Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

    Колеги днес цял ден се занимавам с тоя ши.....н ШИБИДАХ.След тези дъждове джипката беше станала като аквариум.Незнайно как са се извадили маркучите на двата отвора за оттичане на водата и трите дни които валя всичката вода беше вътре.
    Значи махате двата сенника махате дръжките за пасажерите,пластмасите на колонките на предното стъкло леко издърпвате тапицерията от ъгала назад и там се виждат маркуча и тръбичката ако е излязал ще тече всичко вътре преди да се сглоби се продухва с водоструйка да не се е задръстил с боклуци.При зглабянето може да се стегне с една опашчица.Последния проблем е оттичането на водата от прага ако не се оттича както при мен с дрелката по една дупка и готово.Дано съм полезен за някой късметлия като мен
    NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
    Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

  • #2
    До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

    Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
    Последния проблем е оттичането на водата от прага ако не се оттича както при мен с дрелката по една дупка и готово.Дано съм полезен за някой късметлия като мен
    За някакъв праг на шибидаха ли иде реч?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      За някакъв праг на шибидаха ли иде реч?
      Не има две тръбички в двата ъгъла посока предното стъкло и тези тръбички се свързват с маркучета които по гредите на предното стъкло се спускат до калника за оттичане на водата ако мине през уплатнението на шибидаха,както при мен се е получило.
      NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
      Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

      Коментар


      • #4
        До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

        Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
        Не има две тръбички в двата ъгъла посока предното стъкло и тези тръбички се свързват с маркучета които по гредите на предното стъкло се спускат до калника за оттичане на водата ако мине през уплатнението на шибидаха,както при мен се е получило.
        Ясно. Разабрах. Благодаря.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

          Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
          Не има две тръбички в двата ъгъла посока предното стъкло и тези тръбички се свързват с маркучета които по гредите на предното стъкло се спускат до калника за оттичане на водата ако мине през уплатнението на шибидаха,както при мен се е получило.
          От това, което казваш разбирам, че по тези маркучета тече вода само при повреда в уплътнението на шибедаха, не и при изправно уплътнение. Ако е така, почти съм сигурен, че и моите са "затлачени". А и не само моите... От друга страна ако не разглобиш нещата, ще го установиш само при пробив в уплътнението, т.е. когато колата ти подгизне, което е доста неприятно. От тази гледна точка опитът ти е много полезен и благодарности, че го сподели.
          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

          Коментар


          • #6
            До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
            От това, което казваш разбирам, че по тези маркучета тече вода само при повреда в уплътнението на шибедаха, не и при изправно уплътнение. Ако е така, почти съм сигурен, че и моите са "затлачени". А и не само моите... От друга страна ако не разглобиш нещата, ще го установиш само при пробив в уплътнението, т.е. когато колата ти подгизне, което е доста неприятно. От тази гледна точка опитът ти е много полезен и благодарности, че го сподели.
            Колега това уплатнение на шибидаха така като го гледам не е гумено ами е някакво като дунапренено и се напоява с вода.Може би само външно да е така при следващият дъжд ще го погледна и ще кажа със сигурност.
            NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
            Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

            Коментар


            • #7
              До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

              Уплътнението на шибидаха не е направено да за да спира водата, то и няма как да стане.
              Всеки един шибидах си тече през уплътнението когато вали, но фабрично са си направени отводнителни канали и се изчича през тези маркучи, за които говори колегата.
              Ако те са запушени отводнителните вани започват да преливат и тече вътре.

              Коментар


              • #8
                До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
                Уплътнението на шибидаха не е направено да за да спира водата, то и няма как да стане.
                Абе то за можене - всичко може, ама не е сигурно дали е нужно. То по наште коли нищо не е херметично, но за разлика от шибидаха, по другите места няма отводнителни маркучи и прочие, а водата си изтича по естествен път.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Абе то за можене - всичко може, ама не е сигурно дали е нужно. То по наште коли нищо не е херметично, но за разлика от шибидаха, по другите места няма отводнителни маркучи и прочие, а водата си изтича по естествен път.
                  Ами от вътрешната страна на тавана няма как да изтече по естествен път освен на главата на шофьора и на този до него, та затова са направени тези отводнители да я водят навън.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                    На моя шибедаха се вдига в задния край с манивелка а дали има каналчета и маркучета нямам идея,веднъж прокапа малко и се оказа че не съм затегнал добре манивелката.
                    Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                      Днес -голям купон-вектра-а-1.6, със сменен мотор 2.0 х.е-150к.с, скъсани камбани, въпреки разпорката.Въпросната разпорка, невероятно добре изглеждаща-китайка - от алуминий???Махаме калника-пипайки в подкалника - тръбичка-пичовете дет са сменяли праговете са отрязали тръбичките от шибидаха и са ги оставили свобдни в прагът!
                      Момъка е безкрайно оздъчен защо за една година праговете са изгнили брутално?
                      Отговор-от къдърно свършена работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                        И план Б , аз маркучетата ги изведох към двигателя напред да се отичат от шибедаха които са.Тая кола е уникална с хилядите си тапи към мотора от купето.Моята като я купих целия и таван беше прогизнал заради извадени маркучи от шибедаха.Не ми се пробиваше като колегата по праговете че ще ходя за ръждояд инак
                        TERANO II 2.7 TD 95г, MURANO 3.5 06г, ML W164 320 cdi 2010г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                          Само да уточним че улуците, които отводняват канала околовръст отвора не са само два ами са четири. Два са в предната част и се спускат по гредите покрай предното стъкло, но в задната част има още два, които изливат назад попадналата вода.
                          Направих си експеримент, на едно наклонче изливхах с шише вода в канала. Напред водата си се изливаше някъде отдолу без проблем, завъртях колата наобратно, задните също не бяха запушени.
                          Все пак при дъжд леко ми пробива влага отпред и отдясно. Ще го мисля напролет.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #14
                            От: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                            На мене ми капеше от моторчето на люка където излиза точно механизма (зъбното колело) сложих му обилно грес, малко силикон от страни за да неможе от улеите да влиза през моторчето и в купето. Сега 2 дни не съм отварял джипа и незнам как е след валежите. Обаче докато го оправях това пробвах дали тези каналчета не са запушени и без да искам съм откачил едното с жилото и втория път като пробвах дали изтича напълних колонката и малко по пода с 1 литър вода, но го правих после
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • #15
                              От: ШИБИДАХ НА ТЕРАНО 2

                              Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                              На мене ми капеше от моторчето на люка където излиза точно механизма (зъбното колело) сложих му обилно грес, малко силикон от страни за да неможе от улеите да влиза през моторчето и в купето. Сега 2 дни не съм отварял джипа и незнам как е след валежите. Обаче докато го оправях това пробвах дали тези каналчета не са запушени и без да искам съм откачил едното с жилото и втория път като пробвах дали изтича напълних колонката и малко по пода с 1 литър вода, но го правих после
                              аз имах същия и след дълго гледане установих,че проблема е в уплътнението обикалящо самия люк.при мен снадката на самото уплътнение е отпред точно над моторчето на люка.за сега времено го намазах със силикон на самата снадка за да не минава вода през самата цепка на снадката и теча спря ама на пролет ще го мисля най-вероятно ще се сменя с ново такова.проблема е,че самата цепка се пада от вътрешната страна на улея и капе директно върху моторчето и няма как да се изтича по отводнотелите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X