 3-ник не знам кое е точно. Четох, четох, но такова като моето на снимка не видях.
              На изпарителя имам 2 врътки с шестограм и под тях една дето уж трябва да се върти на ръка - толкова е стегната, че не мърда.
              На изхода да изпарителя има кран с 2 маркуча, които водят към плочката може би това е тройника?
              Натегнах едната врътка и смъкнах празните обороти от 1100-1500 об/мин на 700-900 об/мин. Пробвах се да мърдам другата врътка - не видях ососбена разлика. Беше натегната докрай и я оставих отново така. Оставих и врътката на изхода на максимално отворено.
              Сега ми се струва че върви малко по-пъргаво (до колкото това може да се каже за ОФА ДБ) от преди, но може и да си въобразявам.
              За сега ми изглежда добре. Мога ли да направя още нещо преди теста през уикенда?
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Разход на газ ?

                Не разбрах коя врътка си оставил максимално отворена, "тройник" е "крана с двата маркуча"/понякога не е тройник, а прав кран, зависи смесителя с колко щуцера е/.Грубо този кран като го погледнеш вътре, трябва да е 50% притворен, после при пробите оборот/два завиваш или отвиваш.
                Това с отупването на филтъра е афиф работа, поне да беше писал, че си го духнал с компресор.
                Като си на фаза тестове и опознаване на машината, корекция на разход и т.н., вземи си един нов за да си наясно какво правиш.
                Нищо не казваш за свещите или аз не съм видял.
                Последно редактирано от maxxx; 05-07-11, 07:25.

                Коментар


                • От: Разход на газ ?

                  ОФА ДБ 2.4i, газов инджекицион cargas: извънградско 11-12 L /100 km при бързо каране ( 100-120), 10 L/100km при разумно каране.
                  Градско не мога да засека коректно за сега.

                  Коментар


                  • От: Разход на газ ?

                    Успях да намеря снимка с номерирани важните неща по моя изпарител:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brc_at90e.jpg
Прегледи:2
Размер:21.3 КБ
ID:5289938
                    Аз завих "2" и оборотите паднаха на 700-900
                    Предполагам, че това е тройника:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3-nik.jpg
Прегледи:2
Размер:90.8 КБ
ID:5289939
                    В момента е развит. Четох някакви инструкции за тройник с две кранчета, та затова не знам дали да се занимавам да го притварям.

                    Свещите и кабелите, без дистрибуторната капачка, били сменени преди 2-3 месеца от предишния собственик - не съм ги гледал. Ще взема и един нов въздушен филтър .
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Разход на газ ?

                      Мен ако питаш/без да съм сигурен/, "1" е предвиден за реглаж на тихите обороти/снимката е неясна и не виждам главата как е оформена/, "2" ми изглежда на винт за селективност на "1" при реглаж на оборотите.
                      За тройника, това е, както си решиш дали да го притваряш, с развит никак няма да ти хареса разхода, вървенето - сигурно.
                      Свещите ги погледни, ако са на такава възраст, ще се вижда колко са работили и дали някой е сменял свещи и кабели, три месеца преди продажба.Понеже филтърът е по-евтин, пък излезе брашнян чувал.
                      Кабелите, палиш вечер в тъмното и гледаш някъде получава ли се искрене към блок, глава и други железа.Сега е топло и може да не се види нищо, това го погледни пак в някой мъглив дъждовен есенен ден.

                      Коментар


                      • От: Разход на газ ?

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Успях да намеря снимка с номерирани важните неща по моя изпарител:
                        [ATTACH=CONFIG]345531[/ATTACH]
                        Аз завих "2" и оборотите паднаха на 700-900
                        Предполагам, че това е тройника:
                        [ATTACH=CONFIG]345533[/ATTACH]
                        В момента е развит. Четох някакви инструкции за тройник с две кранчета, та затова не знам дали да се занимавам да го притварям.

