Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Мисля, че пишеш глупости. Принципно климатика си е климатик, където и да е монтиран и не е нормално да губи нищо. Фреона нищо не уплътнява и смазва, а маслото разтворено в него. Хубаво е да се пуска чат-пат през студените месеци заради корозията и да се раздвижи и смаже компресора, но няма да почне да изпуска ако не се прави. Смени сервиза, в който ти разправят тия дивотии.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Мисля, че пишеш глупости. Принципно климатика си е климатик, където и да е монтиран и не е нормално да губи нищо. Фреона нищо не уплътнява и смазва, а маслото разтворено в него. Хубаво е да се пуска чат-пат през студените месеци заради корозията и да се раздвижи и смаже компресора, но няма да почне да изпуска ако не се прави. Смени сервиза, в който ти разправят тия дивотии.
      Абсолютно подкрепям Куздов. Аз и брат ми сме имали над 10 автомобила общо които никога при никакви условия не са изпускали фреон и не се е налагало допълване. Няма как от затворена система навсякъде с уплътнения и здрави О пръстени да изпуска каквото и да било. Повечето сервизи не им се занимава защото с допълването ще изкарат повече пари отколкото да открият и отстранят проблема.

      п.с. вече 2-ра година караме нашите 2.2 дизел и 2.2 бензин и двете не е нужно да се допълват и климатиците си работят прекрасно.
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Здравейте отново! ... и отново с проблем
        От няколко дни докато карам, като дам малко повече газ на фронтерката и ми светва чек-а, съответно губи мощност (все едно някой ми дърпа крака от газта). Изкачването на баир става почти невъзможна мисия - колкото и да връщам скоростите надолу, повече от 2000 оборота не мога да вдигна. Единствено на равен и дълъг път след дълго каране вдига над 2500 оборота и може да се кара. Като пусна газта и след малко чека угасва до следващото подаване на газ. Преди година и половина се появи този проблем и ходих на диагностика - даде грешка в дебитомера. Смених го с чисто нов, но от време на време пак го правеше, но беше рядко и от време на време, затова не ми пречеше. За последно мисля, че пролетта правеше така и оттогава спря и всичко беше на ред без да съм правил каквото и да е. Цяло лято я използвах като камион и прекарах тонове материали, дърва и какво ли не до вилата и нямаше проблеми. Сега от няколко дни започна пак.
        Някой имал ли е същия проблем и каква би могла да бъде причината?
        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
          Здравейте отново! ... и отново с проблем
          От няколко дни докато карам, като дам малко повече газ на фронтерката и ми светва чек-а, съответно губи мощност (все едно някой ми дърпа крака от газта). Изкачването на баир става почти невъзможна мисия - колкото и да връщам скоростите надолу, повече от 2000 оборота не мога да вдигна. Единствено на равен и дълъг път след дълго каране вдига над 2500 оборота и може да се кара. Като пусна газта и след малко чека угасва до следващото подаване на газ. Преди година и половина се появи този проблем и ходих на диагностика - даде грешка в дебитомера. Смених го с чисто нов, но от време на време пак го правеше, но беше рядко и от време на време, затова не ми пречеше. За последно мисля, че пролетта правеше така и оттогава спря и всичко беше на ред без да съм правил каквото и да е. Цяло лято я използвах като камион и прекарах тонове материали, дърва и какво ли не до вилата и нямаше проблеми. Сега от няколко дни започна пак.
          Някой имал ли е същия проблем и каква би могла да бъде причината?
          Може да е от много неща, на моята дизелярка като с твоя мотор беше от вакум регулатора за турбото правеше свръх налягане в колектора, след оправяне и 4-5 месеца пак почна, оказа се от сцепено маркуче при вакум помпата, след това от помпата за нафтата и т.н.
          Като за начало разбери каква грешка ти дава като светне.
          no signature no problems

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Пак си виж дебитомера и вакумите !

