Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите Фронтери

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Представяне на нашите Фронтери

    Вече съм с- Frontera '03, 3.2L, V6, ДБ. колата е от Австрия и е с доста корозирало шаси. дайте идеи за анти-корозионна обработка? снимки малко по-късно.

    п.п. разход 12.5 л/100 км не е ли много? по книжка го дават ~ 11 - става въпрос за извънградско.
    Последно редактирано от bushiDO; 22-11-11, 21:09.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Представяне на нашите Фронтери

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Вече съм с- Frontera '03, 3.2L, V6, ДБ. колата е от Австрия и е с доста корозирало шаси. дайте идеи за анти-корозионна обработка? снимки малко по-късно.

      п.п. разход 12.5 л/100 км не е ли много? по книжка го дават ~ 11 - става въпрос за извънградско.
      Честито!
      Колегите с този мотор да кажат за разхода. Иначе за сравнение бензинова ОФБ КБ ( 136 к.с. ) 99 г. от Германия до тук, без особени издевателства по магистралите ми даде среден разход 9.5 л/100 км, при същите условия, моята ( също КБ, дизелова, 116 к.с. ) даде 7.5. Та в тоя ред на мисли според мен твоят "звяр" ( май беше от порядъка на 205 к.с. ), колко очакваш да му е разхода?
      Последно редактирано от alex_serviz; 22-11-11, 22:05. Причина: Допълване
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • От: Представяне на нашите Фронтери

        мрасни тарговци не стига че купих фронтерата 8200 докато оправя документи смяна на консумативи ми излезе 9200 ами сега ми изчезва и антифриза ясно ми е каде след като няма никаде олято по двигателя ,някой да каже сервиз в стара загора ако знае благодаря предварително фронтера 2.2 дтл 99 година

        Коментар


        • От: Представяне на нашите Фронтери

          Първоначално публикуван от viatara Преглед на мнение
          мрасни тарговци не стига че купих фронтерата 8200 докато оправя документи смяна на консумативи ми излезе 9200 ами сега ми изчезва и антифриза ясно ми е каде след като няма никаде олято по двигателя ,някой да каже сервиз в стара загора ако знае благодаря предварително фронтера 2.2 дтл 99 година
          Колега,вече е късно,ама преди да дадеш пачката що не даде 50лв да я огледат в някой сервиз.Сигурно щяха да хванат проблема.Дано да минеш по тънко.Успех.

          Коментар


          • От: Представяне на нашите Фронтери

            Свържи се със Marinhaker или STEF BMW. И двамата биха могли да дадат ценни съвети относно състояние на колата и евенуални ремонти.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Представяне на нашите Фронтери

              Kолега аз пък ще те успокоя малко с това че и на мен ми бяга антифриза и няма капка под джипката.На мен ми чезнат около 200-300 гр. на месец но се оказа че има начин да тече без да оставя следи поне при мен.От малкия маркуч които влиза в разширителния съд при мен пропуска по малко ( на пръв поглед няма да го забележиш) но ми правеше впечатление че гривната на разширителния съд ми е все мокра но не отдавах значение мислех че е от нещо друго я локва я течност от чистачките защото гарловината и маркучите бяха сухи.
              След известно време забелязах мокро петно отстрани на разширителния съд откъм купето но пак си помислх че е от тезност за чистачките защото както тя така и антифриза са розови.Накрая в един от наи топлите дни забелязах мокро на ръба на подкалника
              там където свършва защитната гума която предпазва мотора от праскане (или за нещо такова) и тогава чак разбрах че е антифриз.
              Така разбрах и пътя на чезнещият антифриз.От маркучето по гривната минава на подкалника и отам долу по ръба и отам назад където най вероятно се разпръсква по време на движение.Така че си огледаи хубаво маркучетата особенно ако са и оригиналните скоби.при мен е така и за това ми пуска.Несъм го оправял по други причини но иначе с скобичка за левче ще се оправи
              Дано и при теб се окаже нещо такова!
              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
              LZ1NES

              Коментар


              • От: Представяне на нашите Фронтери

                искрено се надявам да е някой маркуч или най много гарнитура утре ще огледам подробно само че днес и уредите полудяха показва ми 100 градуса че чак и в червеното отиде стрелката веднага спрях вдигнах капака проверих двигателя студен радиатора и той а горивото светна лампата а знам че има защото заредих,мисля че все пак ще ми трябва човек които разбираспирам да пиша за болежките си тук че темата е за хфалби не за жалби дано имам касмет.

                Коментар


                • От: Представяне на нашите Фронтери

                  Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                  Kолега аз пък ще те успокоя малко с това че и на мен ми бяга антифриза и няма капка под джипката.На мен ми чезнат около 200-300 гр. на месец но се оказа че има начин да тече без да оставя следи поне при мен.От малкия маркуч които влиза в разширителния съд при мен пропуска по малко ( на пръв поглед няма да го забележиш) но ми правеше впечатление че гривната на разширителния съд ми е все мокра но не отдавах значение мислех че е от нещо друго я локва я течност от чистачките защото гарловината и маркучите бяха сухи.
                  ...
                  Дано и при теб се окаже нещо такова!
                  И при мен от там тече.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Представяне на нашите Фронтери

                    Здравейте колеги.От около месец съм собственик на Фронтера -95 г.2.0 i. До момента се държи доста прилично.Единственият ми проблем е,че нямам предно.Липсва ми елемент от хъба.Молбата ми е ако някой има ръчен хъб AISIN или липсващият елемен(прикачвам снимки) да се обади на 0898744550,0878744558 или на личен.Знам,че не е много по темата за което се извинявам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2594.jpg
Прегледи:2
Размер:238.6 КБ
ID:5321545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2593.jpg
Прегледи:2
Размер:153.7 КБ
ID:5321546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2595.jpg
Прегледи:2
Размер:245.0 КБ
ID:5321547.Другото ми питане е от кой модел джипове стават въпросните хъбове.

                    Коментар


                    • От: Представяне на нашите Фронтери

                      Исузу 2 - до 92 г. със 17 шлица на полуоската. Съмнявам се, че ще намериш само тая джаджа. Търси цял хъб.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Представяне на нашите Фронтери това е моята фронтерка 2.2 дълга база

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:051120111203.jpg
Прегледи:1
Размер:201.5 КБ
ID:5331159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:051120111205.jpg
Прегледи:1
Размер:285.8 КБ
ID:5331160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031220111241.jpg
Прегледи:1
Размер:218.4 КБ
ID:5331161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:041220111247.jpg
Прегледи:1
Размер:186.3 КБ
ID:5331162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:041220111248.jpg
Прегледи:1
Размер:249.2 КБ
ID:5331163Натиснете снимката за да я уголемите

Име:051220111249.jpg
Прегледи:1
Размер:187.9 КБ
ID:5331164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:051220111250.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5331165
                        [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                        Коментар


                        • От: Представяне на нашите Фронтери

                          Браво, много добре изглежда фронтерата.
                          СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                          ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                          Коментар


                          • От: Представяне на нашите Фронтери

                            Благодаря колега
                            [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                            Коментар


                            • От: Представяне на нашите Фронтери

                              Този сезон, ето я и моята.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0278.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5333761
                              ОФА КБ 1995 г. Х20SE

                              Коментар


                              • От: Представяне на нашите Фронтери

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0373.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5333950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0376.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5333951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0359.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5333952Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0362.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5333953 това сме ние след първата разходка из планината. ОФА C20NE. Имам я само от 1 седмица, обслужени сме, преобути сме и сега само разходки събота и неделя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X