Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатор Терано 2.7 дизел или TD42

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алтернатор Терано 2.7 дизел или TD42

    Здравейте, колеги

    Имам следните въпроси, на които не съм успял още да намеря отговор.

    - Kакво напрежение поддържа алтернатора на Терано 2.7 дизел на празен ход?
    - Става ли алтернатор от Терано 2.7 дизел за двигател TD42?
    - Има ли такива алтернатори с по голям ток от смислен производител?

    Благодаря предварително на отзовали те се

  • #2
    1. На моя 2.7TDI поддържа около 13.8 волта.
    2. Не знам - никога не съм се заглеждал в алтернатора на 4.2. Не знам и дори да става колко е смислено - на 2.7TDI алтернатора е 70А, тоест нищо съществено като параметри. Отделно на 2.7 мотора има алтернатор със закачена отзад вакуум помпа и такъв без. Тоя с вакуума е на по-старите, без интеркулер, и е Hitachi. На 2.7 с интекулер е без вакуум помпа и е Bosch. Не знам на 4.2 от кой вид е.
    3. Вероятно има. Ограничението обаче е клиновидния ремък - не знам дали от такъв могат да се измъкнат повече от 100-ина ампера.

    ПП: И на TD42 има и със и без вакуум помпа. И там стандартния е 70А. Гледам мотат се и някакви ъпгрейди до 100А из нета.

    Каква по-точно ти е целта?
    Последно редактирано от sparkybg; 09-01-20, 10:56.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Имам Патрол с td42, на който алтернаторът подържа 12 и нещо на празен ход, даже понякога под 12 волта, което означава, че на практика не зарежда в тия режими. Скоро изгасих колата в една дълбока пряспа и после не можах да запаля, без да ми подадат ток. Искам да си сменя алтернатора, за да го нямам този казус вече Моят е от тези с вакуум помпата и имам някакъв спомен, че е 55 ампера. И търся варианти.

      Коментар


      • penev_dch
        penev_dch коментира
        Редактиране на коментар
        Здравей колега, най-вероятно четките са ти заминали , рециклирай го по-спомен излиза 50-60 лв. - моят алтернатор съм рециклирал 2 пъти като издържа около 2 год.

    • #4
      1. Виж му четките. Най-честата причина да прави това, което прави
      2. Търсиш алтернатор от терано преди 1996-та по моргите - той си е с вакуум помпа. В какво състояние ще е на 23 години, никой не знае.

      ...или решаваш кардинално проблема и си поръчваш алтернатор от австралия, с прилежащата перверзна цена. Гледам и китайски разни има, ама.....

      Реално проблема ти е че вакуум помпата е на него. Иначе с малко гледане на картинки и евентуално изработка на друга ремъчна шайба, предполагам доста алтернатори ще могат да паснат на крепежа.

      На тераното без вакуум помпа на алтернатора, тя е на самия мотор, и не вярвам да може да се насади - отпред в капаците и плочата си е предвидено място за нея. Всъщност никога не съм гледал точно това, тоест дали си го има мястото на калаците за помпа, когато тя е на алтернатора.

      Ако все пак си див късметлия и мястото го има, ще можеш и вакуум помпа от терано да насадиш - зацепва се директно на зъбните колела и струва жълти стотинки, понеже никой не я търси.

      ПП: В английския eBay нов теранов алтернатор върви някакви 100 лири, барабар с вакуум помпата. Бих се метнал.
      Последно редактирано от sparkybg; 09-01-20, 13:49.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #5
        Много благодаря

        За нов оригинален ли става дума в английския eBay?

        Коментар


        • #6
          Сваляш твоя, заделяш +-100 кинта за рециклиране и си ти.
          Ако не знаеш къде, да ти кажа?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #7
            Не знам и слушам с готовност и благодарност Мислех си за рециклиране като смислен вяариант.

            Коментар


            • #8
              Одрин преди Стамболийски от ляво.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #9
                ... а пък Gustav 6x6, освен че по цял ден ремонтира стартери и алтернатори, има и дълъг Y61 2.8, освен другите си 3-4 джипа които също има в момента.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • nissan_gr
                  nissan_gr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Gustav 6x6 предполагам е тук от форума?

                • Джоу (x3mrjoe)
                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Разбира се, но от известно време ако въобще влиза е доста рядко.

              • #10
                Благодарности за препоръките Ще се заема с този случай. Тези хора на Одрин преди Стамболийски имат ли нещо телефон? Че съм много зле откъм време и ще ми е необходима организация.

                Миналата година му сменяхме диоден блок, че единия диод беше заминал, ама тогава хората в сервиза казаха, че четките са ОК.

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имат, ма не го знам.
                  Аз винаги съм им носил свален.
                  Оставям, звънят като е готов и така.

                • nissan_gr
                  nissan_gr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодарско Ще видя как да организирам операцията. В събота дали работят?

                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  До обяд са събота, поне последно като ходих

              • #11
                Нисан Терано 2.7 2001г. октомври месец,Зексел. Алтернатора е Хитачи без вакум помпа.Докато не се "развали" беше 14.1 на празен ход,като стигаше до 14,4 при високи обороти на място.След ремонта с китайски части 13.8 волта и стига над 15 волта.
                Развали е в кавички,щот съм малко п...ст.Проблема бе в неконтактуване на лампата на зареждането в таблото.Не се наложи смяна дори а наместване.И следене дали свети при контакт.
                А преди свалянето на алтернатора замерих и идваше напрежение,но ...
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • nissan_gr
                  nissan_gr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Един вид- да не съм се насадил и аз така?

                • ognqn
                  ognqn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да,провери си лампата визуално.След това може по сложните проверки ...

              • #12
                Да дам един ъпдейт по казуса.

                Занесох алтернатора на указаното място. Поставиха го на един стенд и показа 14.7 волта при тяхната представа за 1200 оборота в минута, демек - добре си е. От друга страна ми се стори като да мериха без товар.

                Разбрахме се да им го закарам монтиран, по системата с г*за и тоалетната чиния, за да видят на място каква е работата.
                Последно редактирано от nissan_gr; 20-01-20, 14:05.

                Коментар


                • #13
                  Доволен от хората?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Доволен от хората?
                    На този етап - да Направиха ми доста добро впечатление. Разбрахме се да ми потърсят варинт за по-силен. И записах телефоните

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X