Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
    Поредния странен въпрос: Има ли Фронтера Б филтър на климатика и ако има къде е?
    Филтър няма!!!!
    Можеш сам да провериш....сваля се "жабката" и това ти осигурява достъп до вентилатора и въздуховода.Аз свалих вентилатора за да го почистя от пепелака,а също и въздушните пътища докъдето стигнах.....в общ кожух ,разположен зад центр. конзола се намира изпарителя на климатика и радиаторчето на парното............

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Имаше предположения, че може би е под кората между капака и предното стъкло /тази през която минават рамената на чистачките/. Бях започнал да разглобявам, но се отказах... май добре съм направил...
      OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Още малко тъпи въпроси:

        Днес я вкарахме в сервиза на един познат, за да огледаме от къде идва теча на масло (вече станаха дразнещи всекидневните петна под мотора). На първо четене тече здраво от една ламаринка, която затваря сервизния отвор за веригата, точно под обтяжната ролка. Оказа се, че не само ламаринката е крива, но и е намазана само със силикон. Сега се прави нова гарнитура и ще бъде залепена здраво. Надявам се да не тече и от гарнитурата на главата.
        Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

        Другото ми питане е за "духането" на парното. Онзи ден бях оставил джипа за по-дълго на слънце и като се качих беше чудо. Пуснах да духа на студено, но на 1 и 2 не се усещаше нищо. На 3 само бучеше, а на 4 се усещаше леко духане. Според мен на 4 трябва да ми отвее перчема, а при мен не може да се усети.
        Как е при вашите Фронетри и какви може да са причините?
        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          На моята за повече от 3 за няколко минути не го пускам :Д Бая силно си вее ,провери си филтрите за купето или нещо незнам колегите да дадът мнения

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            За парното виж за откачени въздуховоди.

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Единственото вярно решение в случая е сваляне на долния капак на изпарителя и почистване от изгнили листа, клони и косми. Има много. Не става със спрейове и подобни смешки. Сваляш чистиш затваряш и умираш от студ. Също така преди жегите отиди да ти допълнят климатика, със сигурност трябва доливане.
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Единственото вярно решение в случая е сваляне на долния капак на изпарителя и почистване от изгнили листа, клони и косми. Има много. Не става със спрейове и подобни смешки. Сваляш чистиш затваряш и умираш от студ. Също така преди жегите отиди да ти допълнят климатика, със сигурност трябва доливане.
                Миналото лято се опитах да направя тази профилактика,като свалих вентилатора и въздуховода до кутията с изпарителя на климатика и радиаторчето на парното,но не успях.Не знам ,как е при Вас ,но в моя случай "долен капак"за ревизия няма!.
                Кутията се състои от две половини,но секущата равнина е вертикална,а не хоризонтална.Отварянето става невъзможно защото пречи централната конзола.За да се разглоби трябва да се свали таблото(виж ръководството-стр.325)

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Вероятно си прав. Все пак аз съм разглобявал само на фронтера А но ми се видя същото. Не може ли все пак да се отвори в долния край и да се извадят листата?
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Вероятно си прав. Все пак аз съм разглобявал само на фронтера А но ми се видя същото. Не може ли все пак да се отвори в долния край и да се извадят листата?
                    Не ,в долния край е абсолютно невъзможно.
                    Като свалиш винтовете и насилиш внимателно кутията ,отваря малко в горния край.През този процеп с помоща на фенерче успях да погледна ветре,но таблото пречи...

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Утре ако е хубаво времето ще поразглобя доколкото мога и ще направя снимки.
                      OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Много тъпо.... би трябвало да има начин без да се точи системата и да се сваля таблото.... иначе миризмата е много гадна и изпарителя е неефективен. При мен на старата фтонтера след пълно ревизиране на всичко климатика духаше 1 градус. На повече от 1 като пусна вентилатора и не се издържа вътре.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Чакам с нетърпение някой да успее да свали долният капак и да качи снимки,защото аз неуспях.
                          Jeep Гранд Чероки 3.1

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Не знам как е при Фронтера А, но при Б ми се струва, че няма как да се махне капака под вентилатора без да се разглоби таблото /1б - ако за него става въпрос/
                            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Става въпрос за капака под изпарителя на климатика.
                              Jeep Гранд Чероки 3.1

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Забравил съм да кача снимката...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30042011050.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5274969

                                За 2б става въпрос, нали?
                                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X