Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предавателни числа при мостове H233

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предавателни числа при мостове H233

    Има ли стандартно предавателни числа над 5.хх при мостовете с диференциали H233 на Nissan? Такива мостове се слагат на Patrol, Pathfinder, Terrano за пример. Ако има, при кои модели се слагат?

  • #2
    До: Предавателни числа при мостове H233

    За имане - има. На кои модели обаче ги слагат - не знам.

    Ей тука продават 5.142:
    https://www.4x4parts.com/catalog/adv...dto=&x=68&y=12
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Да, и аз видях тези в този сайт + на още няколко места пак с такова предавателно, но до колкото виждам те се водят тунингови, не се предлагат стандартно с никой мост. За това и ми беше интересно дали ги има стандартно на някой мост на Нисан, като резервна част. Даже на няколко места имаше предложение за производство на 5.38 диференциали ако има желание. Стискам палци скоро да има такова нещо. Имам едни идеи за едни мостове от Патрол... та за това

      Писах на един от магазините, които предлагат зъбаците. Въпросните, които мислят да пускат 5.38. Общо взето кои диференциали от наличните в щатите съответстват с патролските. Надявам се, че ще стигнем до някакъв отговор, защото би било много добре да се сглоби един такъв здрав мост като патролския с 5.38 предавателно число. Отделно има и CrMo полуоски за прилични пари...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-12-09, 15:12. Причина: 2 последователни публикации

      Коментар


      • #4
        До: Предавателни числа при мостове H233

        Май начина да се провери е като се разглоби един и им пратиш размерите, предимно на пиньона, или по-точно на опашката им.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Предавателни числа при мостове H233

          Вероятно си прав, ще видим какво ще отговорят. Ако нямат идея, ще се търси разглобено прасе на Патрол

          Коментар


          • #6
            До: Предавателни числа при мостове H233

            Говорих, всички HS233B диференциали са със взаимозаменяеми пиньон и корона. Има на доста места 5.14 диференциали, очаква се скоро 5.38 да почнат да се предлагат.

            Проблемът е, че всичко, което се предлага по щатите е само за задни мостове и те нямат идея дали предния диференциал на Патрол-а е със същите пиньон и корона, т.к. те може да са reverse cut и kit-овете за задния да не стават отпред. Някой има ли идея дали са еднакви пиньона и корона на патролските мостове преден и заден? Ако са еднакви, то това е много хубава новина.

            Коментар


            • #7
              До: Предавателни числа при мостове H233

              А ти знаеш ли дали предния диф пак е H233B? Щото ме съмнява, но може и да не съм прав.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Предавателни числа при мостове H233

                Така пише по форумите. Хубавите мостове били H233B преден и заден, като по последните Патрол-и вече има и H260, който е с 260мм корона...

                Коментар


                • #9
                  До: Предавателни числа при мостове H233

                  Погледнах че са пуснали 5.8-и нещо,а скоро очакват и 5.3. Само където никой не може да каже дали стават точно за У61. Пък и не е ясно на кой модел отговарят нашите и дал въобще отговарят. Но пък си е доста високо 5.8... не помня точно. Защото при 5.2 спокойно може да се слагат 35-ци.
                  Някой да е запознат по-подробно?
                  Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X