Обява

Свий
Няма добавени обяви.

демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

    здравейте , колеги .
    От скоро съм собственик на въпросното возило .
    Занимавам се с електроника и искам да си направя някой модификации .

    Може ли някой с две три думи да обясни как се сваля средната конзола ( тази с радиото ) .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nissandashboard.png
Прегледи:1
Размер:335.6 КБ
ID:6083468

    Поздрави !

  • #2
    От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

    1. Махаш радиото
    2. Махаш пепелника
    3. Отвиваш 2-та болта при пепелника
    4. Отвиваш двата болта над ръчките за парното
    5. Издърпваш към теб. В горния край между двата въздуховода е на щипка, но излиза лесно.
    6. Откачаш кабелите на запалката и бутоните
    7. Пластмасата е долу. Кахъриш се защо е толкова напукана, ако нямаш фабрична стойка на касетофона. Ако имаш стойка - не се кахъриш, защото не е напукана. Като гледам е Maverik с квадратния фар - може и да имаш стойка.

    Не знам какви модификации искаш да правиш там, но и аз се занимавам с електроника, и точно под централната конзола не виждам какво може да се модифицира.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

      Благодаря за бързия , точен и изчерпателен отговор .
      Снимката я взех от интернет за да отбележа аз какво говоря .

      Това което искам да направя е да махна въздоховодите , да обединя отвора с касетофона и да вградя таблет .
      След което ще си направя мултимедийна система + безжично четене на obd ||

      Коментар


      • #4
        От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

        това е машината :
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

          Интересно. Отвън Nissan, отвътре салон от стария Maverik. Да не би да си обръщал волан?

          1. Нямаш OBD2. Имаш nissan consult. Което е сериен порт на 9600, с нисански протокол за грепките и живите данни, за който информацията е сравнително оскъдна. Преходник COM-USB не върши надеждна работа - често забива. Ще трябва сам да си пишеш и софтуера за това.
          2. Ще ти трябва някакъв интересен таблет, дето да издържа на летните жеги и пряка слънчева светлина, неограничено. На обикновен таблет от магазина не му давам повече от 2 седмици в юлските жеги, а ако мръднеш до Гърция да речем - съвсем. Говоря за докато е паркиран. Докато се движи, може да му се измисли охлаждане отзад, ама на място няма как.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

            sparkybg , благодаря за отговорите .
            първата снимка на таблото я свалих от нета защото са почти идентични исках да визуализирам за какво говоря Иначе и таблото си ми е нисанско .
            Благодаря за инфото за порта . Не бях запознат с това .....
            Сутринта се загледах , някой явно е свалял вече тази конзола . Спукана е на две места около болтовете в средата .
            Май ще си търся нова .....

            относно таблетите не мисля , че температура от около 60-65 градуса ще е проблем за тях .
            Ще се пробва ....

            Поздрави !

            Коментар


            • #7
              От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

              Първоначално публикуван от TexHoTpoHuk Преглед на мнение
              Сутринта се загледах , някой явно е свалял вече тази конзола . Спукана е на две места около болтовете в средата .
              И никой да не я е свалял - там се пука, ако нямаш фабрична стойка на радиото, хваната към основата (купето).
              Първоначално публикуван от TexHoTpoHuk Преглед на мнение
              Май ще си търся нова .....
              Нова е 700 кинта. Ако пунтираща дърво - 1500.

              От морга е на късмет - и там масово са счупени.

              Първоначално публикуван от TexHoTpoHuk Преглед на мнение
              относно таблетите не мисля , че температура от около 60-65 градуса ще е проблем за тях .
              То няма какво да го мислиш - остави някакъв таблет лятото в жегите да престои там, където искаш да го слагаш. Да го попече слънце и т.н. Ама го остави примерно за месец поне. Само гледай да е прежален.

              Не случайно всичката автомобилна електроника е друг клас още като части върху платката. Нормален дисплей например е сертифициран до 55-65 градуса. Разни индустриални и автомобилни - до 85 или 105. И това е само "фронт-енд"-а. Назад по платките е същото.

