Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II , 2,4 i , газ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Terrano II , 2,4 i , газ???

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Въроса не беше в това. Ако някой ми твърди че е сложил газ за друго, освен за икономия, ще ми е интересно да чуя конкретните доводи.

    А иначе, според мен:

    Плюсове:
    - по-евтино

    Минуси:
    - изменения по колата, които често са направени не дотам кадърно, поради голямото разнообразие от гаражни "разбирачи"
    - дават се "едни пари". Ако газов инжекцион - още едни пари.
    - оставане без багажник на возилата с по-малък такъв, или силното му редуциране. 15 литрова бутилка на возило, дето харчи 15 на 100 според мен е силно безсмислена.
    - миризма (ако не от самата система, от ауспуха от преобогатената смес)
    - ако разчиташ само на газ, или караш предимно на газ, обикновено бензиновата система рано или късно сдава багажа. Спичат се дюзи, скапват се бензинови помпи платна по помпата или карбуратора и прочие. И в един момента като ти свърши газта и разчиташ на останалите 2-5 кила в бензиновия резервоар за зор заман, се оказва че макар да имаш гориво, колата не го ще. В същото време газ никой не може да ти "отсипе" от неговия резервоар, докато нафта и бензин - никакъв проблем. Дърпал съм точно 2 пъти такива екземпляри, за последната година и половина. Това щото като знаят че имам джипка съм им първия в списъка, сакън да не изпуши нечий съединител.

    Ако една джипка се кара само в гората, за кеф, а не всекидневно да разчиташ на нея и да и навърташ километри, то и плюса "икономия" силно се редуцира. Тогава за какво ми е газ, ако си карам джипката само в гората, за кеф???

    Ето моите аргументи. Очаквам вашите.
    50-60% икономия не е ли достатъчно тежък аргумент? Въпреки че е единствен.
    А останалите аргументи "против" са вярни, но половината отпадат при правилни монтаж, експлоатация и подръжка.

    Са на 18ти като се видим ще ти се оплача как моята не мерише на газ а на бензин. И се чудя от къде. Сигурно ми е сърдита, че съм я газифицирал.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #32
      До: Terrano II , 2,4 i , газ???

      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
      50-60% икономия
      Жоре, толкова не е със сигурност, при еднакъв вървеж. До към 30-40 ще ги докараш, но повече-надали, еле пък с обикновено газово. Но и това не е малко.

      А и ти твойта я караш всекидневно. За теб е оправдано. Ако обаче я караше само в гората по разходките, щеше ли да си играеш да слагаш газ?

      Мойта фероза например навърта по 2000-3000км годишно. За какво да и слагам газ? За да остана без багажник ли? Щото друга далавера не виждам. А за газов инжекцион пък съвсем и дума не може да става. Има да си го изплащам 5 години.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Terrano II , 2,4 i , газ???

        Така е всичко си е индивидуално.
        По мои груби сметки съм изчислявал че първоначалната инвестиция я избивам за 5-6000 км (за конвенционална).
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #34
          До: Terrano II , 2,4 i , газ???

          Аз ли съм тъп или вие сте/умни/.Газовия инжекцион винаги пали на бензин,прави температура включва на газ,спреш /угасиш двигателя/ палиш но пак на бензин/аннадъмму/.Каквиса тез дюзи дето се спичат , каквиса тез помпи,карборатори,говорим за НИСАН форома е за НИСАН не еза москвич и лада чао

          Коментар


          • #35
            До: Terrano II , 2,4 i , газ???

            Първоначално публикуван от sveti54 Преглед на мнение
            Аз ли съм тъп или вие сте/умни/.Газовия инжекцион винаги пали на бензин,прави температура включва на газ,спреш /угасиш двигателя/ палиш но пак на бензин/аннадъмму/.Каквиса тез дюзи дето се спичат , каквиса тез помпи,карборатори,говорим за НИСАН форома е за НИСАН не еза москвич и лада чао
            НИСАН-a пак има дюза (или дюзи) за бензина, и пак има помпа за него. Да не говорим че доста голям процент са моноинжекция. (всъщност дори не знам дали има пълна), и при положение че може да се сложи и обикновена газова инсталация, да ти кажа ли какъв процент от хората са с газов инжекцион? Не, няма да ти кажа - сети се сам.

