Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

    ....Здравейте, сдобихме се и ние (семейството) с Терано, ама сега искам да си го постегна, (в смисъл козметичните проблеми дето ми бодат очите). Като цяло много стегната машина, преден собственик се е отнасял грамотно с нея, има си и ДжиПи (също собственик на такава), който я поддържа и и знае историята на заболяванията....та така всичко добре, ама гледам под капака и не ми харесва. Няма масла, ама прахоляк и кал, та си мисля дали може да измия двигателя с една пароструйка, или има зони дето трябва да се пазят....някаква електроника...не знам. Може ли и какви препарати да се ползват....за сега това ми е питането, вероятно с времето ще имам още въпроси. Благодаря!

  • #2
    От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

    Мие се с кво да е, пароструйка включително. Не наблягай върху кабелите не за друго, а за да не се пълни под външната изолация с вода. Ако след това миене нищо не свети и мига, значи с тоците ти всичко е наред. Моето го мия така - с големия маркуч, или на автомивката с пароструйката. Никакви проблеми до сега.

    А масла със сигурност имаш поне на 2 места, щото всички имат (без мойто ). Едното е малко пластмасово "бурканче" отпред от дясно (страната на шофьора), до интеркулера. Маха се (1 болт) изважда се, и се сменя гумения О-пръстен. Другото е под взмукателния колектор. Масления охладител има 2 тапи, чиито уплутнения с времето се спъхват. Тапите трябва да се затегнат, и с теча се приключва.

    И двете неща не са точно "течове", а по-скоро маслени петна. Не е проблем и да не се оправят. То от всичките 2.7 ТДИ, дето съм виждал, само мойто не тече на тия 2 места, щото го оправих покрай други човъркания със и без повод.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

      "Ако след това миене нищо не свети и мига, значи с тоците ти всичко е наред"....)))))......точно от това се притеснявам!

      Коментар


      • #4
        От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

        Първоначално публикуван от alsash Преглед на мнение
        "Ако след това миене нищо не свети и мига, значи с тоците ти всичко е наред"....)))))......точно от това се притеснявам!
        Няма от какво да се притесняваш. И да премига, като изсъхне ще се оправи. Няма какво да се скапе, щото електроника по двигателя няма.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

          Бъркаш.... и моето не тече от там
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Мие се с кво да е, пароструйка включително. Не наблягай върху кабелите не за друго, а за да не се пълни под външната изолация с вода. Ако след това миене нищо не свети и мига, значи с тоците ти всичко е наред. Моето го мия така - с големия маркуч, или на автомивката с пароструйката. Никакви проблеми до сега.

          А масла със сигурност имаш поне на 2 места, щото всички имат (без мойто ). Едното е малко пластмасово "бурканче" отпред от дясно (страната на шофьора), до интеркулера. Маха се (1 болт) изважда се, и се сменя гумения О-пръстен. Другото е под взмукателния колектор. Масления охладител има 2 тапи, чиито уплутнения с времето се спъхват. Тапите трябва да се затегнат, и с теча се приключва.

          И двете неща не са точно "течове", а по-скоро маслени петна. Не е проблем и да не се оправят. То от всичките 2.7 ТДИ, дето съм виждал, само мойто не тече на тия 2 места, щото го оправих покрай други човъркания със и без повод.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #6
            От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

            Здравей колега, при мен теча е по сериозен мисля че е от тапите които споменаваш и маслото се стича по масления филтър.
            Лесно ли се притягат тези тапи или трябва доста разглабяне?
            Последно редактирано от CarTest™; 07-08-14, 20:36. Причина: Правопис

            Коментар


            • #7
              От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

              Първоначално публикуван от Рибаря Преглед на мнение
              Здравей колега, при мен теча е по сериозен мисля че е от тапите които споменаваш и маслото се стича по масления филтър.
              Лесно ли се притягат тези тапи или трябва доста разглабяне?
              Масления филтър е от другата страна. Тапите са откъм нафтовата помпа, под смукателния колектор.

              Ако наистина тече около масления филтър, на първо време го затегни по-добре. Масово имат навика да не ги затягат достатъчно, с цел "да могат да се отвият на следващата смяна".
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

                Благодаря за бързият отговор. Ще опитам с притягане и ще пиша отново.

                Коментар


                • #9
                  От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

                  Спарки, да попитам тук, ако маркучетата за излишната нафта, между цилиндрите са метални тръбички каква е помпата?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

                    ZEXEL, а дебитомера е HITACHI.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ZEXEL, а дебитомера е HITACHI.
                      Това добре ли е или не?
                      Е аз нямам дебитомер, ТД съм.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

                        При положение че не се с компютър - все тая.

                        Иначе - по-трудно са намира дебитомер и е по-скъп, не подлежат на чипосване (истинско такова, не да ги лъжеш че е влязъл повече въздух), практически непоправима умна дюза, до колкото ми е зивестно - с пиезо датчик е, вместо с бобинка, случва се да дават грижи с датчика за положението на колянов/разпределителен вал. Вероятно и с дюзите е малко по-трудно/скъпо сервизирането и намирането на части. При BOSCH системата хавата е малко по-добре - дебитомери стават и от други автомобили, разпространени са, дюзите са примитивни и също доста разпространени, по помпата предполагам също по-лесно се намират части. Не дават дрижи с датчика за коляновия вал, умната дюза подлежи на ремонт, но и е намираема през BOSCH, освен като оригинална част, подлежат на чипосване.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

                          Благодаря колега наистина беше от филтъра и се оправи с притягане.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Миене на двигател на Терано II 2,7 TDi

                            Първоначално публикуван от Рибаря Преглед на мнение
                            Благодаря колега наистина беше от филтъра и се оправи с притягане.
                            Там просто няма от къде да тече баш върху филтъра. Пък и хлабавия филтър е типичен проблем, ако не си сменяш сам маслото. Заврян е на гадно място, на всичкото отгоре.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X