Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Първоначално публикуван от изток Преглед на мнение
    Имам един въпрос за фронтера 2.2 TDI ,тия дни забелязвам когато спирам се чува някакъв шум от охладителната система под жабката ,забелязах също ,че губи вода ,малко но се губи -течове не виждам в купето .Нещо по въпроса ?
    Таи ти радиатора на парното сега е жега иначе в по хладно време ще ти замъгли предното стъкло. Теч трудно ще хванеш радиаторчето ако е то в тази жега изпарява почити моментално.Бях със същия проблем миналата година.НЕ СЕ ВРЪЗВАЙ НА ЦЕНИТЕ НА РАДИАТОРА ЧЕ НАШТЕ ВЪРВЯТ КОМПЛЕКТ С ВЪЗДУХОВОДА ЦЕНАТА Е ОКОЛО 1800лв НО НА ФРОНТЕРА А Е 220 И СТАВА.
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
      Таи ти радиатора на парното сега е жега иначе в по хладно време ще ти замъгли предното стъкло. Теч трудно ще хванеш радиаторчето ако е то в тази жега изпарява почити моментално.Бях със същия проблем миналата година.НЕ СЕ ВРЪЗВАЙ НА ЦЕНИТЕ НА РАДИАТОРА ЧЕ НАШТЕ ВЪРВЯТ КОМПЛЕКТ С ВЪЗДУХОВОДА ЦЕНАТА Е ОКОЛО 1800лв НО НА ФРОНТЕРА А Е 220 И СТАВА.
      Ако, е това логично е в тези жеги да не се разбере от къде идва проблема.Искаш да кажеш ,че го смени с на фронтера А и стана ?

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Първоначално публикуван от изток Преглед на мнение
        Ако, е това логично е в тези жеги да не се разбере от къде идва проблема.Искаш да кажеш ,че го смени с на фронтера А и стана ?
        Да става, при мен не стана от Фронтера Б.
        Като я взех господин италианеца беше направил байпас, защото му протекло радиаторчето. Така решил казуса докато аз не купих колата и не дойде зимата. Тогава се наложи да го сменя срещу сумата от 170 лв. от Евро07. Велтера под стелките съхна цялото следващо лято - всяко ходене на вилата беше придружено от вдигане на всичко до ламарината, докато изсъхна.
        Вдигни стелката, след нея велтера, докато видиш ламарината. След това пипни последния слой.
        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.



          Възможно ли е това, този направо обърна километража...250км/ч при 3500 оборота?!?

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Според мен не е възможно с този двигател. Моя е същия и на около 3900 оборота се движи с 140 км/ч. По-натам ускорението си е мъка. Като гледам на клипа колко бързо ускорява от 120 до 220 км/ч. ако е с този мотор, сигурно се движи по почти отвесен път.
            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Мдам после гледах коментарите, споменава се V6-цата, но пък много ми малеят оборотите за бензинов

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Така.... продължавам с въпроса за 2.2dti ,не само ,че се губи вода ,но се загуби и климатика -не охлажда ,а е сухо в купето .моля ,за отношение по въпроса.

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Сваляне на главата, ако си сигурен, че не губи вода от теч. Спирането на климатика може (даже е по-вероятно) и да няма връзка с губенето на вода.
                  П.П. В нета бях чел, че в някой сервиз има ендоскопска камера. Ако действително има такъв може да се огледат цилиндрите без сваляне на главата и там веднага ще се види ако пие антифриз.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Първоначално публикуван от изток Преглед на мнение
                    Така.... продължавам с въпроса за 2.2dti ,не само ,че се губи вода ,но се загуби и климатика -не охлажда ,а е сухо в купето .моля ,за отношение по въпроса.
                    Причини много, като почнеш от спукан маркуч и стигнеш до гарнитура на глава..... По въпроса, погледни внимателно всяко едно маркуче по който минава антифриза, особено около скобите, около тръбите за парното, не казваш по колко губи, погледни когато е загряла колата, тогава маркучите са под налягане и по-лесно ще видиш евентуалния теч. Ако не е от там, погледни разширителния съд, дали има някакви мазни петна като от масло в антифриза,(да не вземеш да го отвиеш когато е загряла!) ако има значи меша масло и антифриз, от там голяма вероятност за отишла гарнитура.... Дано е по-малкото зло.

