Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно съвет са сваляне съединител на 3.3 тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешно съвет са сваляне съединител на 3.3 тд

    Спешно защото съм разкачил почти всичко,и е на канала.Стигнах до сваляне на скоростният лост,гледам едно бомбе има,сякаш се отвива със секторен ключ ? Изобщо всякакви съвети приемам,поредност на операциите и прочие. На канал съм,мисля да направя количка отдолу,и с два крика да я подпра кутията,и после с колан с тресчотка да я изтегля назад.Свалих двата кардана,можеше вероятно само задния.
    Съвети ? Препоръки ?

  • #2
    От: Спешно съвет са сваляне съединител на 3.3 тд

    Писах като луд, то па се разпадна нета.
    Накратко - на скоростния "бомбето" се развива. На раздатъчния се избива болта и се вади от оста.
    За смяна на съединител не е необходимо да пускаш кутията. Пада си на зашитната греда и я дърпаш колкото трябва назад. Подпираш естествено единия край.

    Коментар


    • #3
      От: Спешно съвет са сваляне съединител на 3.3 тд

      Ами то и аз писах,но натиснах нещо друго. Значи,да пусна няколко дъски върху гредата,и да я плъзна върху тях ? А двигателят няма да се наклони,назад или напред,нали ? те си го държат достатъчно тампони вероятно.Това бомбе ключ ли да му търся,или да чукам в отвора с някакво фи ?

      Коментар


      • #4
        От: Спешно съвет са сваляне съединител на 3.3 тд

        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
        Ами то и аз писах,но натиснах нещо друго. Значи,да пусна няколко дъски върху гредата,и да я плъзна върху тях ? А двигателят няма да се наклони,назад или напред,нали ? те си го държат достатъчно тампони вероятно.Това бомбе ключ ли да му търся,или да чукам в отвора с някакво фи ?
        Подпри го двигателя. Кутията си остава да лежи на гредата след като я издърпаш достатъчно и от която страна "виси" я подпираш. За това "бомбе" ключ ако няма, примерно с една яка отверка в "засеците" и с чука.

        Коментар


        • #5
          От: Спешно съвет са сваляне съединител на 3.3 тд

          Добро утро.

          Има един бооолтт......най горе,мамицата му,зад бомбето,как ли не го мъчих,завъртяна работа,отвих го, но за час и половина и литър бира.
          Сега някой ако ме светне,така и така съм отдолу как да проверя маслата в диференциалите. Задният,сякаш ъгловата хлабина е голяма между пиньон и корона,но се сетих че тук се усещат и луфтове в планети/сателити,шлици и прочие,а и усещането е субективна работа..
          До задната дясна гума,има нещо като биалетка,която би трябвало да натиска щанга,която отива в нещо като разпределител на налягането в спирачната система,откачена е тази биалетка,ако въобще това е точната дума.Натиснах лостчето което е дълго около 30 сантиметра,не помръдва в разпределителя.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X