Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

    Колеги не знам да ли въпроса ми е малко глупав но все пак реших да го задам.По горната част на кулера(където влиза въздуха) има следи от масалце по единия ръб.Трябва ли да ме притеснява това?И означава ли че турбото ми заминава?

  • #2
    До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

    Нищо не означава. Карай си.

    Ако има харч от турбото, то той лесно ще се забележи по дима от ауспуха, или най-малкото от харча на масло. Просто малко масло се просмуква покрай въздушните съединения - маслото си е гадна работа и има навика да се завира навсякъде. Картерните гаозве минават през турбото, интеркулера, и отиват за изгаряне от двигателя. По тая причина вътре (всичко след мястото, където влизат картерните газове) винаги е омаслено, а на места с ръбчета се събира и малко масълце. И чисто нов да е двигателя - пак си е така.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

      Мерси за отговора!Колицата ми си попушва,разхода ми смесено е около 12-13(мисля че е нормален),откакто съм го сменил маслото не е помръднало.Но все пак реших да попитам,а пушенето от какво може да е,освен от лоша нафта?

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

        Първоначално публикуван от drllxr Преглед на мнение
        Мерси за отговора!Колицата ми си попушва,разхода ми смесено е около 12-13(мисля че е нормален),откакто съм го сменил маслото не е помръднало.Но все пак реших да попитам,а пушенето от какво може да е,освен от лоша нафта?
        Лоши дюзи, например. Може да опиташ с някоя добавка да ги пооправиш, може да опиташ да ги изчистят с ултразвук, или просто да им е дошло времето за смяна.

        Но щом маслото на щеката не помръдва, не е от харч на масло. Тоест изключваш турбото от вероятностите.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=77787&page=2 в пост номер 35 съм показал и разяснил някой неща точно по твоя въпрос тя и темата е същата.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

            По това което разбрах от темата на която си писал имам сериозен проблем или ако съдя следващия пост ако има масло но не го гори(или поне не много) нещата са добре?А ако е са за смяна дюзите колко ще ми струват?И след като прочетох темата трябва да имам едно на ум че във всеки момент колата ми може да се изфорсира и да ме прати в канавката?
            Последно редактирано от drllxr; 10-02-10, 14:40.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

              Първоначално публикуван от drllxr Преглед на мнение
              По това което разбрах от темата на която си писал имам сериозен проблем или ако съдя следващия пост ако има масло но не го гори(или поне не много) нещата са добре?А ако е са за смяна дюзите колко ще ми струват?
              Я прочети пак. Колегата е писал в малко ироничен стил, щото някои хора в другата тема говореха откровени глупости. ПРОБЛЕМ НЯМАШ. Карай, и не се притеснявай.

              Дюзите - не знам колко. Звънни в Технолинк, или прати ЛС на колегата Patrol-fen да провери, ако искаш. В краен случай провери и в Нисан-България, ама имай в предвид че там понякога режат зелки.

              Не знам дали не е възможно да им се сменят само разпръсквачите. Ако да, може да минеш и горе-долу евтинко.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

                Колега, не пипай нищо по джипа и карай!
                Черния пушек при рязко ускоряване, или на баир и омасляването по въздуховода са нормални неща.
                Притеснително е ако на загрят мотор пуши бял, или син дим, има загуба на антифриз и масло и мирише на неизгоряла нафта.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

                  Първоначално публикуван от drllxr Преглед на мнение
                  По това което разбрах от темата на която си писал имам сериозен проблем или ако съдя следващия пост ако има масло но не го гори(или поне не много) нещата са добре?А ако е са за смяна дюзите колко ще ми струват?
                  Да не е конденз пушенето.Моят също пуши яко в това време но пушека си е пара.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

                    Не е от времето,моя си попушва и през лятото .Отзад малко понамирисва но на изгорели газове(не в купето разбира се ),но дима не е бял нито син и нямам загуба на течности освен на нафта разбира се.Извинявам се за малко глупавите въпроси,но съм шофьор само от 2 годинки пък не съм и много технически грамотен.А само миризмата проблем ли е?(Още един път се извинявам,не се сдържах)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

                      и моя малко пропушва но не е фатално, но от една седмица като е студен малко трудно жзе да пали и като запали тресе след 5 секунди се оправя, мисля че ще е от дюзите. Какво ще кажете?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

                        И моя така правеше като беше големия студ (-20),не мисля че имаш някакъв проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

                          Първоначално публикуван от bulletcho Преглед на мнение
                          и моя малко пропушва но не е фатално, но от една седмица като е студен малко трудно жзе да пали и като запали тресе след 5 секунди се оправя, мисля че ще е от дюзите. Какво ще кажете?
                          Писах ти и в другата тема - изчаквай след изгасването на лапмата няколко секунди, и тогава пали, и си провери подгревните свещи.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за турбо и кулер на Патрол y61

                            Това е просто студена нафта с лоши качества.

                            Аз почнах да се съмнявам дали въобще имам останали здрави подгряващи свещи и затова да имам тоя проблем с белия пушек и недостига на гориво като е студена колата. Уж имаше поне една грееща ама ... пък си пали от четвърт.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X