Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Navara D22 2.5DI въпрос ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Нисан имат само един хубав мотор, които освен кривите глави няма други проблеми. Всички останали са проблемни. Карат по 5-6стотин хиляди километра и се трошат когато някое д@пе реши, че пикапа е бегачка и юрне със 170 по магистралата. Така си е. Калпави мотори.
    Не са моторите, трябва им шеста
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Не са моторите, трябва им шеста
      Бе кат ти трябва шеста си купи Порш.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #33
        До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

        Еи в началото на темата ти бях писал да го смениш този филтър.

        Коментар


        • #34
          До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Нисан имат само един хубав мотор, които освен кривите глави няма други проблеми. Всички останали са проблемни. Карат по 5-6стотин хиляди километра и се трошат когато някое д@пе реши, че пикапа е бегачка и юрне със 170 по магистралата. Така си е. Калпави мотори.
          Май не е само от ръчкане по магистрала.


          There have been a lot of reports of major engine faults on potentially all d22's built before August 2006, catastrophic engine failure big end bearing failure resulting in destroyed engines.

          Due to the problems Nissan have extended the warranty but have not informed the customers as they don't want them to know
          ...
          http://www.4x4uk.org/b2evolution/index.php?cat=28
          И още ...

          http://www.navaraownersclub.com/2009...ngine-problem/

          http://www.bbc.co.uk/blogs/watchdog/...a_problem.html

          Това лято случка като описаните се случи на един колега. На градско, след кротко тръгване от светофар ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

            Щом при мойта "редовна(20-25к км.)" смяна на масло, филтри и др. преди два дена се хванах, че не знам къде е лоста за отваряне на предния капак да си сипа течност на чистачките, а колата е на 220к км. ... имам оплакване от амортисьори, ресьори, леген, карета но не и от мотора и скоростите.

            ПП Вчера минах през един сервиз пълен с потрошени мотори...всякакви. А имам един познат който не е строшил само тая кола в която не е седнал.

            Да се набеди един мотор е лесно, ама дайте алтернатива. Кой е по-добър и защо? Кой казва, че е по-добър. Трудно ми е да се съглася, че Нисан има само един добър дизел-4.2. И защо е добър? Защото са малко, та не сме ги виждали в сервиза или защото наистина е по-добър? Дали другите не стават за нищо? То и в училище имаше само един отличник, ама и другите сме живи.
            Последно редактирано от drukman; 03-12-09, 00:37.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #36
              До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              ... Да се набеди един мотор е лесно ...
              Това, дето съм го пуснал, се отнася не за двигателите на Нисан като цяло, а конкретно за Навара D22 преди 2006. Там изглежда, че наистина има сериозен проблем.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Това, дето съм го пуснал, се отнася не за двигателите на Нисан като цяло, а конкретно за Навара D22 преди 2006. Там изглежда, че наистина има сериозен проблем.
                И си е точно така!Не случайно Нисан са удължили гаранцията на този мотор и при евентуална повреда(блокиране) го подменят с нов без парички...Просто мотора има няколко фабрични дефетка, които след 2006-2007 са отстранени, но моделите преди това с този мотор често го показват.Говоря от личен опит.А иначе мотора е супер, върви приятно, харчи малко, абе екстра мотор за товарен автомобил...малко ме дразни големия въртящ момент още в никакви обороти, че те изненадва на хлъзгава настилка, ама свикнеш ли му си е екстра!
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #38
                  До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                  Не бе хора не зареждам от Топливо (Лукойл)за да ми е по евтино там цената си е както на всякъде просто работим с тази фирма и тя дава на изплащане до края на месеца и така.. Както каза един колега определено има висок въртящ момемнт което това доста ме забавлява. При положение ,че съм фен на задното и карам БМВ. Незнам ама всеки двигател си е проблемен според мен няма двигател да не е затегнат и такива работи. Работата се и до карането и подръжката. Мислим да взимаме още един пикап и определено мислим да е Л200 около 2000г нищо ,че е с по слаб двигател, но това е друга тема.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                    Някой може ли да ми каже какъв размер са ми гумите защото пише 205 R16 с метални джанти съм . Може ли да сложа 205-80-R16 или 245/70/16 Какъв размер е подходящ стига да не ме лъжи в километрите и да не затормозява колата

                    Коментар


                    • #40
                      До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                      Аз съм с 265/70 R16 BF Goodrich A/T и нямам ядове....
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #41
                        До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                        Харесал съм си едни гуми 245-70-R16 GOODYEAR WRANGLER . Но ме притеснява ,че джантата ми е метална и е с доста тясна гума 205... ще влезне ли 245 ?
                        Последно редактирано от Next; 04-12-09, 18:54.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                          Първоначално публикуван от Next Преглед на мнение
                          Харесал съм си едни гуми 245-70-R16 GOODYEAR WRANGLER . Но ме притеснява ,че джантата ми е метална и е с доста тясна гума 205... ще влезне ли 245 ?
                          Ами това зависи от това колко J e самата джанта...Порови в нета или питай някой гумаджия...
                          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                          Коментар


                          • #43
                            До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                            Дамм мисля утре да сваля едната джанта да видя какво пише на нея от вътрешната страна. Твойте джанти с какво J са и ЕТ ?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                              Първоначално публикуван от Next Преглед на мнение
                              Дамм мисля утре да сваля едната джанта да видя какво пише на нея от вътрешната страна. Твойте джанти с какво J са и ЕТ ?
                              Не съм проверил...Но мисля, че са 7.5, а за ЕТ-то вече нямам никаква идея...Зазимил съм я в дин гараж и 1 път месечно я изкарвам да се поразтъпче малко...Утре ако имам възможност ще погледна и ще ти пиша.
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • #45
                                До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                                Май ще ми трябват по широки джанти за такива гуми защото джантите ми са с 6 J

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X