                    Относно климатика, най-честите причини да спре да работи, е загуба на фреон и да имаш нужда от дозареждане, но, най-добре диагностика да ти направят.

                    p.s Kuzdov С теб сме отговорили по едно и също време
                    Последно редактирано от Еделвайс; 05-09-12, 09:02.

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Така.... на 05.09.2012 долях антифриз-леко над мин.,след няколко дена (10-15)нивото падна два пръста под минимума ,днес 16.11.2012 г.нивото си е два пръста под мининума ,като колата е карана много рядко ,може би 2-3 пъти на къси разстояния.Относно климатика ,трябва да се зареди фреон,но най-вероятно напролет.

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Виж какво съм писал тук:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...42#post1992942
                        Може би е същото и при теб.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Първоначално публикуван от изток Преглед на мнение
                          Така.... на 05.09.2012 долях антифриз-леко над мин.,след няколко дена (10-15)нивото падна два пръста под минимума ,днес 16.11.2012 г.нивото си е два пръста под мининума ,като колата е карана много рядко ,може би 2-3 пъти на къси разстояния.Относно климатика ,трябва да се зареди фреон,но най-вероятно напролет.
                          По мое мнение - не прави нищо щом нивото не се променя. Колкото до климатика, това е масово срещана грешка. Зареди си го, като преди това се провери откъде губи фреона и отстрани проблема (за предпочитане е в добър сервиз с подходящи уреди и консумативи). Това са врели-некипели, че е нормално да изпуска и да се допълва всяка година. Защото ако го оставиш така, вероятността напролет да нямаш вече климатик е доста голяма.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Ще извинявате, че повдигам темата, но за климатика на колегата да кажа, може по-късно да е полезно на някого:
                            Нормално е да губи "фреон", когато не се пуска климатика поне веднъж месечно. Авто-климатиците не са напълно затворена система като обикновенните.
                            Фреона служи и за "смазаване" и "уплътняване" на системата. Когато не се раздвижва редовно фреона се получава точно това - изтича си по малко но редовно.
                            Накрая остава с 10~30% от необходимия.

                            На жената Опел Зафира съм я пълнил поне 2 пъти с фреон със оцветител и няма видим теч. Цяла пролет, лято и есен климатика си е ОК, като дойде зима и полсе пролет - климатик няма. На следващата, по-следващата пролет, пак така.

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                              Ще извинявате, че повдигам темата, но за климатика на колегата да кажа, може по-късно да е полезно на някого:
                              Нормално е да губи "фреон", когато не се пуска климатика поне веднъж месечно. Авто-климатиците не са напълно затворена система като обикновенните.
                              Фреона служи и за "смазаване" и "уплътняване" на системата. Когато не се раздвижва редовно фреона се получава точно това - изтича си по малко но редовно.
                              Накрая остава с 10~30% от необходимия.

                              На жената Опел Зафира съм я пълнил поне 2 пъти с фреон със оцветител и няма видим теч. Цяла пролет, лято и есен климатика си е ОК, като дойде зима и полсе пролет - климатик няма. На следващата, по-следващата пролет, пак така.
                              Да, но аз го пълня лятото, ползвам го постоянно, но след месец-два пак го няма... Иначе съм го пълнил с оцветител, даже последния път го наблъскаха с двойно повече от нормалното и нямаше никъде следа от него... както и от фреона. Казаха ми, че ако има дупчица в радиатора и излиза под формата на газ нямало да се оцвети никъде.
                              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Хубаво - не се оцвети... но при такава загуба - сменяй майсторите.
                                Ако толкова ти изтича, винаги можеш да работиш със съпунената пяна, предполагам сещаш се как.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X