Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
    От 82 и от 101 коня двигателите на Опел трябва да е същата, тази от 125 не съм сигурен дали е такава. На твоята мерихте ли вакуум на двата изхода? Педала на спирачката оставаше ли мек след 3-4 напомпвания при работещ двигател?
    Педала се втвърдява на 3-то, 4-то натискане.
    Сега пак се рових и се оказа, че след клапана, който е за турбината (с червената стрелка) няма вакуум. След другите два клапана (единия отива за ЕГР-а, другия не знам) има вакуум и се усеща, но не знам колко трябва да е силен. На мен ми се струва, че не е слаб, а като се дава газ се усеща, че се усилва. При този за турбината обаче няма разлика, даже като се дава газ ми се струва, че изчезва и едва доловимия вакуум, който се усеща.
    За да изключа варианта с прецакания клапан, размених маркучите - този, който отива към турбината го закачих за клапана за ЕГР-ра, но не усетих разлика при каране. После го закачих и на третия клапан и пак нищо.
    Вече не знам какво да правя...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0005.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5367366
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
      Педала се втвърдява на 3-то, 4-то натискане.
      Сега пак се рових и се оказа, че след клапана, който е за турбината (с червената стрелка) няма вакуум. След другите два клапана (единия отива за ЕГР-а, другия не знам) има вакуум и се усеща, но не знам колко трябва да е силен. На мен ми се струва, че не е слаб, а като се дава газ се усеща, че се усилва. При този за турбината обаче няма разлика, даже като се дава газ ми се струва, че изчезва и едва доловимия вакуум, който се усеща.
      За да изключа варианта с прецакания клапан, размених маркучите - този, който отива към турбината го закачих за клапана за ЕГР-ра, но не усетих разлика при каране. После го закачих и на третия клапан и пак нищо.
      Вече не знам какво да правя...

      [ATTACH=CONFIG]443051[/ATTACH]
      Аз съм на мнение, че имаш нужда само и единствено от читав сервиз....В София има къде да те пратя най-сетне да ти решат проблемите, ако имаш интерес драсни едно лично.
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Трябва да се измери вакуума директно на изходите на помпата и с вакуумметър, щото може да има пропуск на друго място по системата и заради това да втвърдява педала.
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Проблема се оказа, че наистина е в клапана, който управлява турбината. Преди малко откачих маркуча от клапана, който отива към турбината и го закачих директно към маркуча, който идва от вакуум-помпата. Резултата беше, че Фронтерата тръгна както преди (да не кажа по-добре). Единственото, което ме притеснява е, че турбината е постоянно включена и това може евентуално да й навреди. Затова мисля да търся клапан и да го сменя все пак.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120422_142334.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5367469
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Някой може ли да каже от опит дали ще има проблем за турбината, като е вързана директно за вакуум помпата, защото предполагам, че работи постоянно?
            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
              Някой може ли да каже от опит дали ще има проблем за турбината, като е вързана директно за вакуум помпата, защото предполагам, че работи постоянно?
              Как ще работи постоянно като има вакум регулатор? той е точно за това. Ако работи постоянно ще прави свръх налягане в колектора и ще ти светне чека веднага, и ще върви като формула 1
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Как ще работи постоянно като има вакум регулатор? той е точно за това. Ако работи постоянно ще прави свръх налягане в колектора и ще ти светне чека веднага, и ще върви като формула 1
                Аз съм направил байпас на вакуум-клапана (не знам това ли е регулатора), на снимката в пост 229 се вижда. Ако става въпрос за металния клапан, който си е на самата турбина, той си е на място.
                ... иначе върви, както никога не е вървяла
                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  След многото експерименти и псевдодиагностики, накрая отидох на читава диогностика... оказа се, че клапана си е в ред (на диагностиката при проверката му се включи и се чуваше как надува турбината). След изчистване на всички грешки (не бяха малко от експериментите) единственото, което не беше в ред е показанията на дебитомера - при нормална стойност около 1800 (нещо си) показваше около 1200. Обясниха ми, че дебитомера е слаб и затова при натоварване на двигателя влиза в сервизен режим (както се случи първият път).
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Късно го видях ,мойта е същата и при Кики от форума я закачихме на диагностика и показа дебитомера )) преди една година

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                      След многото експерименти и псевдодиагностики, накрая отидох на читава диогностика... оказа се, че клапана си е в ред (на диагностиката при проверката му се включи и се чуваше как надува турбината). След изчистване на всички грешки (не бяха малко от експериментите) единственото, което не беше в ред е показанията на дебитомера - при нормална стойност около 1800 (нещо си) показваше около 1200. Обясниха ми, че дебитомера е слаб и затова при натоварване на двигателя влиза в сервизен режим (както се случи първият път).
                      Това се разбира лесно, просто изключи дебитомера и я пробвай, ако върви сменяй го, ако пак не върви значи не е той проблемен...
                      Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
                        Това се разбира лесно, просто изключи дебитомера и я пробвай, ако върви сменяй го, ако пак не върви значи не е той проблемен...
                        Като го изключа няма ли да е нормално да не работи както трябва? Освен това ще го запише като грешка.
                        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Ще светне чек-а и ще запише грешка, по работата на двигателя няма да разбереш, че е откачен дебитомер-а. Аз мисля, че нямаш проблеми с дебитомер-а.
                          Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Между другото, като бях на диагностиката момчето ми каза, че временно ще реша или подобря положението ако сваля дебитомера и го напръскам с обезмаслител, след което да го оставя на слънце да изсъхне без да го пипам с нищо. Напръсках го с Меглио два пъти, тъй като пластинката беше черна, след което стана лъскава. Оставих го два дни на слънце, тъй като си бях на вилата и след това го сложих обратно. Тръгвайки си от вилата колата вървеше страхотно, направо не можах да я позная. Оттогава една седмица карам така, за да видя разликата. Установих, че от време на време е малко тромава до към 2400 об/мин. и на 1-ва и 2-ра скорост, след което поема рязко. Иначе като цяло разликата е чувствителна, само от време на време както споменах е тромава при тръгване.
                            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              След още 10 дни каране без да съм пипал нищо, мога смело да кажа, че колата си върви чудесно. "Замислянето" на около 2000 об. изчезна първата седмица след измиването на дебитомера.
                              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Уф, моята кошница пак направи проблем.
                                Турбото го няма...
                                На 1-ва и 2-ра не усещам разлика и проблем, но на 3,4,5 като вдигна 1800 -1900 оборота светва "чека" и губи мощност.
                                До тия обороти - аха, аха да върви, но като светне веднага губи мощност.
                                Като паднат оборотите надолу, след 2-3 секунди "check engine" угасва.
                                На място не съм успявал да го накарам да светне. Не че съм го зорил много.

                                Гледахме (аз и сервиз) вакумите - уж са наред. Сега ще ме пращат при помпаджия, тези от сервиза, защото не се чувствали добри в това. Като прочели грешките, уж било това.
                                Но доколкото знам грешките могат да са предизвикани от един куп други неща.

                                Има ли други неща, които трябва да прегледам преди това?

                                От Русе съм и ако някой има информация за читава диагностика/сервиз - да предлага.

                                П.П. Карам я като трактор в момента, едвам вдига 90 на равно, но нали трябва да стигна до сервизи. Проблем ли е това. И каква е вероятността да ме остави на някой светофар.

                                Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X