Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло

    Здравейте става дума за Терано 3.0 от 2002г.появи се сълзене на масло от металната гарнитура на главата.За пръв път виждам такова нещо Мислех,че би избило там където е най слабо между цилиндрите примерно.Имали вариянт да са се разхлабили болтовете на главата?Събота свалих кулера и измих целият двигател.Днес го гледам ,че стича масло от към първи цилиндър и се вижда,че течът започва от към гарнитурата.Какви са вариантите?Направо главата долу и нова гарнитура и болтове?
    P.S.Колата не е прегрявана и винаги се сменя масло на 9-10 хил.км.Карам го с Мотул,Бардал и Хадо /лято 10 w ,зима 5w/

  • #2
    На друг автомобил имах подобен проблем. Колата инъче беше 6 точки. Бях решил да го карам така и да доливам при нужда. Обаче ден след ден течът се увеличаваше и накрая се принудих да се сваля главата. За съжаление, не можаха да го направят ремонта като хората и след 30 хил. км главата отново долу. После се повтори схемата след 15 хил. км и трети път вече не ми се правеше...
    Та ако течът прогресира, аз поне не знам за друг вариант освен смяна на гарнитура.
    ​​​​​​
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • traio21
      traio21 коментира
      Редактиране на коментар
      Срещал съм такъв проблем,но при други гарнитури.При метална ми е за пръв път

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X