              ПП: Сега си направих труда да погледна - например Galaxy Note 2 -20 - +50 градуса. Предполагам 90% от всичките ширпотребски са доре-долу същото. При едно хубаво лято му давам е повече от седмица, и то само ако изкара първия ден. Трябва ти нещо с 85 градусово, на което на дисплея му не му дреме от слънце. Това последното също е отделен клас при дисплеите.
              Последно редактирано от sparkybg; 13-03-15, 09:21.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                Играта с андроид в колата ме забавлява и мен.
                Има доста материали в нета и ако е изпълнена със съображение за елементарна безопастност( подобна при монтирането на всеки електрически уред) има доста варианти за забавление. Това,че е в кола основните проблеми ще са вибраци и топлината при паркиране за батериите на таблета. Таблета се включва така да е в режим на стендбай или работа само при подаване на контакт. Когато колата не е в движение е препоръчително да е изключен - електрониката не работи.

                Аз в момента си играя с андроид телефон и zd30 мотор и ако мине успешно съм му хвърлил окото на радиокасетефона.

                То при мен един лагер е с цена на един нескъп таблет.
                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                В. Иванов

                Коментар


                • #9
                  От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                  Здравейте колеги, мислех да слагам парктроник с камера и мястото, което му харесах е на сеника (хем не се вижда от вън и не се пече от слънцето директно), но остана само като идея за сега. Успех в начинанието колега и драскай до къде си стигнал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                    Спарки е абсолютно прав. Преди година направихме "теста" на паркинга на Кауфланд Младост някъде август месец. Сега три часа и половина ли, пет ли, (бях паркирал там "за малко"). Дисплея даде фира моменталически. Както се казва - не правете това у дома. Не го бях оставил аз де - ма се тая..

                    Коментар


                    • #11
                      От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                      какви цени само , разби ми всички представи .
                      Утре ще снимам къде ми е спукана конзолата ( не знам дали така се казва , аз си я нарекох така ) че май не говорим за едно и също място .
                      Имам няколко приятели които си монтираха таблети но беше зимата и за няколко месеца не са имали проблем . Ще питам как се държат лятото .
                      Идейно е да сложа таблета ( без да го вграждам ) на мястото на което мисля да стои . Една седмица в жегата ако не сдаде багажа тогава ще го монтирам .
                      Дисплея на парктроника ми е монтиран над огледалото за задно виждане . И него ще снимам утре . Доста удобно място е по принцип и не пречи

                      Копирах една снимка от интернет за да добиете представа каква е идеята ми .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12568822524_926fdfbac5_h.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5648387

                      Коментар


                      • #12
                        От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                        То ясно каква е идеята. Просто за да работи трябва да я изградиш с компоненти, предназначени за това. Давам ти простичък пример - обикновен китайски ширпотребски 5 инчов LCD дисплей струва от порядъка на 30 долара. Говоря само за панела. И в най-добрия случай е за 55 градуса, и в документацията му с големи букви пише да се пази от слънце. Същия размер индустриален 85 градусов, и защитен от UV, струва примерно 250-300 кинта и се поръчва специално от дистрибутор на производителя, и обикновено се чака, може и до 2-3 месеца. Просто от едното се бълват милиони бройки и го има навсякъде, а другото го купуват тия, на които им трябват съответните характеристики. Със всички части и чипове отзад по платките е същото - първо струват повече, и второ се намират по-трудно. Това на снимката ако е читаво, е направено с компоненти, сертифицирани за използване в автомобил. А даже и те често сдават, нищо че са заводски.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                          парктроника :
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                            още една идея за "умна" кола . Днес подкарах най-малкия компютър в света . За своите размери е невероятно мощен . Захранването му е 5 волтово и се вгражда много лесно навсякъде . Четири ядрен , линукс базиран може да прави на практика всичко което се сетите ...
                            В момента гледам филм чрез него . Способен е да плейва 1080р както и 4К видео .



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pi.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5648909

                            Коментар


                            • #15
                              От: демонтаж на "средна" конзола нисан терано 2.4

                              Най-малкият не е. Най-мощния за размера си - също. Погледни ODROID сериите.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X