Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кардан

    Колеги един малко смешен въпрос! Някой дали е карал само на преден диференциал? Със свален заден. Става дума за Нисан терано 2 от 2002 г със 3.0 мотор 154 коня. Да заключа предните хъбове и да карам все едно на 4 по 4 НО само на предно,дали ще се получи?

  • #2
    Ще върви , но се пази да не се пребиеш по завоите. Пробвано с УАЗ. Кофти е ....
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      Като за начало без заден кардан ще ти изтече маслото от раздатката. Иначе ще стане, стига да не прекаляваш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Колата е извън София и където и да проверя за карета за задният кардан излизат за тройката различни модели/ 27 на 75,27 на 76,5 и така чак до 27 на 78/ и най-добре било да се свалят старите и с тях да се мери понеже трябвало да бъде плътно до зегерките.Да не е нито ниско нито високо

        Коментар


        • #5
          27х76 са ти каретата. 37125-2X801 им е оригиналния номер.

          Не взимай BluePrint по никакъв повод.

          От тук купувах мойте, ако помня добре.
          https://www.facebook.com/Subaru-Sofi...2190478178777/

          ОПринципно оригинални най-добре, обаче са по над 200 кинта парчето. И ако е разбито само едното, сменяш само него.

          GMB GUN50 май е по-ширпотреба, тоест има го навсякъде.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Sparky здравей днес свалих кардана и свалих едното каренце. Тръгвам да слагам новото от тук от там и счупих един чук, една стяга и една втулка и не влиза и не влиза. Взех каренце както ме посъветва 27/76 обаче греда не става. Гледам старото каре има един надпис 73 възможно ли е да е толкова, а даже ми се мерна едно 73 шамповано и на кардана. На карето пише GKN от едната страна, а от другата е 73.Какъв съвет ще дадеш. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211127_175655.jpg
Прегледи:138
Размер:342.3 КБ
ID:6794797
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              Е премери това, което си свалил де. То не е велика сложност.

              Може и VIN да дадеш да проверим.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Там е проблема че така го избих, че малко съм го посмачкал Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1638029445528.jpg
Прегледи:137
Размер:207.9 КБ
ID:6794802 ​​​​​​

                Коментар


                • #9
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211127_181351.jpg
Прегледи:140
Размер:235.2 КБ
ID:6794805
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    По VIN излиза каре заден кардан 37125-2X801. На GKN карето, което ти трябва, е U218. Не търси смисъл в това 73 - може да е номер на завод, номер на матрица, в която отливат заготовката или пресоват и т.н.

                    Последно какво карe си купил? И какво имаш предвид под "не влиза"? Карето се вкарва първо с махнати чашки, после чашките се вкарват отвън. Чашките със сигурност са 27мм, тъй че не виждам какво може да не влезе. Аз 2 карета на кардан ги сменям за половин час и двете, само с гедоре (ползвам някой камък за дорник), чук, и някоя и друга дъсчица за подлагане. Даже като е поръждясало иска само повече WD40 и млатене докато излезе, но нищо драматично. Опитвал съм със скоба като "млад" - чука ми се струваше твърде груб и старовремски способ. Ми, мотах се 2 часа и накрая пак си свърших работа с чука.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      И при мене е така ползвам камак 19 май беше за дорник и го направих на г. З за ширината на палките е така 27 това си е точно. По същият начин ги слагам и аз. Вадя чашите слагам каренце то и после една по една. Но когато слагаш втората по-диагонал/отсрещната тя не може да слезе до долу за да сложиш зегерката. Когато свалих старото каре с винтоверт с телена четка почисти гнездата после малко смазка. Но чашката не може да слезе та да сложа зегерката. Вадя отсрещната зегерка избивам карето натам и слагам зегерката от таз страна. Обръщам го и го посъветвам на обратно и чашката слиза малко едвам се показва отвора на зегерката

                      Коментар


                      • #12
                        А какво точно каре взе? Щото сега се разрових и някои го дават 27х76, други 27х74.5.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          Гледам, че по размер ми идва на половинка нещо от сорта на 74.5 дали това не е мойто каре? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20211127_194735.jpg
Прегледи:131
Размер:191.2 КБ
ID:6794842

                          Коментар


                          • #14
                            По твоя съвет 27 на 76.

                            Коментар


                            • #15
                              И аз отначало ги заглеждах и това писах в първият пост, че ги дават няколко различни модела. Няма страшно човек се учи цял живот

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X