Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Когато ти падат стрелките и се нулира километража въртиш ли стартера или си само на контакт?
    Всичко това става ,след като стартирам колата,малко поработи на място (чистя сняг) и преди тръгване пусна светлините.

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Прочети темата за таблото на ОФБ.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Явно трябва да се сваля таблото и презапояване ,но не сега.Друго питане-понеже карам с включено 4x4 постоянно(само в сняг ),когато го изключвам индикатора остава да мига бързо-бързо,трябва да спирам и не винаги изключва веднага от първия път, понякога трябва да вкл.и изкл.няколко пъти.

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          При мен изключва след десетина метра в движение.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            А да попитам за лайсните тези на калниците и на вратите изкам да им варна стария цвят ,някой правил ли е нещо по този вапрос или има ли някакви идеи имам и леки драскотини,но мисля с водна да ги мина

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Първоначално публикуван от изток Преглед на мнение
              ....уго питане-понеже карам с включено 4x4 постоянно(само в сняг ),когато го изключвам индикатора остава да мига бързо-бързо,трябва да спирам и не винаги изключва веднага от първия път, понякога трябва да вкл.и изкл.няколко пъти.
              пробвай, докато си в движение и си натиснал копчето за изключване, да дадеш газ и да отпуснеш рязко - ако и така не изкл. провери маркучите на вакума -
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                ----така май стана работата.Благодаря.

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Здравейте и честито Възкресение Христово!
                  Имам поредното питане: Има ли Фронтерката някаква защита при претоварване, защото два пъти ми се случва следното нещо: Първия път изкачвах баирите по Е-79 между Студена и Старо село с 5 човека набирайки се на 5-та предавка с около 3200 об.мин., когато изведнъж ми светна чек-лампата и все едно някой ми дръпна крака от газта, започна се едно връщане на 4-та, 3-та, а оборотите едвам се задържаха на 2800, добре, че края на баира беше близо. Спрях и изгасих, след малко запалих и лампата беше изгаснала, а джипа тръгна нормално. На връщане пак се случи същото - изпреварвах бавно на един баир и пак изгуби мощност. Вчера като се връщах от Ловеч, качвайки баира от Ябланица към магистралата отново ми светна чек-а и пак загуби леко мощност. Отново изгасих и като тръгнах нямаше проблем. После по магистралата на един по-дълъг баир между тунелите на 5-та нямаше проблем, но може не беше толкова стръмно.
                  Някакви идеи от какво може да се получава това. Явно се случва сам при набиране по стръмен баир.
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                    Здравейте и честито Възкресение Христово!
                    Имам поредното питане: Има ли Фронтерката някаква защита при претоварване, защото два пъти ми се случва следното нещо: Първия път изкачвах баирите по Е-79 между Студена и Старо село с 5 човека набирайки се на 5-та предавка с около 3200 об.мин., когато изведнъж ми светна чек-лампата и все едно някой ми дръпна крака от газта, започна се едно връщане на 4-та, 3-та, а оборотите едвам се задържаха на 2800, добре, че края на баира беше близо. Спрях и изгасих, след малко запалих и лампата беше изгаснала, а джипа тръгна нормално. На връщане пак се случи същото - изпреварвах бавно на един баир и пак изгуби мощност. Вчера като се връщах от Ловеч, качвайки баира от Ябланица към магистралата отново ми светна чек-а и пак загуби леко мощност. Отново изгасих и като тръгнах нямаше проблем. После по магистралата на един по-дълъг баир между тунелите на 5-та нямаше проблем, но може не беше толкова стръмно.
                    Някакви идеи от какво може да се получава това. Явно се случва сам при набиране по стръмен баир.
                    Няма такава защита, просто някой да ти прочете каква е грешката аз залагам на "повишено налягане в турбото" на мен ми правеше така и ми спираше турбото. Случва се заради неизправен клапан регулатор на турбото, мръсен ЕГР, кофти вакуми или прецакано турбо.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Аз залагам за намален вакуум към клапаните на турбо, егр, вихрови клапи и т.н. М/у другото, моята записва грешка за повишена температура на охладителната течност, като я карам грубо, но не е влизала в сервизен режим от това.
                      Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Благодаря и на двамата за отговорите!
                        За ЕГР-а мога да кажа, че го изчистих при основния ремонт в края на есента, клапите също, а маркучите на вакуумите ги смених всички миналата година с чисто нови. Като гледам остава клапана на турбото (предполагам става въпрос за ограденото на снимката) и най-лошия вариант - турбото.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0209.jpg
Прегледи:1
Размер:358.0 КБ
ID:5366762

                        В тази връзка да попитам, този клапан сваля ли се и подлежи ли на почистване, както и да ме насочите на някъде за хубава диогностика в района на гр.София.
                        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Този клапан ме съмнява да е проблемен, отиди на първата диагностика която видиш да я прочетат и кажи грешките, после ще я измислим.
                          Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            От вчера мощността съвсем изчезна - турбината въобще спря да се усеща. Фронтерата стана като Жигула...
                            В крайна сметка се оказа, че е вакуум-помпата... майстора откачи маркучите един по един и се оказа, че освен прах не могат да засмучат нищо друго, толкова слабо дърпаха.
                            ... дали това няма даде обяснение и за изчезналите ми спирачки отзад?
                            Следва търсене и подмяна на вакуум-помпата (а като гледам на какво удобно място е сложена, ще е приключение)
                            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Тъй като намирането на вакуум помпа за Фронтера не се оказа лесна задача, някой може ли да ми каже дали помпата от двигател на Вектра 2,2 dti ще стане за Фронтерата. Поне на вид двата двигателя изглеждат еднакви, само на Вектрата е разположен напречно, обаче пише, че е 125 к.с., което ме притеснява дали няма да даде разлика.
                              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                От 82 и от 101 коня двигателите на Опел трябва да е същата, тази от 125 не съм сигурен дали е такава. На твоята мерихте ли вакуум на двата изхода? Педала на спирачката оставаше ли мек след 3-4 напомпвания при работещ двигател?
                                Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X