Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога гасне лампичката за маслото Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кога гасне лампичката за маслото Патрол

    Здравейте,имам едно питане за Нисан Патрол (Y60) 93г.2.8TD.Питането ми е следното:Когато двигателя не е работил няколко часа и го запаля,качва масло чак след около 4 сек.Сменях три пъти масления филтър,слагах bosh,сега съм с японски,все едно и също си е.Има ли друг клапан(освен на филтъра),който да задържа маслото и евентуално при мен да си е заминал?Или така си качват масло(което не ми се вярва)?Благодаря?

  • #2
    До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

    Айде пак тази тема потърси по надоло има подобна тема с налягането и други. Замервал ли си налягане на маслото, че те притеснява, стрелката какво показва като загрее? Това качва маслото какво значи изгасва лампата или стрелката се вдига?

    Коментар


    • #3
      До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

      И лампата и стрелката отчитат налягане,ама чак след около3-4 сек.Иначе като загрее на ниски държи налягане малко под 2 атм.А на 2000-2500об.около 4 атм.Това,което ме притеснява,че не качва веднага маслото,а както писах след 3-4сек.Ако примерно го загасиш и пак запалиш качва на момента,но ако поседи 2-3 часа чакаш 3-4 сек.

      Коментар


      • #4
        До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

        Ами това е свързано с качеството на маслото което ползваш, колко е старо и в какво състояние ти е масления филтър, както и околната температура в комбинация с вискозитета на маслото което ползваш. Това е преди всички други възможно причини да не качва веднага.

        Коментар


        • #5
          До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

          Първоначално публикуван от stiv0702 Преглед на мнение
          И лампата и стрелката отчитат налягане,ама чак след около3-4 сек.Иначе като загрее на ниски държи налягане малко под 2 атм.А на 2000-2500об.около 4 атм.Това,което ме притеснява,че не качва веднага маслото,а както писах след 3-4сек.Ако примерно го загасиш и пак запалиш качва на момента,но ако поседи 2-3 часа чакаш 3-4 сек.
          За след 2-3 часа можеби 3-4 секунди са повечко. Най лесно е замерване с уред на налягането. Казваш че си сменял няколко филтъра. Това значи ли че има някаква връзка с последната смяна на масло?

          Коментар


          • #6
            До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

            Имам го от около 1 година и все си е така.Маслото което ползвам е Кастрол Магнетег 10W40.Дори и при ново масло си е все същото.Налягане държи,сменях и датчика (за стрелката)и при стария и новия датчик,налягането е добро.Когато е студен 6 атм.,а ако подам газ стига до 8атм.Загрее ли 2атм,при движение 4атм,дор и 5атм.с повечко газ.А и те нали са сдва датчика,единия за лампичката,другия за стрелката и двете отчитат налягане по едно и също време а именно след 3-4сек при студен двигател(значи не може да е датчик)!!!Предполагам,че клапан има само на филтъра,аз и за това го сменях два пъти,но без успех?!Ако имате идеи,казвайте,ако нямате ще си карам така и готово.Между другото ми предстои смяна на маслото ако има подобрение ще пиша.Дали да не сложа друго масло?

            Коментар


            • #7
              До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

              Колега махаи кастрола. И аз го имах съштиа проблем. След 2.3 хил.губи вискозитета и започват магариите. УСПЕХ

              Коментар


              • #8
                До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                Имам абсолютно същият проблем откакто смених маслото с пълна синтетика 5W40 на Кастрол. Преди 1500 км. Джипа е Патрол 2001 год. Преди това го купих с несменявано от 18 месеца масло /една година не беше каран/ но лампичката гаснеше веднага. А и нямам датчик за налягането. Ако след смяната на маслото проблема ти изчезне, пиши та и аз да го сненям.
                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                Коментар


                • #9
                  До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                  Аз моя кадавър го карам с 5-40 вече 1 година и няма проблеми даже е по добре като динамика и шум на мотора но никога кастрол. Поне не и от България за сега съм с ЕSSO и съм страшно доволен.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                    Не се коси , така си е , той не е първа младост . На мой приятел патрола е като твоя , така си е откакто го е взел , карай смело и отговорно. Уреда се ебава.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                      И аз имам същият проблем , сутрин като го паля след 4 секунди изгасва лампата . Колега когато сменя масленият филтар беше ли пълен с масло ? Моя патрол 4.2Д с два филтъра единият филтър беше празен при смяната на масло и филтри .
                      Nissan Safari 4.2d , RE4R03A , HG41
                      0889302238 - наско

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                        Май се убеждавам че това не е проблем....
                        И моя така прави от както съм го купил преди 3 години....
                        Сменявал съм маслото вече 3 пъти и всеки път същото/филтъра всеки път различен/.....
                        Мисля обаче че това не е съществен проблем....просто съблюдавам да не подавам гас докато всичко не се нормализира..../а то и да гасне лампата веднага пак не е добре да се форсира мотора веднага/....
                        Карай смело и безотговорно....няма да имаш проблем....аз поне 18000км нямам....
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                          Първоначално публикуван от patrul Преглед на мнение
                          Колега махаи кастрола. И аз го имах съштиа проблем. След 2.3 хил.губи вискозитета и започват магариите. УСПЕХ
                          Имах същите симптоми с Кастрола.
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                            Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                            Имах същите симптоми с Кастрола.
                            Надали е от марката масло....Пробвано е с няколко и то различни марки...все същото си е.....както и с различни марки филтри....
                            Да не говорим че с едно и също масло заредени Нисана забавя изгасването на лампичката на маслото ,а Реното на жена ми гаси веднага.....Или на джипката маслото се проявява като ...по-некачествено.....
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кога гасне лампичката за маслото Патрол

                              Да,може и да не е от марката,може би защото кастрола не отговаряше на спецификацията.Сложих дори по-евтино масло, но с нужната спецификация за моя двигател и проблема изчезна.Иначе съм съгласен с теб,че и нещо друго има за този проблем.
                              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X