Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Знам, че не тук му е мястото, но 2.7 даже и след чип си остава лекичко куц.Доускорение липсва след 110 по голям баир.В същност, не че не може, но трябва да го сриташ прекалено по моите разбирания.Знам, че не е магистрална бегачка-явно челното съпротивление си казва думата и от физиката трудно се избягва.
    Не съм карал 3.0. , но ще се постарая.Определено тоя мотор/2.7/ не е за дълга база.Просто му е трудно.Виж на бавни е безгрижен..
    Утре ще засека какъв му е разхода след чипването и ще споделя-някъде около 650км. пробег.
    Оказва се, че май аз искам прекалено...
    В момента върви както 3.0. на тойота кукурузер Д4Д.

    Коментар


    • #77
      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      В момента върви както 3.0. на тойота кукурузер Д4Д.
      ъъъ, кукурузера има заводски туних до над 180 кончета. Тунингована не съм карал, ама като знам как върви без (90-ка, сравнена с мойто късо терано), си мисля че ще да е по-добре.

      Що те е шубе да го ръчкаш бре? Само гледаш колко загрява. Ако не загрява, значи всичко е наред. глава на 2.7 не можеш да спукаш - това да не ти е патрол 2.8? Щом стрелката на температурата е под 9:30 часа, всичко е на 6.

      Ей сега за 1 седмица му дръпнах 1600км. Еми по магистрала и нормален път (подбалканската) под 120 не падам, където може да се кара така де. И това пълен до козирката с багаж, че даже и върху предната седалка. Вярно че късо, ама пък съм с кални гуми, и по-големи при това.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        За разхода съм доволен... днеска 650км=133лв(не помня колко кила нафта са, лампата още не беше светнала, но малко и оставаше, стрелката беше почти в червената зона).
        За вървежа, ми върви повече от ТЛК 90 дето е 163 коня.Вече с няколко къси бази се засичаме по някви поводи и ме гледат доста странно как се отдалечавам с т'ва грозно нещо...
        Датчика го намерих в Евро 07, ама са 2 чешита(на 2 и 2.5 бара) и утре като го свалим ще видим точно кой модел е...иначе от това което разбрах си е стандартен датчик за масло с едно краче, цена около 20лв.
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #79
          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Извън градско преди флашването на ECU-то , без климатик 8-9литра/100км.След-ненатоварен и без климатик-7.5 /и аз не повярвах/, с клима-на макс и натоварен-9.5л. /100км-при запазен стил на шофиране.

          Коментар


          • #80
            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
            Castrol 75w140 с добавка за LSD.
            Колко пари е 1 литър от това масло колега?
            Ако изборите променяха нещо, щяха да ги забранят!

            Коментар


            • #81
              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Първоначално публикуван от socialnia Преглед на мнение
              Колко пари е 1 литър от това масло колега?
              40лв....
              Иначе смених датчика на маслото и излезе, че е същият като на 2.7 дизела.Сега ми остана да намеря датчик за външна температура(и къде се намира) и една профилактика на климатика, че не духа достатъчно студено.
              За разхода смесения на последният резервоар засякох 9.3/100км като извънградско рядко съм падал под 120км/ч.
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #82
                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                40лв....
                Иначе смених датчика на маслото и излезе, че е същият като на 2.7 дизела.Сега ми остана да намеря датчик за външна температура(и къде се намира) и една профилактика на климатика, че не духа достатъчно студено.
                За разхода смесения на последният резервоар засякох 9.3/100км като извънградско рядко съм падал под 120км/ч.
                Ако и климатика е същия като на 2.7 (99% сигурност), и от него не очаквай чудеса. Малко си е слабичък по принцип. На моя му трябват едни 10-ина минути преди в купето да започне да се усеща че има климатик. За сметка на това пък трудно можеш да настинеш от него.

                Разхода - засечи когато километража показва 120, колко е реалната скорост по GPS. Мойто с оригиналните гуми беше с около 10-ина км/ч надолу при 120, и с окол 15-ина надолу при 140.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Лампата за маслото пак светна...масло има.Тия дни ще взема нов датчик(този път от Нисан София) и същевременно трябва да проверим дали има нужното налягане на маслото(някой дали знае колко бара трябва да е).Силно се надявам да е от датчка.Ако не маслена помпа...
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #84
                    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                    Лампата за маслото пак светна...масло има.Тия дни ще взема нов датчик(този път от Нисан София) и същевременно трябва да проверим дали има нужното налягане на маслото(някой дали знае колко бара трябва да е).Силно се надявам да е от датчка.Ако не маслена помпа...
                    Режеш стария датчик, и към него заваряваш щуцер. От там мериш с най-обикновен манометър, с 10 бара обхват, примерно. Има ги в Бриколаж, например.

