Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Вкарах колата в сервиз. Оказа се ел.плочката на ГНП и една свещ. Следва болка с финансов произход...
    Последно редактирано от Vlados; 05-12-13, 19:40.
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
      Вкарах колата в сервиз. Оказа се ел.плочката на ГНП и една свещ. Следва болка с финансов произход...
      ел. плочката се изразява в транзистора, аз ти казах да го провериш
      преглъщаш и караш кво да се прави....
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        ел. плочката се изразява в транзистора, аз ти казах да го провериш
        преглъщаш и караш кво да се прави....
        Само се моля да остане това, че преди 2 години, пак точно преди Коледа я вкарах за смяна на гарнитура и шлайфане на глава и приключих още с нови ризи, сегменти, съединител и какво ли още не (не искам да се сещам) ...
        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Оправиха ми плочката и сега колата пали само като си види ключа и двигателя мърка. С хубавото дотук... Още с първото каране ми направи впечатление, че трудно набира. Оказа се, че турбината не се включва въобще. Също така ми мига лампата за двойното предаване. Пробвах, като включа предното си работи и лампата свети постоянно, но като го изключа пак започва да мига. Откачих маркучето, което управлява клапана на турбината и като се даде газ, вакуума се усилва, но ми се струва недостатъчно да придвижи лостчето. Някой има ли идея за причината и възможно ли е да има връзка между това и мигащата лампа.
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
            Оправиха ми плочката и сега колата пали само като си види ключа и двигателя мърка. С хубавото дотук... Още с първото каране ми направи впечатление, че трудно набира. Оказа се, че турбината не се включва въобще. Също така ми мига лампата за двойното предаване. Пробвах, като включа предното си работи и лампата свети постоянно, но като го изключа пак започва да мига. Откачих маркучето, което управлява клапана на турбината и като се даде газ, вакуума се усилва, но ми се струва недостатъчно да придвижи лостчето. Някой има ли идея за причината и възможно ли е да има връзка между това и мигащата лампа.
            Виж да не са ти разМенени някои от Маркучите на вакуМите. Един приятел иМаше същият проблеМ и Му беше обърнат единия от Маркучите! След слагането Му на правилното Място всичко се оправи!

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Някой има ли идея защо може да мига постоянно индикацията за предното предаване? Сложих друга вакуум-помпа и турбината включва, смених всички маркучи на вакуумите, смених и клапана, който движи клапите в колекора, но индикацията не спира да мига. Като включа предното започвада свети постоянно и като го изключа после пак започва да мига.
              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Когато мига индикацията това значи че си в "преходен" режим, т.е. в твоя случай се опитва да изключи, но не е успяло.
                Нормално е така включено (свети) -> изключване (мига) -> изключено (угаснало) и съответно обратното при включване.

                На мен това ми се е случвало заради слаб вакум и зимно време при студ. Във втория случай като я покарам малко, и на 5~6-тия опит успява.
                Предполагам има някакъв датчик който подава сигнал дали е включено или изключено. Вярвам че се намира някъде по раздатката.

                Намери си някъде сняг и пробвай при мигаща индикация - дали си на 4х4.
                Ако продължава да е на 4х4 - вакуми или някакъв проблем с превключването. Ако не - проблем с датчика, отчиташ положението и/или кабелите към него.

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Със сигурност изключва 4х4, когато натисна копчето и спира да свети постоянно, като продължава да мига.
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Ще трябва да я качиш на подемник и да видиш какво става при "мигащо" положение. Ако се върти кардана отпред - не е изключило, ако не се върти - датчика.
                    Пак ти казвам - зимата при студено, много често ми се е сплувало да ми остава в мигащо положение.

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                      Със сигурност изключва 4х4, когато натисна копчето и спира да свети постоянно, като продължава да мига.
                      Щом мига със сигурност не е изключило. Не карай на сухо че ще счупиш раздатката. Легни под колата и почукай моторчето докато няко цъка копчето на запален мотор. Ако не щрака изобщо виж буксата която влиза в него долу на раздатката.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Щом мига със сигурност не е изключило. Не карай на сухо че ще счупиш раздатката. Легни под колата и почукай моторчето докато няко цъка копчето на запален мотор. Ако не щрака изобщо виж буксата която влиза в него долу на раздатката.
                        Не би трябвало да е включено, защото няколко пъти пробвам на утъпкан сняг, замръзнало и от наклон - буксува и не мога да отлепя, а като натисна копчето и светне постоянно предното, тръгва веднага и усещам как си дърпа предницата. Също така и при включено по-трудно маневрира, иначе си е нормално.

                        А, къде се намира моторчето горе-долу, за да видя какво е положението с буксата?
                        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Търси някъде около раздатъчната кутия.

                          Сега обаче - за да включи отпред стават 2 неща.
                          1. Моторчето/реле включва предаването в раздатъчната кутия (върти се предния кардан). Това показва ламичката. свети/мига/угаснала.
                          2. Вакум зацепва предния диф/хъбове. Няма индикация на таблото.
                          т.е. може да нямаш реално 4х4, но пак да е зацепено в раздатъчната кутия и кардана се върти.

                          Имах аналогичен случай с КИАта на жената - моторчето/релето работи вклюва, изключва, но няма 4х4.
                          Проблем: вакум на предния диф. При тебе изглежда е обратното - вакума работи, но не и тока...

                          Качи я на подемник (включваш/изключваш) и ще разбереш на 100%. Ако нямаш подемник - поне с крик и подлагане дигни и четирите гуми във въздуха.

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                            Търси някъде около раздатъчната кутия.


                            Направо изтепа вождовете с таз гениална мисъл.

                            п.п.Като не си сигурен в нещо-просто не пиши ,тва не е ситроен.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5560511 Това около раздатката ли е или около....?
                            Последно редактирано от gimax; 03-02-14, 19:22.

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Пробвай след като изключиш от копчето да върнеш малко назад, някои път иглените лагери не освобождават и може това да е част от проблема

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Първоначално публикуван от mamceto Преглед на мнение
                                Пробвай след като изключиш от копчето да върнеш малко назад, някои път иглените лагери не освобождават и може това да е част от проблема
                                На вилата имам 10м паркиране на заден ход, няма файда... Тези дни ще пробвам другите възможности.
                                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X