Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов собственик на Терано

    От няколко дни съм горд собственик на Терано 2 2,7 TD 1995г. То се води Mistral. Искам да попитам какви са разликите между обикновеното Терано и Mistral, освен че е автоматик и има климатроник. Четох по форума, но не можах да открия много неща. Интересува ме и дали е със LSD диференциал, защото четох, че всички Терано са с LSD, а дали и Mistral го има (LSD означава ли "шпер"?).
    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Нов собственик на Терано

    Nissan Mistral е японското Терано 2. Реално погледнато е същото на вид като европейското, но трябва да внимаваш защото има редица разлики в някой части и не са взаймно заменяеми с това което се сглобява в Испания.

    ЛСД е limited slip differential - ограничено приплъзване с помоща на friction disks и специално масло. Един вид частичен блокаж само-активиращ се при по голямо напрежение.

    Коментар


    • #3
      До: Нов собственик на Терано

      Честито и от мене.

      Коментар


      • #4
        До: Нов собственик на Терано

        Благодаря, че ми отговорихте.
        В момента се чудя дали да сменя маслото в целия джип, тъй като той няма шумове от диференциали и раздатка. Не съм сигурен дали предишният собственик го е направил. Непременно ли трябва да се смени маслото във всички части и ако трябва, какво трябва да е маслото в предния диференциал и раздатката? Аз си свалих ръководството от един руски сайт и там пише, че за раздатката маслото трябва да е Dexron. В предния диференциал мога ли да сложа обикновено масло за диференциал? В ръководството пише, че в задния диференциал се слага масло SAE 80W-90, а във форума всички казват, че се слага Castrol SAF-XJ 75W-140. Маслото за автоматичната скоростна кутия и раздатката еднакво ли е?
        Благодаря предварително.

        Коментар


        • #5
          До: Нов собственик на Терано

          В задния диференциал се слага масло за ЛСД диференциали. Трябва да си пише че с добавка за ЛСД. 75-140 го препоръчват защото трябва е по нова технология и трябва да е по добро от 80-90.

          Предния не знам защо искаш да му сменяш маслото, но там си е обикновено масло за диференциали.

          За раздатката трябва да е пак 80-90, а за автоматичната ск-кутия виж добре ръководството. Би трябвало да е специално масло за автоматици.

          Коментар


          • #6
            До: Нов собственик на Терано

            Първоначално публикуван от peshko. Преглед на мнение
            От няколко дни съм горд собственик на Терано 2 2,7 TD 1995г. То се води Mistral. Искам да попитам какви са разликите между обикновеното Терано и Mistral, освен че е автоматик и има климатроник. Четох по форума, но не можах да открия много неща. Интересува ме и дали е със LSD диференциал, защото четох, че всички Терано са с LSD, а дали и Mistral го има (LSD означава ли "шпер"?).
            Благодаря предварително!
            Еми честито и от мене и искренно ти завиждам,че си решил проблема вече,имаш си Терано!!!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #7
              До: Нов собственик на Терано

              Първоначално публикуван от peshko. Преглед на мнение
              Благодаря, че ми отговорихте.
              В момента се чудя дали да сменя маслото в целия джип, тъй като той няма шумове от диференциали и раздатка. Не съм сигурен дали предишният собственик го е направил. Непременно ли трябва да се смени маслото във всички части и ако трябва, какво трябва да е маслото в предния диференциал и раздатката? Аз си свалих ръководството от един руски сайт и там пише, че за раздатката маслото трябва да е Dexron. В предния диференциал мога ли да сложа обикновено масло за диференциал? В ръководството пише, че в задния диференциал се слага масло SAE 80W-90, а във форума всички казват, че се слага Castrol SAF-XJ 75W-140. Маслото за автоматичната скоростна кутия и раздатката еднакво ли е?
              Благодаря предварително.
              http://www.ew2.lubesinfo.com/framese...=1323&langid=1

              Тук е каталог на Мотул, избираш си модела и се вижда какви са маслата. Не бих използвал 140 масло, освен ако смяташ да караш САМО офроуд (т.е. бавно). Според мен в раздатката не се слага Дексрон - гледай внимателно в каталога който ти дадох. Прикачил съм данните за модела ти като ПДФ.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Нов собственик на Терано

                Не слагай Dextron в раздатката. В руското ръководство има грешка. Иначе бих го разгледал ако си от София.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Нов собственик на Терано

                  В руския форум твърдят следното:

                  "Следует помнить и о том, что масло в КПП и раздатку льется разное. Так что если забьются сапуны, одно выдавливает в другое и можно попасть на дорогостоящую переборку агрегатов. "

                  Аз го разбирам ,че в скоростната кутия и в раздатката има
                  различни масла и ако масло от едната попадне през износено уплътнение в другата, тогава следва скъп ремонт......

                  За мен остава не напълно ясен какво масло се сипва в раздатката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нов собственик на Терано

                    Зависи дали е с ръчна скоростна кутия или автоматична. При ръчната маслото трябва да е същото като в раздатката. Автоматичните ск. кутии имат много по специфични изисквания към маслото.Според мен най добре да се провери в сервиз на Нисан за конкретния модел, особено ако е японското изпълнение (Мистрал).

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нов собственик на Терано

                      Раздатките са им еднакви. В раздатка и ръчните скоростисе сипва 75W90 API GL4 ili GL4+GL5 (важно е!!!), в преден диф - 80W90 или 75W140 API GL5, в заден 80W90 или 75W140 за LSD, API GL5 (и това че е за LSD и API GL5 са важни!!!).

                      Аконкретно аз в преден диф, скорости и раздатка съм с 80W90 API GL4+GL5, а в заден диф - 75W140 за LSD API GL5. Всичко синтетика.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нов собственик на Терано

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не слагай Dextron в раздатката. В руското ръководство има грешка. ...
                        Най-вероятно НЕ е грешка в ръководството. Поне за Патрол, след 1992 за раздатката се препоръчва Nissan ATF (или Dexron III).

                        Обяснението, което намерих в нет-а е, че с по-гъстото трансмисионно масло е имало случаи на увличане на механизмите, водещо до несанкционирано задействане на предното предаване.

                        Не мисля обаче, че е проблем да се кара и със 75w90 GL4.
                        Прикачени файлове
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X