Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Те и аз това имах в предвид-това е 3.0.

    Коментар


    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Днес нова изненада...Като дам контакт чистачките почват да работят на най-бърза степен, пускам фаровете местя лоста за чистачките в друга позиция и връщам на нулева и се гасят и всичко си работи както си трябва.При следващото палене същата шашма....Някаква идея къде да търся проблема.
      П.П.Всичко по ел. инсталацията си работи перфектно(освен проблемчето де).
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Проверих бушоните...здрави са.Клаксона също не работи.Странна работа...
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Днес е мокро. Сигурно някъде по инсталацията нещо е клаясало и върти номера. Къде по-точно обаче - не знам.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Това ми звучи като липса на маса (-) някъде около таблото с бушоните.
            Лоша връзка - както е отбелязъл колегата Спарки - при леко овляжняване започва да дава ядове.
            Успех.
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Възможно е наистина някоя маса да се ебава, че днеска както знаете в София е ад и сутринта прегазих долу през колелото на бул.България и Дженеръс ауто...Та някъде час-два след това почнаха тия странни работи да се случват.Интересно е, че всичко под капака е сухо(имам си всичките кори), гледах, дзверих се...нищо не мога да видя да не е наред.Да видим утре как ще е като се поизцеди малко.
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Щом прави тия номера, значи има нещо нефелно. Мойта не прави такива изцепки дори като измия двигателя.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  100% нещо не е като хората, но до четвъртък май ще карам така, че не мога да остана без кола...И тогава почва търсенето!То аз като я взех клаксона пак не бачкаше и имах проблем с чистачките, но тогава едно бушонче 10А беше извадено и като го сложих всичко се оправи, но изглежда е било направено с цел да се прикрие проблем.Надявам се да го открием и отстраним.
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Така...открихме късо на третия стоп и магарена инсталация на клаксона.Всичко друго изглежда ок.Но излезна нов проблем, днес при опит да сменим накладки излезе, че единия супорт беше блокирал и в опита да го свалиме се скъса.Сега чакам утре да пристигне новият.Иначе се уредих с накладки EBC Brakes Ultimax Sport, директно от Англия!
                    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                    Коментар


                    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Провери дали и ербеците не са магерени. Буксата към волана за ербеците и клаксона поне при мен е една и съща. Като изключа ербеците, клаксона започва да свири постоянно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Провери дали и ербеците не са магерени. Буксата към волана за ербеците и клаксона поне при мен е една и съща. Като изключа ербеците, клаксона започва да свири постоянно.
                        Магареното беше около самия клаксон до бронята и от там леко оголени кабели и при срещата и с водата ония дет...ясно от къде идваха тия шашми с токовете.Днес вече е сменен и супорта с новичък барабар с накладките. Демек пак сме в движение...утре следва ксенон, а скоро и чип.
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Ксенона наличен.Всички токаджийски истории май са ОК вече. Но се появи още 1 проблемче, като всяка кола 2-ра ръка след време почват да се показват скритите козове.
                          Та още като я купих една от подгревните свещи не работеше и сутрин на студено първото палене беше по трудно и първоначално колата заработваше като на 3 цилиндъра за около 2-3 секунди и изкарваше черно-сиво облаче.Сменихме въпросната свещ и всичко се оправи.Но вчера в студеното пак същия номер.Мерихме свещите - уж всички работят, подгрева си се включва и гаси.Сега се чудя дали да не взема 4 броя еднакви подгревни свещи(така като има 1 различна нещо ме съмнява цялата схема) и да се надявам с това проблема да се реши.Ако може да ме насочите към място в София къде да търся свещи или проблема ще е друг?
                          П.П.Боднахме и едно ксенонче на 5000к...определено видимостта е по добра, като разбира се последва и реглаж да стане всичко както трябва.
                          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                          Коментар


                          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Изчаквай 3-5 секунди след изгасването на лапмата на свещите, и тогава пали. Ако проблема изчезне, значи всичко е наред със свещите. Практически всички 2.7 правят тоя номер твърде често, дори да са с чисто нови оригинални свещи и компресия като от завода (визирам мойто - компресия 30.5 на всички цилиндри, и чисто нови оригинални подгревни свещи). Дойде ли зимата - изчаквам да загасне лампата на ербега (гасне след тая на свещите), и после паля. По тоя метод пали от четвърт безотказно. С още 3 модела свещи - все така.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Изчаквай 3-5 секунди след изгасването на лапмата на свещите, и тогава пали. Ако проблема изчезне, значи всичко е наред със свещите. Практически всички 2.7 правят тоя номер твърде често, дори да са с чисто нови оригинални свещи и компресия като от завода (визирам мойто - компресия 30.5 на всички цилиндри, и чисто нови оригинални подгревни свещи). Дойде ли зимата - изчаквам да загасне лампата на ербега (гасне след тая на свещите), и после паля. По тоя метод пали от четвърт безотказно. С още 3 модела свещи - все така.
                              Ми тая сутрин не съм има проблем...Поне джипа видя първи сняг и да споделя впечатленията ми от гумите General Grabber AT2 - като цяло не са лоши.На сняг се държат прилично, има сцепление, тръгвам без проблем...не ми харесва как се държат при спиране и по рязък завой.Ще ги покарам още 1-2 седмици и ще видим дали няма да се купуват чисто зимни гуми.
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                За да не пускам нова тема и аз да се включа относно свещите и аз имам същия проблем с паленето.След като загасне лампата на ербега пали на 4-6-то превъртане на стартера(а сега темепературите са горе-долу ок -4-5градуса) което ме навява на мисълта че трябва да се сменят свещите.Ако е работила малко нямам проблем с паленето през целия ден.Въпросът е от къде,какви и цена?
                                Относно ксеноните:На коя фирма взе и как се представят?С лещи ли са?
                                Последно редактирано от masagero; 14-12-10, 07:56. Причина: бях забравил ксеноните

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X