Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Морския хубаво предлага отопление за филтъра, но това е само част от пътя на горивото докато стигне до помпата.
    Кой ще топли резервоара, тръбите?..

    Идейка-понеже вече много пъти се казва, че добавки се слагат на незамръзнала нафта, няма смисъл да наливате в резервоара с желирана такава.
    Та ако резервоара не е пълен-купувате още 10-20-30 литра, затопляте я хубавичко, и я наливате в замръзналия резервоар. Топлата нафта ще вдигне общия градус в резервоара, и парафина ще се разтвори обратно. Тогава вече наливате бардали, ТДА-та, бензини и керосини. Ааа, да не забравите и двутактовото масло.

    А ако си купите бензинова кола ...
    Вчера сутринта между Лом и Козлодуй 30 минути черен пушек от ауспуха и аха аха да посивее. Акумулатора падна, ток от бензинарка и запали.После близо час работа на място с прекъсване и гаснене.Накрая лягане под джипа изчистване лед и сняг набил се по резервоари тръбопроводи, кожата се залепваше по метала а ушите ни се обелиха от студ. Доливане на бензин, палене, 20 грама коняк на човек и до най близкото населено място с нормална , топла нафта.

    Нафтата беше от реномирана верига ама климатичните и георграфски условията си бяха нереномирани.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

      Първоначално публикуван от sid6624 Преглед на мнение
      Колега Форд-ът Фокус ли е?
      Явно се базикаш , навярно следващия пос няма да питаш дали ? го кара ци...........
      А , колегата които си цитирал да ти кажа чесно аз се чуствам неудобно.
      Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 09-01-17, 19:33.
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

        Само да се затопли времето и почвам да мисля за подгрев.
        Зайко,моите жокери се дават на терен,ма не се обади лятото за Чукурово.

        Поздрави!!!
        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

        Коментар


        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

          Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
          Само да се затопли времето и почвам да мисля за подгрев.
          Зайко,моите жокери се дават на терен,ма не се обади лятото за Чукурово.

          Поздрави!!!
          Знам и ок
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            С достатъчно бензин е ясно че ще се избистри, въпросът е че с повече от 20% бензин ще пострада ГНП.
            Ще пострада баба ти. 101 пъти е пускано какво казват от цедес 30% и с уговорки до 50%
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

              -21°C вчера в Перник, Аз паля дизелът ми(не е Нисан), после ме питат що така, незапалилите. Отговор - зареждайте със зимна добавка(без двутактово масло) при минимум 0°C, грижете се за зимната експлоатация на любимите ви машини приживе и няма да имате проблем. В противен случай ще пишете редовно в подобни теми. Толкоз е просто!

              Изпратено от моят K00Z с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Ще пострада баба ти. 101 пъти е пускано какво казват от цедес 30% и с уговорки до 50%
                Да де ама вече те питаха за кой цедес иде реч защото нещата не са каквито бяха. Нито колите, нито нафтата е същата.

                Коментар


                • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                  За последния цедес не дават нищо да се сипва, и това съм го пускал
                  За всичко преди комънрейла е въпросните 30% (50%)

                  Какво и дали ще замине на комънрейла е друга тема и не ми се спори излишно
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ще пострада баба ти. 101 пъти е пускано какво казват от цедес 30% и с уговорки до 50%
                    То на бабаму да кажем , че е позволено , защото е жена виж дядому може да се счита за голема грешка както и поста му има малка грешка с добавка и неиното предозиране помпата ще се оцика ама яко с бензина утиваш на по сложни неща
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Да де ама вече те питаха за кой цедес иде реч защото нещата не са каквито бяха. Нито колите, нито нафтата е същата.
                      В разлика от 2 или3 стиНки питаи дали става на неговия
                      Плаштам горивата за проа , грешка
                      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                      Коментар


                      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        А това за колонката ти ли си го откри или някой ти каза за нея?
                        не, просто 4 години зареждам само на нея , преди това 4 години на една и съща на Exxon-Mobile. както се казва - човек с принципи.
                        наздраве!

                        Коментар


                        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ....101 пъти е пускано какво казват от цедес 30% и с уговорки до 50%...
                          .... и 101 пъти `се се каня да те питам : "`Цедес" конкретно за `цедесите ли го казва туй , или И за Нисаните ?
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                            Преди 5-6 години, в Румъния, в 2 през нощта, полузаспал, сипах на WV 1,9 TDi 99 г 22 л бензин 95, преди да се усетя. Беше лятото, топло време. Допълних с дизел, резервоара на Шарана е около 70 л макс. Прибрах се без проблеми, последствия не забелязах. Колата замина за автоморгата със прекрасен здрав двигател, макар и над 600 000 км, но с прецакан фатално автоматик и амортизирано купе. Това си е близо 3:1 и е карана с тази смес към 400 км лятно време. По този повод днес сипах на поредния "Sharan" 1,9 TDi 2003 г 10 л бензин 95 и 30 л нафта. Вътре да е имало още около 10 л нафта., т.е. получил съм към 20%. Двигателя е помпа дюза. Уплашихте ме с горните мнения, да тичам ли сутринта да налея още нафта догоре?
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              .... и 101 пъти `се се каня да те питам : "`Цедес" конкретно за `цедесите ли го казва туй , или И за Нисаните ?
                              Те предкамерните нисани ползват извънземна технология?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                                От 6 години карам Тойота J90 никога не съм имал проблеми с паленето, всяка зима съм по родопските язовири любител съм на подледния риболов бил съм и на температури -25. В събота бях на лов по Земен, аз не обърнах внимание но колегите казаха, че е -23 .Джипката пали и лято и зима по един и същи начин подгрявам за 2-3 секунди за толкова ми гасне лампата и пали.Като се замисля един единствен път в движение точно преди тунела на Витиня почна да ми прекъсва температурата беше -17 минах тунела от другата страна беше по топло със 6-7 градуса и след един км се оправи.Зареждам само на Еко

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X