Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задържане на дискова спирачка на Терано 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задържане на дискова спирачка на Терано 1

    Привет,

    Налегна ме следната грижа:

    Спирачката на предно ляво колело преди време започна да задържа - загряваше и скърцаше постоянно. Вследствие на това подмених следните компоненти:
    1. Предни спирачни маркучи
    2. Предни спирачни дискове
    3. Предни спирачни цилиндърчета
    4. Всички гумета по спирачните апарати
    5. Предни накладки
    6. Задни спирачни буталца
    7. Задни накладки.

    Не съм сменил само спирачната помпа...и проблемът си остана - предна лява гума пак загрява и скърца. Като я вдигна на крик се завърта лесно но няма никаква инерция на въртене и се чува много ясно триенето на накладката.

    Разни знайни и незнайни майстори разсъждаваха, че може да бил някакъв вакуум или нещо подобно (от 4-ти цилиндър дето се взимало). Дали има вероятност да е вярно това, или да си купя и нова помпа?

    Благодаря предварително.
    Драго
    Черно, мирише и разваля характера!

  • #2
    От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

    Ако е блокирал апарата на ръка няма да можеш да завъртиш. Я провери да не се кандилкат лагерите на главината? Щото диска е хванат на главината, а апарата е на шенкелното тяло. Ако има луфт, се изкривяват настрани. Ама тогава трябва и да износва накладките накриво.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

      Днес сливи ли има в устата?Можеше да го разгледаме на място...Все едно не съм ти разказвал за моите преживявания по темата.Утре ще се чешем умно по главите!
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

        Сега иди да искаш акъл от всички любители на дискови спирачки. После разтури главината, виж колко и струват лагерите, върни се, и благодари за именно дисковите.
        Не знам какво ти е тераното, там ремонта на главината струва колкото струва. Но го направи преди да останеш само на задните, понеже това е друг филм. Може да утрепеш някого.
        Ако ти се случи, пипай педала едвам - едвам, чакай да спре, и се моли да има място. Ако го настъпиш, колата ще започне да скача отзад, и да застава напреки на шосето. Ту с единия борд, ту с другия. Тогава трябва да пуснеш спирачките в момент в който муцуната е в безопасна посока, да стъпчиш газа, и да въртиш геврека. После е тетрис, и се моли пред тебе да няма невинни хора. Посре пак спирачките, но медленно и печално, додето спре. Не дърпай ръчната - ще стане още по-зле. Можеш да сваляш скоростите, но само ако имаш време да пуснеш съединителя на изцяло прав участък, без спирачки.

        А аз ще помоля противниците на барабанните спирачки да не ме занимават с проблемите си - могат да ги разкажат на това хлапе.

        Ууу, пък Таргата както обикновенно - по-бърз от мене
        Последно редактирано от Стефан; 08-06-10, 02:46.

        Коментар


        • #5
          От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Ако ти се случи, пипай педала едвам - едвам, чакай да спре, и се моли да има място. Ако го настъпиш, колата ще започне да скача отзад, и да застава напреки на шосето. Ту с единия борд, ту с другия. Тогава трябва да пуснеш спирачките в момент в който муцуната е в безопасна посока, да стъпчиш газа, и да въртиш геврека. После е тетрис, и се моли пред тебе да няма невинни хора. Посре пак спирачките, но медленно и печално, додето спре. Не дърпай ръчната - ще стане още по-зле. Можеш да сваляш скоростите, но само ако имаш време да пуснеш съединителя на изцяло прав участък, без спирачки.

          А аз ще помоля противниците на барабанните спирачки да не ме занимават с проблемите си - могат да ги разкажат на това хлапе.
          По принцип да, така става по филмите......

          Ако се случи на него значе, момчето си е просто късметлия.Дано не се случва.

          Дефекта вероятно е банален седни до Тераното и мисли,защото тука каквото и да се каже без мислене и гледане нема да се оправи.

          Коментар


          • #6
            От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

            Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
            Не съм сменил само спирачната помпа...
            Еми смени я. И виж за луфтове по лагерите и/или кривини по самия спирачен апарат и закрепването му.

            Какво си сменил отпред? Целия спирачен апарат, или само буталцата?

            Иначе, те и мойте не връщат всеки път. Особено в колона на задръстване. След първите няколко "тръгни-спри", ако си отворя прозорците се чуват как поскръцват. Нищо повече от това обаче. Вече 30000км откак съм сменил накладки, и с тях все още всичко си е наред.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И виж за луфтове по лагерите и/или кривини по самия спирачен апарат и закрепването му.

              Какво си сменил отпред? Целия спирачен апарат, или само буталцата?

              Иначе, те и мойте не връщат всеки път. Особено в колона на задръстване. След първите няколко "тръгни-спри", ако си отворя прозорците се чуват как поскръцват. Нищо повече от това обаче. Вече 30000км откак съм сменил накладки, и с тях все още всичко си е наред.
              Не съм сменял целия апарат, но буталца, гумички, маркучи, диск и накладки са сменени.

              Като сваля спирачния апарат дискът св върти без никакъв проблем. Няма луфтове в лагера.

              Идва ми на ум следното: да взема да поразпиля хлабините между скобата, дето държи едната накладка и тялото на спирачния апарат или да мазна малко гресчица....
              Черно, мирише и разваля характера!

              Коментар


              • #8
                От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

                Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                Не съм сменял целия апарат, но буталца, гумички, маркучи, диск и накладки са сменени.

                Като сваля спирачния апарат дискът св върти без никакъв проблем. Няма луфтове в лагера.

                Идва ми на ум следното: да взема да поразпиля хлабините между скобата, дето държи едната накладка и тялото на спирачния апарат или да мазна малко гресчица....
                Е, ти ще го изпилиш, и като натиснеш спирачка, то ще си се прибере.

                Имал съм случай да трябва да се пилнат малко накладките тук-там, ако не вървят достатъчно хлабаво.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

                  Разпиляването е гадна работа. Понякога може да се окаже, че си съсипал някоя част с шлайфа, а повредата била другаде. НА мен ми се е случвало, и псувните са като от хамалин...
                  Виж дали спирачния апарат се движи свободно в направляващите-те трябва задължително да имат маншончета, и да са малко нещо мазни. Ако са ръждясали или зацапани-апарата не може да се върне обратно след освобождаване на педала.
                  Ама верно сядай до жипа и мисли. Не може да разчиташ само на акъли от тук.
                  Успех с ремонта.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

                    Колега,провери следното нещо.Свали накладките на колелото и вкараи някаква щанга за гуми между буталото на спирачния апарат и диска.Втори човек нека натиска педала на спирачките-плавно.Щом се покаже малко буталото ти с щангата и със сила го връщаш обратно и така десетина пъти.Възможно е новите гумички да не са легнали добре на буталцето.Провери и стените на цилиндърчето да не са надрани.Ако всичко е наред-сменяй помпата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задържане на дискова спирачка на Терано 1

                      Проблемът поизчезна след позапилване и посмазване на направляващите канали.

                      Благодарим за помощта.
                      Черно, мирише и разваля характера!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X