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              В петък трябваше да пътувам за вилата и преди да тръгна прегледах маркучите на вакуумите (въпреки че ги смених май всичките), не намерих нищо подозрително и затова отворих дебитомера - не видях омасляване или нещо зацапано да има по него, но все пак го напръсках с обезмаслител (спрей за дискове). Запалих и тръгнах... почти веднага пак светна чека и съответно изгуби мощност. Аз обаче съм инат и се качих така на магистралата за Перник. Едвам качих баира между първия и втория тунел, като успях да вдигна 65 км/ч на 4-та. След втория тунел има спускане и постепенно изкачване - при спускането върнах газта и чека изгасна, успях да стигна третия тунел без да светне и натам през Перник дадох газ, защото е по-равно и все щях да стигна. Обаче... изненада - стигнах и в неделя се върнах до София без да светне повече, въпреки че на връщане давах яко газ по магистралата и на изкачванията. Явно джипката си има собствено мнение...
              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                А може би те подсеща да идеш до кики.т да види помпата....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  А може би те подсеща да идеш до кики.т да види помпата....
                  Като правих ремонта му я носих, прегледа я и я похвали, смени гумички и О-пръстен мисля
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    А колектора чистил ли си си? Светвал ми е по същия начин при частично запушен колектор и накрая го свалих виж картинката на всичко отгоре някой хитър Хасковски майстор не сменил гарнитурите ами ги наплескал с акрилен силикон изкарах го на парчета предишния собственик сигурно са го одрали за почистване на колектора спестили са 15лв толкова струва комплекта. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131115_131040.jpg
Прегледи:1
Размер:190.9 КБ
ID:5537696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131115_131058.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5537697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131115_131116.jpg
Прегледи:1
Размер:219.2 КБ
ID:5537698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131115_192135.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5537699Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131115_192155.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5537700
                    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                    Polaris Sportsman 800 EFI

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
                      А колектора чистил ли си си? Светвал ми е по същия начин при частично запушен колектор и накрая го свалих виж картинката на всичко отгоре някой хитър Хасковски майстор не сменил гарнитурите ами ги наплескал с акрилен силикон изкарах го на парчета предишния собственик сигурно са го одрали за почистване на колектора спестили са 15лв толкова струва комплекта. [ATTACH=CONFIG]650271[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]650272[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]650273[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]650274[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]650275[/ATTACH]
                      И при мен беше същото с колектора но обикновенно светкаше чека при над 3000 оборота.Ако има загуба на вакум почва да мига индикацията за предното предаване на таблото и тогава "умира", турбината не надува и губи мощност.Най често се цепи маркучето от вакум помпата на.... ебаното и горещо място

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
                        А колектора чистил ли си си? Светвал ми е по същия начин при частично запушен колектор и накрая го свалих виж картинката на всичко отгоре някой хитър Хасковски майстор не сменил гарнитурите ами ги наплескал с акрилен силикон изкарах го на парчета предишния собственик сигурно са го одрали за почистване на колектора спестили са 15лв толкова струва комплекта.
                        Това не съм го правил, като правих основния ремонт не вярвам някой от майсторите да го е чистил така. Като видях снимките се сетих, че преди Фронтерата имах едно БМВ 2,5 ТДС на което колекторите изглеждаха по същия начин и като ги изчистих се съживиха много кончета.

                        Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                        И при мен беше същото с колектора но обикновенно светкаше чека при над 3000 оборота.Ако има загуба на вакум почва да мига индикацията за предното предаване на таблото и тогава "умира", турбината не надува и губи мощност.Най често се цепи маркучето от вакум помпата на.... ебаното и горещо място
                        Като казваш мигане на индикацията за предното ми прави впечатление, че като е изстинала съвсем и запаля, мига индикацията за предното и угасва като мина няколко метра.
                        Маркучите на вакуумите ги смених миналата година всички и не би трябвало да е в тях проблема. Дебитомера също го смених преди време, така че надявам се всичко да идва от колекторите (някак най-евтино ми звучи )
                        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Една от причините за влошено палене Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131123_104620.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5539492
                          OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                          Polaris Sportsman 800 EFI

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Здравей,извинявай били пояснил по точно какво точно е това и къде се намира, защото при мен като паднат темперетурите пали с доста въртене, а комресията е нормална.

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Това не дава ли информация, че колата е студена и да включва подгряването на свещите?!

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Колегата от горния пост го е описал.Предполагам че срещаш затруднение между 10-20 градуса когато свещите не включват. Освен че включва перките подава и сиггнал за температурата на мотора дали да включи подгрева ако му изкараш буксата подтрева се включва веднага но светва чека.Намира се върху термостата.Ето и една полезна тема от колегите от опелския форум http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=54104&st=0
                                Последно редактирано от falkongp; 29-11-13, 18:39.
                                OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                                Polaris Sportsman 800 EFI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X