            Айде по-подробно. Ако на газ се изключва помпата на инжекциона:
            - заминава бензиновата помпа на инжекциона
            - заминава регулатора на налягане
            А независимо дали се изключва или не:
            - заминава дюзата/дюзите - спичат се и започват да работят не добре.

            Всичко това не става на втория ден, разбира се. Но става. Колкото по-стара джипката, и колкото по-дълго карана на газ, толкова по-бързо става. Вариант да се забави и почти елиминира е едни 10-ина процента от времето да се кара на бензин. Сутрешното палене не е достатъчно.

            И ако изобщо някога слагам газ на някоя от колите си, задължително ще е инжекцион. На обикновеното всички му знаем кусурите.
            Последно редактирано от sparkybg; 10-04-10, 22:30.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Terrano II , 2,4 i , газ???

              Аз съм от малкия процент

              Коментар


              • #37
                До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                Аз съм от малкия процент
                Ти си от изключенията, дето потвърждават правилото.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                  Колеги какво стана със снимките?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                    Не съм много в час с качването им и мисля тези дни да се пробвам,ако не се получи ще питам и ще ги видите
                    Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                      Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
                      Не съм много в час с качването им и мисля тези дни да се пробвам,ако не се получи ще питам и ще ги видите
                      Една пробна
                      Прикачени файлове
                      Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                        Ето още.Бутилката се води 15л.но след много спорове се оказа около 18.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от veneli; 06-05-10, 20:03.
                        Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                          Колеги,преди 2 дни сложих на Тераното -ГИ - LOVATO.
                          Засякох разхода на градско с ремърке,като заредих на изминати 100 км, показа 13,8 литра.Не знам това много ли е,при положение че не съм карал до сега на газ.На бензин ми гореше приблизително толкова до 14 литра
                          За вървенето не мога да определя, докато не я вкарам в гората..
                          тел.0879292900 Калин Костадинов

                          Коментар


                          • #43
                            До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                            Първоначално публикуван от катерано Преглед на мнение
                            Колеги,преди 2 дни сложих на Тераното -ГИ - LOVATO.
                            Засякох разхода на градско с ремърке,като заредих на изминати 100 км, показа 13,8 литра.Не знам това много ли е,при положение че не съм карал до сега на газ.На бензин ми гореше приблизително толкова до 14 литра
                            За вървенето не мога да определя, докато не я вкарам в гората..
                            Според мен си е много добър разход. Дори щом е колкото разхода на бензин си в групата на икономичните. Ако пък и върви като преди, можеш да черпиш газаджията.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                              Първоначално публикуван от катерано
                              Колеги,преди 2 дни сложих на Тераното -ГИ - LOVATO.
                              Засякох разхода на градско с ремърке,като заредих на изминати 100 км, показа 13,8 литра.Не знам това много ли е,при положение че не съм карал до сега на газ.На бензин ми гореше приблизително толкова до 14 литра
                              За вървенето не мога да определя, докато не я вкарам в гората..
                              Ако няма нещо сбъркано в сметките или в газ статцията направо си чудесен.
                              А иначе ще е интереснода го засечеш примерно на 500 - 1000км и да удариш калема.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • #45
                                До: Terrano II , 2,4 i , газ???

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Ако няма нещо сбъркано в сметките или в газ статцията направо си чудесен.
                                А иначе ще е интереснода го засечеш примерно на 500 - 1000км и да удариш калема.
                                Не мисля че има нещо сбъркано в сметките.
                                Ще го засека,но кога ще мина 1000 км,бог знае!Карам предимно в пресечена местност.А пък за черпенето, газаджията всеки ден пие лимонада,мога и вас да ви черпя когато кежете.
                                тел.0879292900 Калин Костадинов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X