Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Цилиндри и всичко останало е почистено. Оказа се леко поизкривена глава. Вече шлайфана, както и клапаните, нови гумички, гарнитури и всичко, което може да се смени. Понеделник джипката трябва да е готова
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Дано да си се сетил да си погледнеш всмукателния колектор че там е приказка.И да не отварям нова тема моята случка от вчера с въпросния колектор беше че от задръстване отряза турбото и в големите обороти светна и чека.Решението го взех от братята руснаци с един голям флакон VD-40 през отвора на ERG клапана пръскане на 2-3 пъти изчакване по 20 минути между пръсканията и димна завеса зад мен нещата си дойдоха на мястото сега е като ракета.Като го накиснах малко зорно беше паленето но от 5-6 въртенета запалва.Това е временно решение на пролет ще свалям колектора.
      OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
      Polaris Sportsman 800 EFI

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
        Дано да си се сетил да си погледнеш всмукателния колектор че там е приказка.И да не отварям нова тема моята случка от вчера с въпросния колектор беше че от задръстване отряза турбото и в големите обороти светна и чека.Решението го взех от братята руснаци с един голям флакон VD-40 през отвора на ERG клапана пръскане на 2-3 пъти изчакване по 20 минути между пръсканията и димна завеса зад мен нещата си дойдоха на мястото сега е като ракета.Като го накиснах малко зорно беше паленето но от 5-6 въртенета запалва.Това е временно решение на пролет ще свалям колектора.
        Ако говориш за това - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/88/21866_342.JPG, сигурен съм, че нищо не си решил с ВД-то. Аз стъргах един час нагари и изхабих 1 л. кореселин за да получа това - http://picbg.net/u/51113/40156/582650.jpg.
        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
          Ако говориш за това - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/88/21866_342.JPG, сигурен съм, че нищо не си решил с ВД-то. Аз стъргах един час нагари и изхабих 1 л. кореселин за да получа това - http://picbg.net/u/51113/40156/582650.jpg.
          Точно така трябва да изглежда колектора.Реална профилактика може да се проведе само чрез демонтаж.Браво ,лъскането си заслужава. Мисля си ,че и аз трябва да го сваля и почистя отново.

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
            Ако говориш за това - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/88/21866_342.JPG, сигурен съм, че нищо не си решил с ВД-то. Аз стъргах един час нагари и изхабих 1 л. кореселин за да получа това - http://picbg.net/u/51113/40156/582650.jpg.
            За това съм писал че е временно за момента и шашкането че турбото е отказало свърши работа на пролет ще го сваля да постържа и аз малко.
            OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
            Polaris Sportsman 800 EFI

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Ако,да попитам за мигаща лампа от таблото за горивото на фронтера 2.2 дизел.Стрелката е в положение крайно ляво.Благодаря.

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Първоначално публикуван от изток Преглед на мнение
                Ако,да попитам за мигаща лампа от таблото за горивото на фронтера 2.2 дизел.Стрелката е в положение крайно ляво.Благодаря.
                Оправя се с отваряне на капак на заден ляв калник, отвъртане на капачка и изсипване на известно количество нафта вътре. Това трябва да промени и положението на стрелката от крайно ляво на леко или повече в дясно в зависимост от постъпилото количество нафта.
                Последно редактирано от Vlados; 01-11-11, 12:11.
                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Не е това.Гориво има,а мига постоянно.Ако,някой може да даде съвет - благодаря.

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Е, той би трябвало се е сетил да пробва тоя "ремонт".... Вероятно има повреден кабел в снопа под купето или е заминал датчика за нивото в резервоара. Прословутите спойки на таблото на ОФБ май не оказваха влияние там.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      За датчика ,трябва ли да се сваля резервоара?От Пловдив съм ,ако някой знае майстор ще съм благодарен.

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Колега Vlados , какво стана с фронтерата? Сглобихте ли я? Главата здрава ли излезе?
                        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
                          Колега Vlados , какво стана с фронтерата? Сглобихте ли я? Главата здрава ли излезе?
                          Главата беше крива (взеха 3/10 от нея), но здрава, вече е изшлайфана, клапаните са напаснати с нови гумички, всичко е като ново по нея, обаче се оказа, че има деруги и по цилиндрите. Утре ще се сваля двигателя, за да се проверят бутала, цилиндри, да се направи челен шлайф на блока и ако няма други проблеми ще сменя сегментите и следва сглобяване. Не съм очаквал, че от прегряване могат да станат такива мизерии.
                          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Филма продължава - прецакана водна помпа, счупени сегменти, надрани цилиндри... не е истина
                            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Тоя двигател е прегряван зверски и е бил пред блокиране. Сваляйте и коляновия вал, че сигурно и там е мармалад.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Тоя двигател е прегряван зверски и е бил пред блокиране. Сваляйте и коляновия вал, че сигурно и там е мармалад.
                                Коляновия вал и биелните лагери са екстра. Имаше счупени сегменти на 2-ри цилиндър, а останалите бяха запекли. В момента блока е на шлайф, ще направят и набият ризи, нови сегменти и нова водна помпа. ГНП-то вече е при колегата kiki.t за профилактика и смяна на гарнитури.
                                Както се казва в една реклама "Най-доброто предстои..."
                                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X