                        Свещите и кабелите, без дистрибуторната капачка, били сменени преди 2-3 месеца от предишния собственик - не съм ги гледал. Ще взема и един нов въздушен филтър .
                        1- винт който завършва с конусна игла и регулира празния ход.
                        2- винт за натягане/охлабване на пружината на мембраната на ниското налягане. Регулира чувствителността на задействане на мембраната. Регулирането от този винт се извършва съвместно с тройника.
                        3- тапа.
                        4- пробка.
                        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                        Коментар


                        • От: Разход на газ ?

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Филтъра го разглобих - изглежда като нов, та ме досвидя да го сменя. Поотупах го хубаво в калника и бая облаци прах изпадаха .
                          Лошото е, че 3-ник не знам кое е точно. Четох, четох, но такова като моето на снимка не видях.
                          На изпарителя имам 2 врътки с шестограм и под тях една дето уж трябва да се върти на ръка - толкова е стегната, че не мърда.
                          На изхода да изпарителя има кран с 2 маркуча, които водят към плочката може би това е тройника?
                          Натегнах едната врътка и смъкнах празните обороти от 1100-1500 об/мин на 700-900 об/мин. Пробвах се да мърдам другата врътка - не видях ососбена разлика. Беше натегната докрай и я оставих отново така. Оставих и врътката на изхода на максимално отворено.
                          Сега ми се струва че върви малко по-пъргаво (до колкото това може да се каже за ОФА ДБ) от преди, но може и да си въобразявам.
                          За сега ми изглежда добре. Мога ли да направя още нещо преди теста през уикенда?
                          както ти е казал Пламен тупането е за килими и черги, филтъра си иска смяна, твоя е 12 лв. сменяй го на всеки 5-6000 км. в София ако искаш да имаш нормално вървене и приличен разход. Аз сменям на 10 000 и свещи евтини са около 25 лв. са най-скъпите. Смени си палец и капачка на делкото също, кабелите ако светят се лекуват много лесно стига да не са нацепени. Най-добрия реглаж който можеш да си направиш сам е с мултицет от ламбда сондата. Буксата е в задната част на мотора черна с 2 крака, хващаш маса от мотора и + от буксата и гледаш уреда, като задържиш газта на около 3000 оборота започват да се променят стойностите, при изфорсирване не трябва да надвишават 1 волт, при празен ход не бива да са над 0.1-2
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • От: Разход на газ ?

                            Божко, буксата е с три кабела, два светлосиви за подгрева на сондата и плюсовия/черен/, без да обиждам колегата, мисля, че с този реглаж на уредбата си няма да се оправи.
                            Но преди да се смени филтър/газовият филтър също е за проверка и смяна - 2-4 лева струва.Там - черни стружки при стар или редовно зареждане с кофти газ/ и евентуално свещи/много ме съмнява да са сменяни/, всякакви регулировки на уредбата са безсмислени.
                            Позиция "4" от снимката да се отвие на топъл двигател, ако има насъбрана гняс да изтече, парцал под пробката не пречи, че няма бърсане това дето изтича от изпарителя.
                            Последно редактирано от maxxx; 05-07-11, 21:26.

                            Коментар


                            • От: Разход на газ ?

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Божко, буксата е с три кабела, два светлосиви за подгрева на сондата и плюсовия/черен/,
                              Да бе верно моя грешка 3 са.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Разход на газ ?

                                Каквото можах "осрах"
                                Нагласих си возията с врътка 2 и тази на тройника.
                                Разбъзиках врътка 1.
                                Като резултат оборотите на празен ход са 800-1000 и колата върви по-добре от преди.
                                Също смених и въздушния филтър.

                                Така като гледам газовата уредба е някакво сиромашко изпълнение. Газов филтър липсва напълно. Прегледах цялото трасе от бутилката до газовия клапан:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06072011375.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5290284
                                Няма нищо.Тръбата е цяла. А от газовия клапан влиза направо в изпарителя.
                                На самия изпарител пробка 4 не се развива на ръка. Трябва ми ключ 20 (19 не става) и за целта трябва да разкача всичко, за да мога изобщо да развия гайката, така че се отказах.
                                Ще видя как е след промените. Дано да падне разхода. Иначе вече ми се въртят мисли за нова уредба - газов инжекцион.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X