                    Наляганията ги има в сервизното ръководство и можеше и сам да ги видиш, ама ето:
                    - празен ход - над 1.47 бара
                    - 2000 оборота - над 5.39 бара
                    - 4000 оборота - над 7.36 бара

                    Всичко това при загрял до работна температура двигател.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Така...датчика е здрав.Изглежка клапанчето на помпата прави мизерии и то само когато е по хладно времето...странно...Въпроса е, че за свалянето на помпата май ще се наложи предният мост да е долу...Някакви съвети?
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #86
                        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                        Така...датчика е здрав.Изглежка клапанчето на помпата прави мизерии и то само когато е по хладно времето...странно...Въпроса е, че за свалянето на помпата май ще се наложи предният мост да е долу...Някакви съвети?
                        Съвети трудно някой ще ти даде, понеже терано с тоя двигател е рядкост. Следвай процедурата в сервизното ръководство, ако има такава специално за помпата. Ако не - ще трябва да импровизираш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                          Така...датчика е здрав...
                          Колко е нялягането при посочените по горе режими?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ако и климатика е същия като на 2.7 (99% сигурност), и от него не очаквай чудеса. Малко си е слабичък по принцип. На моя му трябват едни 10-ина минути преди в купето да започне да се усеща че има климатик. За сметка на това пък трудно можеш да настинеш от него.

                            Разхода - засечи когато километража показва 120, колко е реалната скорост по GPS. Мойто с оригиналните гуми беше с около 10-ина км/ч надолу при 120, и с окол 15-ина надолу при 140.
                            Спарки да се намеся малко в темата и да поспамя Аз също останах с такъв въпросителен относно км-те. При мен също се получи таква разлика при км-те, а именно до 120 км/ч ми дава 10 км разлика - над 120 км/ч - 15 км надолу от това което показва навигацията. Пробвал съм с Гармин и Том Том. Мислех че може и да е от навигацията!!!! И понеже съм Анличанче (десен волан) и ми бе трудно да му свикна в началото с мили и км-ри. Все още съм озадачен кое ме лъже навигация или километража???? Но предполагам и двете и как да се пазим от чичковците с сините фуражки като незнам ????
                            ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                            NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                            Коментар


                            • #89
                              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Първоначално публикуван от terano Преглед на мнение
                              Спарки да се намеся малко в темата и да поспамя Аз също останах с такъв въпросителен относно км-те. При мен също се получи таква разлика при км-те, а именно до 120 км/ч ми дава 10 км разлика - над 120 км/ч - 15 км надолу от това което показва навигацията. Пробвал съм с Гармин и Том Том. Мислех че може и да е от навигацията!!!! И понеже съм Анличанче (десен волан) и ми бе трудно да му свикна в началото с мили и км-ри. Все още съм озадачен кое ме лъже навигация или километража???? Но предполагам и двете и как да се пазим от чичковците с сините фуражки като незнам ????
                              Скоростомера те лъже. Правиш един умерен лифт, слагаш едни 31-ци, и ще започне да показва по-вярно от GPS-а. Поне при мен се случи така. Тогава обаче ще ти избяга показанието за изминатите километри. В смисъл, ще показва по-малко с около 6-8%.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                Такааа...сменихме маслото за проба и докато бяхме източили надухме с компресор.Наляхме новото масло и всичко ОК, но преди 20мин паля колата и лампата пак не гасне.Двигателя си работи нормално, няма странни звуци.Предният път същата мизерия я направи пак на студен мотор.Това ме навежда на мисълта, че клапанчето на помпата най-вероятно след като колата загреее и примерно е работила в целия работен диапазон и след като се изгаси колата най-вероятно забива...?Страх ме е да оставя колата да работи така докато свети лампата за да премерим налягане.Обмислям варианта да я кача на платформа и да я спусна в Нисан.
                                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X