Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Имам един Нисан Патрол с същия двигател. За трети път къса оста на турбото,ако някои може да ми помогне като ми каже колко трябва да е налягането на маслото?

    Коментар


    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      1,5 bar/750 rpm

      Коментар


      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Тъй като се нуждая от по-голям семеен автомобил, джипчето се продава....
        Ето линк към обявата(не успях да разбера защо не мога да вляза в раздел продава на форума и се надявам като давам линк тук да не нарушавам правилата на форума, а ако е така ще съм благодарен ако някой от модераторите да ми драсне някой ред как става шашмата): http://www.mobile.bg/21310227480283640
        За форума цената е 13300лв.
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Виждам, че е старичка темата, но все пак ще задам и аз едно въпросче. Има ли такова животно като заводски лифтнато Терано 3.0? В мобиле-то има една такава обява и се чудех доколко е вярно?

          Поздрави
          Rav 4 II D4D

          Коментар


          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Първоначално публикуван от Лебовски Преглед на мнение
            Виждам, че е старичка темата, но все пак ще задам и аз едно въпросче. Има ли такова животно като заводски лифтнато Терано 3.0? В мобиле-то има една такава обява и се чудех доколко е вярно?

            Поздрави

            Иди и го виж. Аз вчера минах от там. Не знам колко е лифтнато, не ми изглеждаше по-високо от моя. Мисля че е само с гоелми гуми и ако има лифт е малко - 2-3 сантима макс, с фабрични гуми е, на моя съм с 31" (т.е. по-големи).

            Ама тоя багажник отгоре е доста странно монтиран - надупчен е покрива на 10-тина места и с винкели е закрепена конструкцията. По подобен начин е надупчена и задната врата. Явно за да не тече е оплескано здраво с черен кит. Местенат е и антената и има една дупка отпред на покрива и пак с кит е замазана да не тече. Багажника мисля че е за палатка т.е. да си качиш палатката отгоре и да спираш и спиш където искаш. Има шибидах ама заради тъпия таван ще е напълно неизползваем. Предполагам с няккава инвестицич може да се възстанови покрива...

            Кожен салон е (боядисван е наскоро и то нескопосано, поне така ми изглежда т.е. на горубляне за мазали яко, ама това е нормално).

            Иначе ми изглеждаше хубав джип без ръжди. Сега моторчето и други възлии не знам - нямаше ги продавачите.

            Ето ти една две снимки, не се сетих да щракна покрива как е закрепен





            Ето тука единия тампон при задната седалка , моя е ужасно ръждясал там
            Последно редактирано от hotsnail; 26-05-13, 13:06.

            Коментар


            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
              Иди и го виж. Аз вчера минах от там. Не знам колко е лифтнато, не ми изглеждаше по-високо от моя. Мисля че е само с гоелми гуми и ако има лифт е малко - 2-3 сантима макс, с фабрични гуми е, на моя съм с 31" (т.е. по-големи).

              Ама тоя багажник отгоре е доста странно монтиран - надупчен е покрива на 10-тина места и с винкели е закрепена конструкцията. По подобен начин е надупчена и задната врата. Явно за да не тече е оплескано здраво с черен кит. Местенат е и антената и има една дупка отпред на покрива и пак с кит е замазана да не тече. Багажника мисля че е за палатка т.е. да си качиш палатката отгоре и да спираш и спиш където искаш. Има шибидах ама заради тъпия таван ще е напълно неизползваем. Предполагам с няккава инвестицич може да се възстанови покрива...

              Кожен салон е (боядисван е наскоро и то нескопосано, поне така ми изглежда т.е. на горубляне за мазали яко, ама това е нормално).

              Иначе ми изглеждаше хубав джип без ръжди. Сега моторчето и други възлии не знам - нямаше ги продавачите.

              Ето ти една две снимки, не се сетих да щракна покрива как е закрепен




              Хмм.. т'ва 2.7 ли е ?
              - диференциала (задния) май е по-различен от стандартния

              Поздрави !

              Коментар


              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Хмм.. т'ва 2.7 ли е ?
                - диференциала (задния) май е по-различен от стандартния

                Поздрави !
                3 литра е. Мъже пък вярно да е офроуд ако изпълнение някакво. Гледах наскоро за ТЛК 120 филмче с "фабрично" оф роуд изпълнение, конкретно там беше малко бутафорно направено или поне така изглеждаше - много джиджано, не ясно колко практично. Мъже при Тераното да е обратно хубави дифове и лек лифт

                Коментар


                • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Благодаря за изчерпателната информация! Аз не мисля да си вземам Терано, просто ми стана любопитно и за това попитах. По-скоро се каня да взема едно паркетниче Х-трейл ако изскочи подходящ екземпляр.
                  Rav 4 II D4D

                  Коментар


                  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Няма заводски лифтнато терано.

                    Задния диф е по-слабия - 200мм. На 2.7 TDI е 233мм.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Няма заводски лифтнато терано.

                      Задния диф е по-слабия - 200мм. На 2.7 TDI е 233мм.
                      И кааква е идеята ?! На по-слаб мотор по- як диференциял и обратно. Нещо е сбъркана концепцията, матоо... японци

                      Коментар


                      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        И кааква е идеята ?! На по-слаб мотор по- як диференциял и обратно. Нещо е сбъркана концепцията, матоо... японци
                        Ха, ти па намери баш Nissan да подхванеш за слаби дифове. Предавателното число е по-ниско - 3.9 и 4.11 срещу 4.375 за 2.7 TDI. Има и някои бензинови 2.4 с малък заден диф. Там пък мотора е по-слаб като въртящ момент. Но предполагам и икономии са правили де.

                        При все това - Dana 35 e 191мм, а се слага на 4 литоров бензин с над 300 нютона въртящ момент. Чак Dana 44 e по-голям (216, 226мм), ама пък е по-малък от 233мм нисански. H233B като размер е по-голям от Dana 50 даже. Матоо... американци.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ха, ти па намери баш Nissan да подхванеш за слаби дифове. Предавателното число е по-ниско - 3.9 и 4.11 срещу 4.375 за 2.7 TDI. Има и някои бензинови 2.4 с малък заден диф. Там пък мотора е по-слаб като въртящ момент. Но предполагам и икономии са правили де.

                          При все това - Dana 35 e 191мм, а се слага на 4 литоров бензин с над 300 нютона въртящ момент. Чак Dana 44 e по-голям (216, 226мм), ама пък е по-малък от 233мм нисански. H233B като размер е по-голям от Dana 50 даже. Матоо... американци.
                          ОКеййй

                          Коментар


                          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            незнам ама и предницата плаче за реглаж.че предна лява е изядена от вътрешна страна

                            Коментар


                            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Първоначално публикуван от Лебовски Преглед на мнение
                              Благодаря за изчерпателната информация! Аз не мисля да си вземам Терано, просто ми стана любопитно и за това попитах. По-скоро се каня да взема едно паркетниче Х-трейл ако изскочи подходящ екземпляр.
                              Внимавай с Х-трейла ! Френския дизеляк може да те вкара в продължителни и неприятни приключения !
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Внимавай с Х-трейла ! Френския дизеляк може да те вкара в продължителни и неприятни приключения !
                                Четох за проблемите с турбото и интеркулера, неприятно звучат наистина. Но в края на краищата - кола и жена се вземат на късмет
                                Rav 4 II D4D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X